YGS Geometri Kitap Önerileri

Merhaba! YGS çalışmalarını sürdürdüğün bu dönemde ders ya da konu ne olursa olsun, en güzel çalışma yöntemi bol bol soru çözmekten geçiyor. Sen de konu eksiklerini kapatacak, yeni soru tipleri öğretecek, ÖSYM sınav müfredatına da uygun kaynaklar arıyorsan, her ders için tam sana göre bir yazı dizisi hazırladık. Sıra Geometride!


Konu Anlatımlı

  1. Karekök Sıfır Serisi

“Geometri sorularını çözemiyorum, hangi sorunun nasıl çözüleceğini temelden öğrenmem lazım.” diyorsan seni böyle alalım. Karekök, her şeye sıfırdan başlaman için bir kitap hazırlamış. Yılın başından itibaren sağlam adımlarla ilerlemen için bu kaynak birebir.


Soru Bankası

  1. Birey Yayınları

Birey, Geometride çok çeşitli soru tipini sunan bir yayın. YGS-LYS soru bankasının kolaydan zora giden A-B-C serisi de var. Seviyene göre onlardan birini de tercih edebilir ve yılın başından başlayarak bu seriyi takip edebilirsin.


2. Yayın Denizi

Yayın Denizi, öğreten ve seviyeyi hızla geliştiren kitaplarıyla kısa sürede ün kazandı. Geometride hem öğrenmek hem de pratiklik kazanmak istiyorsan bu kaynağı kullanabilirsin. Kitabına açık uçlu soruları da ekleyen Yayın Denizi, en güncel kitaplar arasında yer alıyor.


3. Karekök Yayınları

Karekök yine kolaydan zora, görülmesi gereken her soru tipini bir araya getirerek bir kitap hazırlamış. YGS-LYS olan versiyonunu da tercih edebilirsin. Bu da size bir kitap ile birçok seviyede ve tipte soruyu görme şansı tanıyor.


Kunduz nedir?

Kunduz, öğrencilere çözemedikleri sorularda profesyonel eğitmen desteği sunan bir mobil platform. Kunduz eğitmen ağı profesyonel öğretmenlerden ve geçtiğimiz senelerde LYS’de başarısını kanıtlamış eğitmenlerden oluşmaktadır. Sınava hazırlık döneminin yoğunluğunda çözemediği soruları biriken herkes Kunduz’u Google Play’den ve Apple App Store’dan indirebilir.

www.kunduzapp.com

www.facebook.com/kunduzasor

www.twitter.com/kunduzasor

www.instagram.com/kunduzasor