To może zabrzmi dziwnie ale w ramach pracy nad produktywnością doszedłem do wniosku, że potrzebuje nowej zasady dotyczącej pracy. Brzmi ona następująco:

Zabieram się do pracy tylko wtedy jeżeli mam coś do zrobienia.

Bycie uzależnionym od pracy niesie za sobą wiele ryzyk. Jednym z nich jest traktowanie “bycia w pracy” jako swego rodzaju zapchajdziury. Nie mam co robić? Praca. Czuje się źle? Praca. Mam problem z którym nie umiem sobie poradzić? Praca. Obudziłem się? Praca. Czas iść spać? Praca.

Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi…

Problem polega na tym, że nie zawsze bycie w pracy oznacza pracę. Nie wiem czy to dotyczy wszystkich ale ja mam takę naturę, że lubię się oszukiwać. Nauczyłem się być czujnym i wyłapywać te momenty w których mój obraz stanu rzeczy rozmija się z rzeczywistością. Jest to jednak walka która trwa i nigdy do końca jej nie wygram. O co dokładnie chodzi? W moim przypadku stan pracy to w większości czas spędzony przy komputerze. A przecież przy komputerze można robić bardzo dużo rzeczy, które z pracą mają niewiele wspólnego. …


Przyznam, że nie rozumiem rodziców, którzy publicznie udostępniają zdjęcia swoich dzieci w internecie. Wyjątkiem są może osoby publiczne, które ze względów zawodowych decydują się na wykorzystywanie wizerunku całej rodziny. Tego co prawda również nie popieram ale jakoś jestem w stanie zrozumieć.

Jest kilka kwestii, które warto rozważyć zanim udostępnimy zdjęcia naszych pociech online. Po pierwsze udostępniając cokolwiek publicznie w internecie, tracimy nad tym kontrolę. Każde zdjęcie czy filmik może być pobrane przez osobę trzecią i wykorzystane w dowolnym celu. Dowolnym! Po drugie warto zauważyć, że nie wszyscy lubią dzielić się swoim życiem w internecie. Z pewnością macie takie osoby wśród znajomych. I właśnie jedną z takich osób w przyszłości może być wasze dziecko. Podejmowanie decyzji o tym czy jego wizerunek ma być szeroko dostępny online czy nie kiedy jeszcze nie zdaje sobie sprawy z tego co to oznacza, uważam za brak szacunku dla własnego dziecka. Ostatnia kwestia, na którą chciałbym zwrócić uwagę, to bezpieczeństwo. Żyjemy w świecie w którym oprócz normalnych ludzi są też tacy którzy zbłądzili: zboczeńcy, przestępcy i temu podobni. Po co dawać im możliwość oglądania naszych dzieci online, po co dawać im możliwość sprawdzenia gdzie z nimi bywamy albo do jakiego chodzą przedszkola lub szkoły. …


25 minut wypełnione spokojem i rozsądkiem a także ogromną dawką inspiracji i trzeźwego spojrzenia na biznes. Każdy przedsiębiorca powinien zobaczyć ten wywiad.

Szczególnie wątek na temat tego kiedy warto przekształcić biznes w firmę powinien wielu osobom dać do myślenia.


Drogi pamiętniku…

Z perspektywy czasu muszę przyznać, że założenie tego bloga było jedną z najlepszych decyzji na mojej trudnej drodze podnoszenia się z upadku. Upadku tak wielkiego, że jeżeli dobrze pamiętam emocje i myśli z tamtego czasu, nie miałem wiary w to że kiedykolwiek uda mi się wyjść na prostą. Jedną z form terapii, którym się poddawałem, był właśnie ten blog.

Gdzieś głęboko była we mnie myśl, która mówiła mi że już nigdy nie stanę na nogi. Nie miałem ani pomysłu na to co zrobić ani wiary w to że cokolwiek jest w stanie naprawić sytuację w której się znalazłem. W jako takim pionie trzymały mnie moje dzieci. To dzięki nim nie obraziłem się na rzeczywistość i nie uciekłem przed problemami na drugi koniec świata. Musiałem zostać tu w Polsce i jakoś żyć z faktem, że jestem rozwiedzionym i zadłużonym po uszy bankrutem. Jeszcze 3 lata wcześniej miałem dwie własne nieruchomości, jakieś tam oszczędności, działającą firmę, kochającą żonę i pierwsze dziecko. Teraz byłem bez gotówki, bez firmy, bez mieszkania i bez żony, za to z całkiem sporym zadłużeniem. Jestem raczej odporny ale to co działo się wtedy było zdecydowanie ponad moje siły. I najzwyczajniej nie chciało mi się żyć. Jako że nie miałem wyboru, to żyłem, a przynajmniej starałem się. Krok po kroku leczyłem depresję i z czasem coraz częściej wychodziłem do ludzi. Oczywiście po drodze po ludzku popełniałem kolejne błędy, co jak łatwo się domyślić nie pomagało mi w znajdowaniu motywacji do walki. Byłem bardzo nieszczęśliwy. …


