Wybierz odpowiednie oświetlenie do łazienki ale jakie

Łazienka jest tym pomieszczeniem, w jakim brak oświetlenia doskwiera nam wyjątkowo. Dotyczy to momentów w których awaria prądu pozbawi nas absolutnie oświetlenia, jakże i tych, w jakich zaledwie jedna przepalona żarówka przeszkadza nam golenie bądź malowanie się. Czymże skutkiem tego kierować się typując oświetlenie do łazienki?

IP Klasa

To fundamentalny parametr, który jesteśmy zobligowani wziąć w rachubę.

  • brak ochrony
  • zabezpieczenie przed kroplami wody
  • zabezpieczenie przed kroplami wody padającymi na obudowę
  • zabezpieczenie przed strumieniem wody
  • zabezpieczenie przed silnymi strumieniami wody
  • zabezpieczenie przed zalaniem przy zanurzeniu
  • zabezpieczenie przed zalaniem przy ciągłym zanurzeniu
  • zabezpieczenie przed zalaniem wodą pod ciśnieniem

W tym przypadku design ustępuje bezpieczeństwu oraz tak w łazience minimalnym IP które winniśmy wykorzystywać jest IP44.
 Pamiętajmy, że dyskutujemy tutaj o minimum — w odległości blisko metra od źródła wody rekomendowane jest przynajmniej IP 65, a bezpośrednio ponad czy też przy wannie czy kabinie prysznicowej odradza się zupełnie montaż oświetlenia.

Parametry Oświetlenia

Mówiąc o parametrach mam na uwadze zarówno liczebność lumenów generowanych za pomocą źródło światła jakże i jego barwie. W wypadku strumienia świetlnego, wszystko jest zależne od wielkości łazienki, dlatego liczba opraw a także ich moc radzę omawiać z ekspertami, sprzedawcami czy też projektantami. W przypadku barwy oświetlenia, wszystek zależy od subiektywnego odbioru, jednakże sam odrazdałbym barwy zimne. W zimnym świetle skóra wygląda nienaturalnie blado.

Design Oświetlenia

Finalnie — jest stylistyka, czyli te atuty oprawy jakie każdy może oszacować sam. W tym momencie propozycja sklepów jest nadzwyczaj szeroka, przede wszystkim w sieci, gdzie aktualnie bezproblemowo można zamówić lampę z drugiego końca europy. Dostępne są oprawy najróżniejszego rodzaju, od wbudowywanych downlightów, przez naścienne plafoniery po sufitowe kryształy rozpraszające oświetlenie. Wszystkie one nadają się do łazienki dopóki spełniają okoliczności klasy IP.

Źródło artykułu: Wybierz odpowiednie oświetlenie do łazienki ale jakie