Ledger Nano X — cena, opinie, sklep, obsługiwane kryptowaluty

WAŻNE! Ze względów bezpieczeństwa zaleca się kupowanie urządzenia Ledger TYLKO z oficjalnej strony producenta — TUTAJ.

Crypto Moon
6 min readJul 2, 2019

--

Ledger Nano X — według opinii społeczności najlepszy portfel sprzętowy.

> Sprawdź aktualną cenę Ledger Nano X — kliknij tutaj

Ledger Nano X jest najnowszym portfelem sprzętowym oferowanym przez Ledger, który został zaprojektowany tak, aby stał się najbezpieczniejszym i najbardziej mobilnym portfelem sprzętowym w świecie kryptograficznym. Dzięki wykorzystaniu technologii Bluetooth, pomoże użytkownikom zarządzać swoimi aktywami kryptograficznymi w podróży. Produkt został niedawno ogłoszony na największej na świecie imprezie technologicznej CES (Consumer Electronic Show), która odbyła się w Las Vegas w tym roku 2019. Mimo że uruchomienie produktu zaplanowano na późniejszy termin w 2019 r., przykuł on już uwagę całego świata kryptograficznego poprzez zdobycie nagrody CES Innovation Honoree Award podczas jego wprowadzenia na rynek.

Podobnie jak w przypadku Ledger Nano S, Ledger Nano X posiada ekran, na którym wyświetlane są wszystkie informacje dotyczące transakcji. Posiada również 2 przyciski, które służą do sterowania całą operacją portfela sprzętowego. Ponieważ wykorzystuje wysoce bezpieczny układ scalony zbudowany przy użyciu najnowszych technologii, jest prawie niemożliwe, aby hakerzy ukradli monety z tego portfela sprzętowego. Ledger Nano X będzie płynnie współpracować zarówno z mobilną, jak i komputerową wersją aplikacji Ledger Live Companion.

Portfel sprzętowy Ledger Nano X jest wyceniony na 119 euro (cena zawiera podatek VAT).

> Sprawdź aktualną cenę Ledger Nano X — kliknij tutaj

Ledger Nano X: Co nowego?

Wygląd wizualny i funkcje Nano X wyglądają prawie tak samo jak w Nano S. Oczywiście najbardziej uderzającą cechą Nano X jest łączność Bluetooth, która sprawia, że portfel jest bardziej przyjazny dla użytkownika i bardziej dostępny. Po sparowaniu Księgi Nano X za pomocą Bluetooth z telefonem iPhone lub Androidem, będziesz mógł sprawdzić swoje saldo, wysłać i odebrać aktywa, zainstalować aplikacje i dodać konta, wystarczy kilka stuknięć w smartfon. Aby to zrobić, musisz pobrać i zainstalować aplikację mobilną Ledger Live (jeszcze nie została wydana). Podobnie jak inne portfele Księgi, ostateczne uwierzytelnienie transakcji musi pochodzić z Twojego Nano X. (Dla tych użytkowników, którzy nie ufają Bluetooth, Księga przewidziała opcję wyłączenia jej z Centrum Sterowania. Następnie mogą podłączyć urządzenie do komputera przez USB)

Ponieważ Ledger Nano X jest wyposażony we wbudowaną baterię wielokrotnego ładowania, korzystanie z tego urządzenia na co dzień będzie bardzo wygodne dla użytkowników, ponieważ nie ma już potrzeby przenoszenia kabla USB. Właściciele Ledger X nie potrzebują nawet połączenia Wi-Fi, ponieważ mogą korzystać z mobilnego internetu, aby dokonywać bezpiecznych transakcji w podróży. Więcej.

Nano X został zaprojektowany tak, aby przechowywać do 100 aplikacji jednocześnie dzięki zwiększonym rozmiarom pamięci masowej. Funkcja ta będzie bardzo przydatna dla użytkowników, którzy chcieliby przechowywać setki zasobów na jednym urządzeniu i mieć dostęp do nich wszystkich w tym samym czasie.

Czy Ledger Nano X to alternatywa dla Nano S?