Dziś zapraszam was do obejrzenia rozmowy z Krzysztofem Czeczotem i Maciejem Budzichem, którzy wspólnie realizują przedsięwzięcie którego celem jest udźwiękowienie całej Biblii — Starego i Nowego Testamentu. Biblia Audio to prawdziwa dźwiękowa superprodukcja. Jak zapowiadają Maciek i Krzysztof do projektu zostanie zaangażowanych około 300 aktorów i kilkadziesiąt osób po stronie produkcji. …


Zapraszam na rozmowę z Zuzanną Warowną Toruńską, Dyrektor Zarządzającą Oglivy & Mather Warszawa o tym jak wygląda proces przetargowy z punktu widzenia agencji i na czym polega kształtowanie skutecznej polityki przetargową w agencji. Rozmawiamy też na temat konferencji: “JAK PRZETRWAĆ W PRZETARGOWYM TRÓJKĄCIE: MARKETING-PROCUREMENT-AGENCJA”

Zapraszam do obejrzenia rozmowy:

Program #BulskiNaZywo premierowo nadawany jest minimum raz w tygodniu na Twitterze i Periscope @bulskipl. Kolejna rozmowa z ciekawym gościem już w przyszłym tygodniu. Zachęcam zatem do obserwowania mnie na Twitterze i śledzenia zapowiedzi. Zapraszam również do subskrybcji mojego kanału na YouTube, gdzie będą się pojawiały powtórki wszystkich rozmów.

Partnerem technologicznym programu #BulskiNaZywo jest Samsung.


Zapraszam na rozmowę z Martą Życińską, byłą dyrektor marketingu PZU o tym jak wygląda proces przetargowy z punktu widzenia klienta korporacyjnego i o tajnikach udanej współpracy z agencją i działem zakupów.

Rozmawiamy też na temat konferencji: “JAK PRZETRWAĆ W PRZETARGOWYM TRÓJKĄCIE: MARKETING-PROCUREMENT-AGENCJA”, której mój skromny blog ma zaszczyt być partnerem.

Zapraszam do obejrzenia rozmowy:

Program #BulskiNaZywo premierowo nadawany jest minimum raz w tygodniu na Twitterze i Periscope @bulskipl. Kolejna rozmowa z ciekawym gościem już w przyszłym tygodniu. Zachęcam zatem do obserwowania mnie na Twitterze i śledzenia zapowiedzi. Zapraszam również do subskrybcji mojego kanału na YouTube, gdzie będą się pojawiały powtórki wszystkich rozmów.

Partnerem technologicznym programu #BulskiNaZywo jest Samsung.


Byliście już w Google Campus Warsaw w Warszawie? Poza dwoma górnymi poziomami na których znajdują się przestrzenie coworkingowe (paying members only), dolna przestrzeń jest otwarta dla każdego kto na recepcji poświęci 30 sekund na rejestracje i wyrobienie sobie bezpłatnej karty członkowskiej. Ta przestrzeń to po pierwsze dwie sale do picia kawy i spotkań, kolejna duża sala do organizacji eventów (wynajowana na fajne otwarte wydarzenia za darmo!) ale po drugie i przede wszystkim Campus Warsaw to ludzie. Dużo ludzi. I jeszcze więcej ludzi, kiedy odbywają się różne ciekawe wydarzenia. Za każdym razem, kiedy pojawiam się w Campus Warsaw (a od otwarcia byłem tam już chyba 5 razy) jestem pod wrażeniem ilości i jakości ciekawych ludzi, których tam spotykam. …


Premiera rozmowy odbyła się na Twitterze i Periscope. Premierową transmisje na żywo oglądało 166 widzów, dodatkowe 58 osób ogłądało transmisje na kanale Jerzego Ciszewskiego.

O czym jest ta rozmowa?

Trochę jak to się nieładnie mówi o wszystkim i o niczym. Ale nawet to nic w wydaniu Jerzego Ciszewskiego okazuje się bardzo ciekawe i inspirujące. Bardzo się cieszę, że tylko w połowie jest to rozmowa na tematy branżowe. Rozmawiamy oczywiście o nowym projekcie Jerzego, portalu publicrelations.pl i o tym jaki powinien być portal branżowy w 2016 roku. …


Chciałbym bardzo serdecznie zaprosić Was do oglądania nowego programu

#BulskiNaZywo

który będzie pojawiać się minimum raz w tygodniu na Twitterze i Periscope: @bulskipl. Pierwsza rozmowa już jutro!

Moim pierwszym gościem będzie Jerzy Ciszewski​. Porozmawiamy między innymi o portalu publicrelations.pl​. Zapraszam już dziś do śledzenia @bulskipl na Twitterze i Periscope a jutro po 11 do aktywnego udziału w rozmowie #BulskiNaZywo.

Jak śledzić program #BulskiNaZywo?

Twitter: https://twitter.com/bulskipl
Periscope: https://www.periscope.tv/bulskipl

Gdybyście uznali, że wasi znajomi również powinni zobaczyć to zaproszenie, będę wdzięczny za udostępnienie :-)

Do zobaczenia!

Partnerem technologicznym programu #BulskiNaZywo jest firma Samsung.

About

Krzysztof Bulski

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store