#BulskiNaZywo 003: Rafał Plutecki, Google Campus Warsaw

Byliście już w Google Campus Warsaw w Warszawie? Poza dwoma górnymi poziomami na których znajdują się przestrzenie coworkingowe (paying members only), dolna przestrzeń jest otwarta dla każdego kto na recepcji poświęci 30 sekund na rejestracje i wyrobienie sobie bezpłatnej karty członkowskiej. Ta przestrzeń to po pierwsze dwie sale do picia kawy i spotkań, kolejna duża sala do organizacji eventów (wynajowana na fajne otwarte wydarzenia za darmo!) ale po drugie i przede wszystkim Campus Warsaw to ludzie. Dużo ludzi. I jeszcze więcej ludzi, kiedy odbywają się różne ciekawe wydarzenia. Za każdym razem, kiedy pojawiam się w Campus Warsaw (a od otwarcia byłem tam już chyba 5 razy) jestem pod wrażeniem ilości i jakości ciekawych ludzi, których tam spotykam. Jednym słowem Campus Warsaw to miejsce, którego w Warszawie brakowało.

Dziś chciałbym zaprosić was do obejrzenia mojej rozmowy z Rafałem Pluteckim, Head of Campus Warsaw. Rafał to bardzo doświadczony manager i osoba, która w środowisku biznesowo-startupowym funkcjonuje od wielu lat. W Warszawie jest wiele instytucji i miejsc, które starają się nieść pomoc startupom i być częścią tej dynamicznie rozwijającej się społeczności. Mam jednak wrażenie, że wciąż mało jest osób, które faktycznie rozumieją potrzeby tego środowiska. Rafał Plutecki z pewnością zalicza się do grona tych, którzy wiedzą czego potrzebują ludzie rozwijający swoje biznesy ale także czego oczekują ci którzy w startupy inwestują. Głównym pretekstem do mojej rozmowy z Rafałem było osiągnięcie przez Campus Warsaw pierwszego kamienia milowego, jakim jest 100 dni funkcjonowania. Z tej okazji stworzona została nawet specjalna infografika, która pokazuje skale działania Campus Warsaw w pierwszych 100 dniach.

[caption id=”attachment_1846" align=”aligncenter” width=”595"]

12440273_1531408150495069_6762551326985067453_o

Źródło: Google[/caption]

Choć Campus Warsaw nie jest pierwszym ani chyba nawet największym ośrodkiem coworkingowym w Warszawie, z pewnością jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Zapraszam do obejrzenia rozmowy o tym jaką rolę chce pełnić zespół Campus Warsaw w środowisku startupów w Warszawie ale też w regionie, jakiego wsparcia i jakiej wiedzy najbardziej brakuje młodym przedsiębiorcom a takze jaka jest wizja rozwoju Campus Warsaw w najbliższych latach.


Program #BulskiNaZywo premierowo nadawany jest minimum raz w tygodniu na Twitterze i Periscope@bulskipl. Kolejna rozmowa z ciekawym gościem już w przyszłym tygodniu. Zachęcam zatem do obserwowania mnie na Twitterze i śledzenia zapowiedzi. Zapraszam również do subskrybcji mojego kanału na YouTube, gdzie będą się pojawiały powtórki wszystkich rozmów.

Partnerem technologicznym programu #BulskiNaZywo jest Samsung.