YGS Türkçe Kitap Önerileri

Merhaba! YGS çalışmalarını sürdürdüğün bu dönemde ders ya da konu ne olursa olsun, en güzel çalışma yöntemi bol bol soru çözmekten geçiyor. Sen de konu eksiklerini kapatacak, yeni soru tipleri öğretecek, ÖSYM sınav müfredatına da uygun kaynaklar arıyorsan, her ders için tam sana göre bir yazı dizisi hazırladık. Şimdi de Türkçe kaynakları ile karşındayız!


Konu Anlatımlı

  1. Esen Yayınları

Esen Yayınları, dil bilgisi konusunda kendini hızla geliştirebileceğin Dil ve Anlatım kaynağı ile karşında. Klasikleşmiş bir kaynak olan Esen Yayınları, örnekleri ve testleri ile kendini geliştirmene fırsat tanıyor. Edebiyatın yer almadığı YGS için gayet ideal bir kitap.


2. Delta Yayıncılık

“Soru da çözüyorum ama arada bir konuyu görmeye, detayları hatırlamaya ihtiyacım var” diyorsan özet niteliğindeki bu kitabı kullanabilir, çözümlü soruları inceleyebilirsin. Çözümlü örnek sorular ile farklı soru tiplerini tanımana yardımcı olan Delta Yayınlıcık, tarama testleri sayesinde de konuyu pekiştirmeni sağlıyor.


Soru Bankası

  1. Yayın Denizi

Hızını artırman gereken paragraf soruları, örneklerini bilmen gereken dil bilgisi konuları… Yayın Denizi ile hepsine hazırlanabilirsin. Türkçe sorularını çözüm hızını arttırmak istiyorsan tam sana göre bir kaynak.


2. Fen Bilimleri Yayınları

Hiçbir konuyu ve soru tipini es geçmeyen Fen Bilimleri, YGS Türkçe için de gayet yardımcı olacak bir kitap hazırlamış. Fen Bilimleri Yayınları A’dan Z’ye birçok soru tipini görme imkanı sunuyor.


Kunduz nedir?

Kunduz, öğrencilere çözemedikleri sorularda profesyonel eğitmen desteği sunan bir mobil platform. Kunduz eğitmen ağı profesyonel öğretmenlerden ve geçtiğimiz senelerde LYS’de başarısını kanıtlamış eğitmenlerden oluşmaktadır. Sınava hazırlık döneminin yoğunluğunda çözemediği soruları biriken herkes Kunduz’u Google Play’den ve Apple App Store’dan indirebilir.

www.kunduzapp.com

www.facebook.com/kunduzasor

www.twitter.com/kunduzasor

www.instagram.com/kunduzasor