Nie. Ledger wyraźnie stwierdził, że będzie nadal wspierać Ledger Nano S, ponieważ oba modele mają swoje oddzielne cechy. Nano X może być używany do zarządzania aktywami kryptograficznymi w podróży, podczas gdy Nano S może być używany jako kopia zapasowa, która może być przechowywana w domu w bezpiecznym skarbcu lub w magazynie. Ze względu na konkurencyjną cenę, Nano S będzie popularnym wyborem dla początkujących handlowców, podczas gdy Nano X jest idealny dla profesjonalnych lub poważnych handlowców, którzy chcą zarządzać swoimi cyfrowymi aktywami w dowolnym miejscu i czasie. Stąd, Nano X można nazwać “A Bluetooth enabled Nano S on the go”.

Dobrą wiadomością dla tych, którzy już posiadają Nano S jest to, że mogą łatwo przenieść swoje aktywa do Ledger Nano X za pomocą aplikacji Ledger Live.

Obsługiwane waluty kryptograficzne

Portfel Ledger Nano X obsługuje ponad 1100+ zasobów cyfrowych, z nowymi aktywami dodawanymi co miesiąc. Lista najlepszych monet i żetonów zawiera:

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE), XRP (XRP), Zcash (ZEC), Dash (DASH), Stellar (XLM), Qtum (QTUM), Bitcoin Private (BTCP), Tron (TRX), Waves (WAVES), EOS (EOS), IOTA (IOTA), Stratis (STRAT), Komodo (KMD), Ubiq (UBQ), Viacoin (VIA), Ark (ARK), Expanse (EXP), Neo (NEO), Stealth (XST), Digibyte (DGB), Horizen (ZEN).

Łączność

Ledger Nano X posiada dwa rodzaje łączności: USB i Bluetooth. Portfel można podłączyć do dowolnego 64-bitowego komputera stacjonarnego lub laptopa (przez USB) z systemem Windows(8+), Linux(10.8) lub MacOS. Dodatkowo, użytkownicy mogą podłączyć urządzenie do telefonu z systemem Android (obsługuje Android 5 Lollipop lub nowszy) lub iPhone (iOS 9 lub nowszy) za pomocą Bluetooth. Mobilna wersja aplikacji Ledger Live jest dostępna na żywo. Została wydana w poniedziałek 28 stycznia 2019 roku.

> Sprawdź aktualną cenę Ledger Nano X — kliknij tutaj aby przejść na stronę producenta

Bezpieczeństwo

Ledger stwierdził, że technologia Bluetooth nie spowoduje żadnego zagrożenia bezpieczeństwa dla zasobów kryptograficznych, ponieważ połączenie Bluetooth jest chronione szyfrowaniem typu end-to-end. Dodatkowo, klucze prywatne użytkownika są bardziej bezpieczne w portfelu sprzętowym Nano X, ponieważ wykorzystuje ten sam element bezpieczeństwa (certyfikat CC EAL5+), który jest szeroko stosowany w bezpiecznych aplikacjach, takich jak karty kredytowe, w celu ochrony danych i prywatności użytkownika. Nawet jeśli Twój smartfon jest zagrożony, masz pewność, że Twoje klucze prywatne nigdy nie opuszczą Twojego urządzenia.

Dla tych użytkowników, którzy chcieliby korzystać z łączności USB, Ledger zapewnił możliwość wyłączenia funkcji Bluetooth z Centrum Sterowania.

Użytkownicy będący właścicielami najnowszych modeli iPhone’a, takich jak iPhone X, mogą dodatkowo chronić swoje aktywa, umożliwiając aplikację Ledger Live za pomocą identyfikatora dotykowego lub identyfikatora twarzy. Ci, którzy posiadają smartfony z systemem Android powinni mieć możliwość zablokowania aplikacji Ledger Live z Touch ID pod warunkiem, że ich telefon posiada czujnik linii papilarnych.

Opcje odzyskiwania środków

Ledger Nano X pozwala użytkownikom odzyskać swój portfel za pomocą frazy odzyskiwania w przypadku, gdy zapomną kodu PIN lub gdy urządzenie zostanie skradzione lub złamane. Bez frazy odzyskiwania nie jest możliwe przywrócenie portfela. Możesz również skorzystać z tej procedury w przypadku, gdy chcesz przenieść swoje aktywa z Ledger Nano S do Ledger Nano X.

