İlk 1000 öneriyor: Hangi deneme setini çözmeli? #2 TM

Tekrar merhaba!

Biliyorsunuz ki LYS’ye hazırlık sürecinde sizlere kaynaklık edebilecek kitapları derlediğimiz dizimize TS ile başlayarak yeni bir boyut kazandırdık. Bu son virajda kendinizi test edebileceğiniz deneme setlerinde sıra TM’de.

LYS’ye kısa bir süre kala kendini nitelikli sorularla denemek isteyen sizler için TM’ci Kunduz eğitmenleri biraraya geldi ve kendi tecrübelerinden yola çıkarak deneme setleri önerileri oluşturdu.

Türk Dili ve Edebiyatı, Coğrafya I, Matematik ve Geometri derslerinden oluşan TM grubuna yönelik listemize bir göz atalım:


1. Fen Bilimleri Çizgi Üstü LYS-1 ve LYS-3 20’li Deneme Seti

Çizgi Üstü serisiyle piyasada yer alan benzer denemelere göre bambaşka bir konumda bulunan Fen Bilimleri denemeleri LYS-1 ve LYS-3 denemelerini tek bir başlık altında toplayıp TM öğrencilerine kendilerini deneme imkanı sunuyor. ÖSYM’nin soru mantığına ve sorulara yönelik bakış açışına yakın, kaliteli soruların yer aldığı bu denemeler sınavın provasını yaparken kendi bilgilerini de derinlemesine tartmak isteyen tüm eşit ağırlık öğrencilerine yardım edebilecek niteliktedir.

2. Uğur Yayınları LYS Denemeleri (TM)

Bütün TM derslerini içinde barındıran kitap 40 adet denemeden oluşuyor. Türk Edebiyatı testinde yer alan Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı soruları, Matematik testinde yer alan Türev ve İntegral soruları ve Coğrafya I testinde yer alan Beşeri Coğrafya soruları nitelik olarak piyasada yer alan diğer yayınlara göre oldukça yüksek bir yerde bulunuyor. Süre tutarak çözülmesi halinde öğrencilere gerçek sınav tadı verebilecek bu denemeler, siz TM öğrencilerine birçok açıdan katkı sağlayacaktır.

3. FEM Denge Denemeleri

FEM Denge Denemeleri, LYS’ye yönelik son çalışma evresinde konuları tamamlamış adaylara kendilerini sınav formatına yakın kaliteli sorularla deneme imkanı tanıyor. Her dersin farklı bir ciltte yer aldığı bu denemeler, tüm eşit ağırlık grubu derslerinden etkili sorulardan oluşuyor. Denge denemeleri, TM grubu adaylarına Türk Dili ve Edebiyatı, Coğrafya I, Matematik ve Geometri derslerinde sınava az kala ÖSYM sorularına benzer sorularla konuları özümseyerek çok yönlü düşünme, soruyu analiz etme ve sınavda zamanı kontrol edebilme becerilerini kazandırıyor. Kunduz eğitmenleri tarafından tüm derslerde önerilen Denge Denemeleri sizleri sınava etkili bir şekilde hazırlayacaktır.

4. Final LYS TM Denemeleri

Final Yayınları’nın TM öğrencileri için hazırlanan deneme seti, 5 farklı denemeden oluşuyor. Üniversite sınavının provası olabilecek özelliğe sahip bu denemeler, öğrencilere hangi konularda donanımlı veya hangi konularda eksik olduklarını kavratabilecek nitelikte sorulara sahip.

5. Limit Yayınları 15’li LYS Denemeleri

Limit Yayınları’nın ders ders ayrılan denemeleri, sayısal derslerden ziyade Türk Dili ve Edebiyatı ve Coğrafya denemeleri ile raflardaki benzerlerinden ayrılmakta. Edebiyat ve Coğrafya denemelerinde yer alan sorularında yüksek kaliteyi yakalamış olan bu denemeler, öğrencilere gerçek sınav deneyimi sunabilmek için tasarlanmış.

Farklı bir şeyler arayan adaylara önerimiz ise;

Karekök Yayınları Sınavdan Önce Çözülmesi Gereken Son 950 Soru (TM Öğrencileri İçin)

Karekök Yayınları’nın yayımladığı ve raflardaki hiçbir kitapla benzerlik göstermeyen kitap Türk Dili ve Edebiyatı, Coğrafya I, Matematik ve Geometri derslerinden meydana geliyor. Tüm TM dersleri için nitelikli soruların yer aldığı kitap; konular hakkında detaylı bilgi birikiminin yanında çok yönlü düşünme ve yorumlama teknikleri gerektiren sorulardan oluşuyor. Sınava az kala TS öğrencilerine konu eksiklerini ve soru çözüm tekniklerindeki olası hatalarını keşfettirebilecek bu kitap ÖSYM’nin soru mantığı ile benzerlik gösteriyor.

Dengelerin fazlasıyla hassaslaşabildiği bu kritik döneminizde ne mayıs ayının rehavetine kapılmalı ne de sınav yaklaştıkça çalışmalarınızı verimsizleştiren bir strese girmeli!

Herkese iyi çalışmalar!


Kunduz nedir?

Kunduz, öğrencilere çözemedikleri sorularda eğitmen desteği sunan bir mobil platform. Kunduz eğitmen ağı geçtiğimiz senelerde ilk 1000'e girmiş eğitmenlerden oluşmaktadır. Bu yoğun haftada çözemediği soruları biriken herkes Kunduz’u Google Play’den ve Apple App Store’dan indirebilir.

www.kunduzapp.com

www.facebook.com/kunduzasor

www.twitter.com/kunduzasor

www.instagram.com/kunduzasor

Like what you read? Give Kunduz App a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.