LYS’ye son bir hafta: Son düzlükte çözülmesi gereken kaynaklar

Herkese merhaba!

Sınav süreci boyunca devam eden kaynak önerilerimiz, geçen sene ilk 1000'e girmiş Kunduz eğitmenlerimizin tavsiyeleri ve haftanın soruları gönderileri ile bir YGS dönemini birlikte atlattık. Şimdi sıra LYS’de!

Bu yazımızda, giderek yaklaşan sınav için son provalarınızı yapacağınız deneme önerilerimiz ile karşınızdayız. Sizler için seçmiş olduğumuz önerilerimizi okuyup alanınıza uygun olanları seçerek çalışmanıza hız kesmeden devam edebilirsiniz.


Matematik, Geometri, Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinden oluşan MF grubuna yönelik seçtiklerimize bir göz atalım!

1. Karekök MF Öğrencileri İçin İddialısına LYS Deneme

Matematik, Geometri, Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinin her birine ait altışar deneme içeren Karekök LYS denemeleri son bir haftanızı sağlam bir şekilde değerlendirmek için çözebileceğiniz kaynaklar listemizde başı çekiyor.

2. Palme LYS-1 Beşli Deneme Seti

Kaliteli soru bankaları ile adından söz ettiren Palme Yayınlarının hazırlamış olduğu LYS-1 deneme setinde Matematik ve Geometri alanlarında az sayıda ancak kaliteli sorular ile karşılaşacaksınız.

3. Fen Bilimleri Yayınları Çizgi Üstü LYS-1/ LYS-2 Deneme Seti

MF öğrencilerinin sorumlu olduğu her alandan beşer deneme içeren bu set son hafta çözülebilecek en iyi denemeler listemizde yer alıyor.


Sırada Türk Dili ve Edebiyatı, Coğrafya I, Matematik ve Geometri derslerinden oluşan TM grubuna yönelik listemiz yer alıyor.

1. Karekök Yayınları TM Öğrencileri İçin Sınavdan Önce Çözülmesi Gereken Son 950 Soru

Tüm TM dersleri için nitelikli soruların yer aldığı bu kaynakta, sınava bir adım kala eksiklerinizi görebilir, ÖSYM’nin soru tarzına benzer sorular çözerek LYS için pratik yapabilirsiniz.

2. Fen Bilimleri Yayınları Çizgi Üstü LYS-1/LYS-3 Deneme Seti

Türk Dili ve Edebiyatı, Coğrafya I, Matematik ve Geometri derslerinde beşer adet denemenin yer aldığı bu set yüksek kalitede soruları ve ÖSYM’nin tarzına olan benzerliği ile dikkat çekiyor.

3. Uğur Yayınları LYS (TM) Denemeleri

Tüm TM derslerine ait 40 denemeden oluşan Uğur LYS TM deneme seti, özellikle Matematik, Edebiyat ve Coğrafya derslerinde içerdiği soruların kalitesiyle bilinen bir kaynak. LYS öncesi son düzlükte çözebileceğiniz kaynaklar listemizde önemli bir noktada bulunan bu deneme setini süre tutarak çözdükçe kendinizi geliştireceksiniz.


Son olarak Türk Dili ve Edebiyatı, Coğrafya I, Tarih, Coğrafya II ve Felsefe Grubu (Psikoloji, Sosyoloji, Mantık ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi) derslerinden oluşan TS grubu listemize bir göz atalım.

1. Karekök Yayınları TS Öğrencileri İçin Sınavdan Önce Çözülmesi Gereken Son 999 Soru

Tüm TS derslerinin yer aldığı denemelerinde kaliteli ve iddialı sorulara yer veren bu kitap; konular hakkında etraflı bilgi birikiminin yanında çok yönlü düşünme ve yorumlama teknikleri ile çözülebilir sorulardan oluşuyor.

2. Fen Bilimleri Yayınları Çizgi Üstü LYS-3/ LYS-4 Deneme Seti

Çizgi Üstü serisiyle raflarda yer alan ve muadillerine göre farklı bir konumda bulunan Fen Bilimleri, bu deneme setinde LYS-3 ve LYS-4 denemelerini tek bir başlık altında toplayarak TS öğrencilerine kendilerini deneme imkanı sunuyor.

3. Final LYS Türkçe- Sosyal Deneme Sınavı

Türk Dili ve Edebiyatı’ndan Felsefe Grubu’na tüm TS derslerini içinde barındıran Final Türkçe- Sosyal 10’lu deneme seti TS adaylarının deneme seti yönünden başvurabileceği doğru adresler arasında yer alıyor.

Sizler için son derece kritik ve stresli geçen sürecin sonuna geliyoruz. Soru bankalarını bir kenara bırakıp deneme çözümüne ağırlık vermenin zamanı çoktan gelmişti. Şimdi yapmanız gereken ise telaşa kapılmamak ve denemelerinizi süre tutarak çözmeye devam etmek. Unutmayın sizleri bu yarışın sonunda güzel şeyler bekliyor olacak.

Herkese iyi çalışmalar!


Kunduz nedir?

Kunduz, öğrencilere çözemedikleri sorularda eğitmen desteği sunan bir mobil platform. Kunduz eğitmen ağı geçtiğimiz senelerde ilk 1000'e girmiş eğitmenlerden oluşmaktadır. Sınava hazırlık döneminin yoğunluğunda çözemediği soruları biriken herkes Kunduz’u Google Play’den ve Apple App Store’dan indirebilir.

www.kunduzapp.com

www.facebook.com/kunduzasor

www.twitter.com/kunduzasor

www.instagram.com/kunduzasor