Ledger Nano X

Ledger Nano X vs Ledger Nano S

Bezpośrednie porównanie Nano X i Nano S:

Magazynowanie: Przestrzeń magazynowa w Ledger Nano X jest dziesięć razy większa niż w Ledger Nano S. Dzięki temu użytkownicy mogą przechowywać do 100 aplikacji jednocześnie. Prawdziwy raj dla handlarzy altcoin.

Wydajność: Ponieważ układ zabezpieczający (ST33J2M0) używany wewnątrz Ledger Nano X jest potężniejszy niż ten używany w Nano S, oczekuje się, że Nano X będzie szybszy i bardziej elastyczny niż jego poprzednik.

Bateria: Ponieważ Nano X posiada akumulator 100 mAh, portfel sprzętowy może być używany przez wiele godzin na pełnym naładowaniu. Jeśli urządzenie pozostaje w stanie spoczynku, bateria będzie działać przez co najmniej kilka miesięcy. Baterię można łatwo naładować, podłączając urządzenie do komputera za pomocą kabla USB-C. (Niestety baterii w tym portfelu nie da się wymienić). Nano S nie posiada baterii, użytkownicy muszą czerpać moc z portu USB komputera, aby ją zasilić.

Bezpieczeństwo: Oba portfele zapewniają niełamliwą ochronę środków klienta. Nano X jest zbudowany przy użyciu wysoce bezpiecznego elementu, który jest stosowany głównie na kartach kredytowych opartych na siatce.

Łączność: Nano X posiada dwa tryby łączności (USD, Bluetooth), podczas gdy Nano S obsługuje tylko połączenie oparte na USB.

Rozmiar: Nawet jeśli nie ma dużej różnicy między rozmiarami tych portfeli, Nano X jest nieco cięższy i wynosi 34g w porównaniu z Nano S 16.2g. Prawdopodobnie jest to spowodowane przez baterię.

Aplikacje: Wszystkie aplikacje obsługiwane przez Ledger Nano S będą również działać na Ledger Nano X.

Wyświetlacz: Nano X zapewni lepszą czytelność dla użytkowników, ponieważ ma większy wyświetlacz (128×64) w porównaniu z Nano S (128×32).

Koszt / cena: Ze względu na technologię Bluetooth i kompatybilność mobilną, Nano X jest wyceniony na 119 euro, prawie dwukrotnie więcej niż Nano S na 59 euro.

Ledger Live: Nano X może być używany zarówno z mobilną, jak i stacjonarną wersją aplikacji towarzyszącej. Nano S może być podłączony do mobilnej wersji Ledger Live (Android) za pomocą zestawu kabla OTG. Użytkownicy iPhone nie mają tyle szczęścia, więc muszą używać Nano X do zarządzania swoimi kryptosami w podróży.

Obsługa kryptowalut: Oba urządzenia obsługują te same waluty kryptograficzne.

Ledger Nano X — gdzie kupić, w jakim sklepie?

Zalecamy kupno urządzenia wyłącznie w oficjalnym sklepie Ledger. Kupując produkt z nieznanego źródła narażasz się na utratę środków. UWAGA: Nigdy nie kupuj używanego portfela sprzętowego!

>> KUP LEDGER NANO X już teraz! Sprawdź aktualną cenę Ledger Nano X — kliknij tutaj <<

Czy w naszej opinii warto kupić portfel sprzętowy Ledger Nano X?

W naszej opinii — warto.

Opinie społeczności są podobne ponieważ jest on bezpieczny, mobilny i pozwala przechowywać duże ilości kryptowalut. Cena urządzenia jest również atrakcyjna.

Artykuł odpowiada na pytania:

Jaka jest cena Ledger Nano X

Jakie są opinie na temat portfela sprzętowego Ledger Nano X

Jakie kryptowaluty obsługuje Ledger Nano X

Gdzie kupić portfel sprzętowy ze stajni Ledgera

--

--

Crypto Moon

Ledger crypto wallets lovers ❤