Hangi Deneme Setini Çözmeli?

LYS’ye çalışırken deneme çözmenin önemine daha önceki yazılarımızda değinmiştik. Bol bol deneme çözerek soru çeşidi görmeniz ve eksiklerinizi fark etmeniz açısından bu dönem çok önemli. Biz de Kunduz ekibi olarak kullanabileceğiniz deneme sınavı kaynaklarını listeledik.

1 — LYS-1 Palme Deneme Seti

Son dönemlerde soru bankası yayınlarıyla da en çok tercih edilen yayınlarda başı çekenlerden Palme, bu kaynakta bütün lise bilgilerini süzgeçten geçirip, kaliteli sorular sunuyor. Az ama öz çalışmak istiyorum diyenler için bu 5'li set süper fırsat!

2 — Karekök LYS Denemeleri

Her derse ait altışar tane soru kitapçığından oluşan bu yayın, hem LYS’ye yönelik hem de oldukça nitelikli. Kalan sürede dikkatlice çözülüp, yapılamayanlar öğrenilirse kendinizi LYS’ye hazır hissedebilirsiniz!

3 — Fen Bilimleri Çizgi Üstü Deneme Seti

Çizgi Üstü serisiyle piyasada yer alan benzer denemelere göre bambaşka bir konumda bulunan Fen Bilimleri denemeleri LYS-1/LYS-2 , LYS1-LYS3 , LYS3-LYS4 denemelerini tek bir başlık altında toplayıp öğrencilere kendilerini deneme imkanı sunuyor. ÖSYM’nin soru mantığına ve sorulara yönelik bakış açışına yakın, kaliteli soruların yer aldığı bu denemeler sınavın provasını yaparken kendi bilgilerini de derinlemesine tartmak isteyen tüm eşit ağırlık öğrencilerine yardım edebilecek niteliktedir.

4 — Final Yayınları Denemeleri

Zaman tutarak ve cevapları optik forma işaretleyerek sınavın provasını gerçekçi bir şekilde yapmak isteyen adaylara hitap eden Final denemeleri, iddialı sorulardan oluşuyor. Bu 10’lu deneme setleri, adayların deneme seti yönünden başvurabileceği doğru bir adres.

5 — Karekök Yayınları Sınavdan Önce Çözülmesi Gereken Son 950 Soru

Karekök Yayınları’nın yayımladığı ve raflardaki hiçbir kitapla benzerlik göstermeyen kitap; konular hakkında detaylı bilgi birikiminin yanında çok yönlü düşünme ve yorumlama teknikleri gerektiren sorulardan oluşuyor. Sınava az kala öğrencilere konu eksiklerini ve soru çözüm tekniklerindeki olası hatalarını keşfettirebilecek bu kitap ÖSYM’nin soru mantığı ile benzerlik gösteriyor.


Dengelerin fazlasıyla hassaslaşabildiği bu kritik döneminizde ne mayıs ayının rehavetine kapılmalı ne de sınav yaklaştıkça çalışmalarınızı verimsizleştiren bir strese girmeli!

Herkese iyi çalışmalar!

Kunduz nedir?

Kunduz, öğrencilere çözemedikleri sorularda profesyonel eğitmen desteği sunan bir mobil platform. Kunduz eğitmen ağı profesyonel öğretmenlerden ve geçtiğimiz senelerde LYS’de başarısını kanıtlamış eğitmenlerden oluşmaktadır. Sınava hazırlık döneminin yoğunluğunda çözemediği soruları biriken herkes Kunduz’u Google Play’den ve Apple App Store’dan indirebilir.

www.kunduzapp.com

www.facebook.com/kunduzasor

www.twitter.com/kunduzasor

www.instagram.com/kunduzasor

Like what you read? Give Kunduz App a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.