FootballCoin -XFC Blok zinciri tabanlı Fantezi Futbol Menajerlik Oyunu

FootballCoin, blokzinciri üzerinde geliştirilen ve kendi kripto varlığına sahip olan bir futbol menajerlik oyunudur.

FootballCoin size yaratacağınız takımlarla yarışmalara girerek menejerlik yeteneklerinizi gösterme fırsatı sunar. Maç günleri kuracağınız takımlarla gerçek oyuncuların gerçek maç istatistiklerine göre puan kazanırsınız.

Nasıl işler dersek ise Seçilen takıma göre değişiklik gösterir öncelikle. Özellikle takımınızdaki oyuncular mutlaka iyi bir performans ortaya koymalıdır. Örnek vermek gerekirse, (gol atmak, asist yapmak, maçı gol yemeden tamamlamak gibi) takımınızın puanını artırırken olumsuz olaylar (kart görmek, gol yemek, kendi kalesine gol atmak, penaltı kaçırmak gibi) puan kaybetmenize neden olur. Oyuncuların oynadıkları pozisyonlara göre farklı hesaplama yöntemleri bulunmaktadır. Yüksek puanlar alacağını düşündüğünüz oyuncularla takımınızı oluşturun ve kazanın!

XFC Counterparty platformu üzerinde çalışan ve 1 milyar ile sınırlandırılan oyunun resmi parasıdır.
Coinin sınırlı sayıda olması XFC’nin zamanla (oyuncuların da artmasıyla) değerinin artmasını sağlayacaktır.

İşte burda önemli olan nokta biz kazandığımız ve sıralamada üst sıralarda olduğumuz sürece Xfc olarak kazanmış ve işlemiş olacak hesabımıza.

Footbollcoin Beta sürecin’de her ne kadar türklerin yoğun ilgisi olsa bile yinede büyük bir katılım payı olmuştur diyebiliriz.

FootballCoin fantezi futbol menajerlik oyununda takımınızı oluşturmak için FootballCoin oyununda listelenen farklı liglerden profesyonel oyuncuları seçmeniz gerekecek.

Asıl işte en önemli olan nokta bu oluyor takımınızın istatistiklerini en iyi şekilde alabilmek için kadro ve sistemi iyi ayarlamak lazım (4–4–2 veya 3–5–2) Gibi taktikleri ve önemli olan bir diğer husus ise kadroları iyi ayarlamak olmalı. Genelde şuna’da dikkat etmek gerekir Yarışma katılımları ilk maçın başlamasına 15 dakika kala kapanacaktır. Kadronuzu kapanış süresine kadar istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Maçlar başladığında tüm oyuncu tercihleri ve katılımcı takımlar kilitlenecek ve değişiklik yapılamayacaktır.

Kadrolar

Kadrolar 11 oyuncu, 1 yardımcı antrenör ve 4 yedekten oluşur. İlgili yarışmanın kuralında çeşitli farklı sınırlamalar olabilir.

Yedek oyuncular şu şekilde seçilmelidir: Kaleci, Defans, Orta saha ve Forvet. Oyuncunun hangi pozisyondan oynadığına Footballcoin karar verir ve her oyuncu tek bir mevkide listelenir.
Rakip takımın kadrosu başlangıç vuruşundan hemen sonra görünür olur. Her yarışmanın belli bir tarihi vardır, bunun dışında ekleme, çıkarma, iptal yapılamaz.

Yarışmanın sonucu ve kazanan takım toplanan puana göre belirlenir. Puanşama şu şekilde yapılır: İlk on birdeki oyuncuların puanları, yedek oyuncuların getirdiği puanın %50’si ve yardımcı antrenörün seviyesine göre getirdiği puan.

Eğer bir maç belirlenen tarihte oynanmazsa o maçtaki oyuncuların puanı sıfır olarak geçer.

Normal süre ve uzatmalar

Penaltı atışları sırasındaki goller, şutlar, kurtarışlar ve diğer her türlü istatistik oyuncuların puanına etki etmez. Yalnızca normal süre ve uzatmalardaki istatistikler oyuncunun toplam puanını etkiler.

Maç sırasındaki mevki değişimleri

Eğer gerçek maç oynanırken oyuncunun mevkisi değişirse FootballCoin’deki pozisyonuna göre puanlama yapılır. Oyuncunun FootballCoin kartındaki pozisyon esas alınır.

Örneğin, Dani Alves Juventus’ta savunmacı olarak oyuna başlıyor ancak oyun içinde orta saha olarak oynuyorsa FootballCoin onu savunmacı olarak görür. Dani Alves’i seçen kullanıcılar onu savunmacı olarak seçmiş olurlar. Bu kural gerçek maçlardaki çeşitli pozisyonlarda kullanılan oyuncuların FootballCoin oyunu içinde yaratacağı karışıklığı gidermek için konmuştur.

Bunun gibi bir çok kural vardır o yüzden bu kuralları iyi şekilde bilmek gerekiyor. Özgün bir kadro kurun ve oyuncularınızı akıllıca seçin ve “en iyiler ekibinin” her zaman en iyi seçenek olmadığını unutmayın. Oyuncuların gerçek performanslarına dayanarak, daha düşük puan alan oyuncular, size daha yüksek puan alan yıldız oyunculardan daha fazla puan kazanabilir.

Geliştirici ekibin ana amaçları fantezi futbol oyuncularını kripto para ve blok zinciri teknolojileriyle tanıştırıp güvenilir ve şeffaf bir altyapıya sahip fantezi futbol oyun yaratmaktır.

Oyuncu kartları, oyun içerisinde yarışmalara katılıp ödül kazanılabilmesini sağlayacaktır. Ayrıca kartlar oyun içerisindeki marketten XFC ile alınıp satılabilecektir.Her oyuncu için üretilen toplam kart sayısı oyuncu başına 1.000 ile 6.000 kart arasında değişecektir.

Oyundaki Ligler: Şu anlık Oyunda 3 Avrupa ligi yer almaktadır, bunlar: La Liga (İspanya), Serie A (İtalya) ve Premier Leauge (İngiltere)’dir. İlerleyen zamanlarda diğer ligler de eklenecektir.

Footballcoin Tokenlerinin Dağıtımı
XFCCoin’lerin %20’si (İlk yıl kullanılmamak üzere) yatırımcılar için ayrılacaktır. %10’u marketing reklam ve tanıtım faliyetleri kullanılacaktır.

%5’i oyun partnerleri için ayrılmıştır. %5’i oyun içerisinde oyunun beta katılımcılarına ve oyunculara ödül olarak dağıtılmaktadır. %60’ı belirli aralıklarla ilerleyen zamanlarda satışa sunulacaktır.
XFC token dağıtımı için detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Oyunla ilgili daha detaylı bilgi için bitcointalk forum konusunu ziyaret edebilirsiniz

Twitter: https://twitter.com/xfcfootballcoin

Facebook: https://www.facebook.com/footballcointr

Like what you read? Give KriptoFun a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.