YGS Matematik Kitap Önerileri

Merhaba! YGS çalışmalarını sürdürdüğün bu dönemde ders ya da konu ne olursa olsun, en güzel çalışma yöntemi bol bol soru çözmekten geçiyor. Sen de konu eksiklerini kapatacak, yeni soru tipleri öğretecek, ÖSYM sınav müfredatına uygun kaynaklar arıyorsan, tam sana göre bir yazı dizisi hazırladık. İlk olarak, Matematik ile karşındayız.

Unutma çözemediğin sorular için Kunduz her zaman yanında :)


Konu Anlatımlı Kaynaklar

  1. Karekök Sıfır Serisi

Temelimi güçlendireyim, çalışmaya sıfırdan başlamalıyım diyorsan hiç telaşlanmana gerek yok. Karekök Sıfır Serisi yıla başlamak için en uygun kitaplar arasında yer alıyor. Bu seri ile konuları en baştan, temel eksiklerini tamamlayarak ilerleyebilirsin. Bunu başarmak için önünde yeterince vakit var!


2. Palme Yayınları

Palme, genel olarak zengin içeriği ve kaliteli sorularıyla diğer yayınlardan ayrılıyor. Konu anlatımlı kitabındaki örnekler, farklı soru tiplerini görmene ve özümsemene yardımcı olacaktır. Bu sayede her geçen gün sınava daha hazır olacaksın. İstersen soru bankasını da tercih edebilirsin.


Soru Bankası

  1. FDD Yayınları

FDD, değişen tasarımı ve içeriği ile kolaydan zora birçok soru tipini içinde barındırıyor. Bu kitabı bitirdiğinde, gelecekte de sık sık karşına çıkacak soruları görmüş ve kavramış olursun. Özellikle klasikleşmiş ve mutlaka bilmen gereken soruları görmen için ideal.


2. ÜçDörtBeş Yayınları

ÜçDörtBeş yayınları, kısa sürede ÖSYM formatına uygun orijinal sorular üretmeyi başarmış bir yayın. Kitap, soruları kendi içinde kolay, orta ve zor olarak sınıflandırmış. Böylece her seviyeye uygun soruları görebilirsin. Bir yandan da konulara olan hakimiyetini çözdüğün soru zorluğuna göre takip etme fırsatı sunuyor.


Kunduz nedir?

Kunduz, öğrencilere çözemedikleri sorularda profesyonel eğitmen desteği sunan bir mobil platform. Kunduz eğitmen ağı profesyonel öğretmenlerden ve geçtiğimiz senelerde LYS’de başarısını kanıtlamış eğitmenlerden oluşmaktadır. Sınava hazırlık döneminin yoğunluğunda çözemediği soruları biriken herkes Kunduz’u Google Play’den ve Apple App Store’dan indirebilir.

www.kunduzapp.com

www.facebook.com/kunduzasor

www.twitter.com/kunduzasor

www.instagram.com/kunduzasor