YGS Kimya Kitap Önerileri

Merhaba! YGS çalışmalarını sürdürdüğün bu dönemde ders ya da konu ne olursa olsun, en güzel çalışma yöntemi bol bol soru çözmekten geçiyor. Sen de konu eksiklerini kapatacak, yeni soru tipleri öğretecek, ÖSYM sınav müfredatına da uygun kaynaklar arıyorsan, her ders için tam sana göre bir yazı dizisi hazırladık. Şimdi de Kimya ile karşındayız!


Konu Anlatımlı

  1. FDD Yayınları

FDD, değişen tasarımı ve içeriği ile müfredata uygun konu anlatımını ve kolaydan zora birçok soru tipini içinde barındırıyor. Konu anlatımı sayesinde konuları hızlıca tekrar edebilir çeşitli soruları sayesinde de konuyu pekiştirebilirsin. İstersen FDD Soru Bankasını da tercih edebilirsin.


2. Delta Yayıncılık

“Kimyada bir sürü ezber gerektiren bilgi var, en iyisi hepsinin üzerinden geçmek” diyorsan özet niteliğinde bu konu anlatımlı kaynağı tercih edebilirsin. Tarama testleri sayesinde de soru tiplerine aşina olma fırsatı sunuyor.


Soru Bankası

1. Palme Yayıncılık

Palme, YGS Kimyada karşına çıkabilecek olası soruları ve benzerlerini bir araya getirebilmiş bir yayın. Yaklaşık 5 yıl önce soruların yanına koymuş olduğu küçük hatırlatma notları ile birçok öğrencinin en sevdiği yayın haline gelmişti. Özellike kimya konusunda ön plana çıkan yayın sizi sınava tam anlamıyla hazırlayacaktır.


2. Yayın Denizi

Yayın Denizi, hızla öğreten ve geliştiren kitaplarıyla kısa sürede ün kazandı. Kimyayı pekiştirmek ve hız kazanmak istiyorsan bu soru bankası masandan ayırmaman gereken bir kaynak niteliğinde.


Kunduz nedir?

Kunduz, öğrencilere çözemedikleri sorularda profesyonel eğitmen desteği sunan bir mobil platform. Kunduz eğitmen ağı profesyonel öğretmenlerden ve geçtiğimiz senelerde LYS’de başarısını kanıtlamış eğitmenlerden oluşmaktadır. Sınava hazırlık döneminin yoğunluğunda çözemediği soruları biriken herkes Kunduz’u Google Play’den ve Apple App Store’dan indirebilir.

www.kunduzapp.com

www.facebook.com/kunduzasor

www.twitter.com/kunduzasor

www.instagram.com/kunduzasor