Bugün Tiyatro İzleyebileceğiniz 4 Sahne

Dünya Tiyatrolar Günü’nde yapılacak en güzel aktivite, tabii ki tiyatro izlemeye gitmek.

Akciğer- Moda Sahnesi

Ölümü yenmenin bir yolu neslin devamını sağlamak değil midir? Bizden sonra devam edecek dünyaya, bizden bir parça bırakmak. O parçada bizi biz yapan şeylerden hiç değilse birazının bu dünyada kalmaya devam edeceğine inanmak.

Nergis Öztürk ve Engin Hepileri’nin rol aldığı bu oyunu kaçırmamanızı öneririz.

Bilet almak için; https://www.modasahnesi.com/akciger

National Theater Live ile Amadeus — Salon IKSV

Peter Shaffer’in kült oyununda, Mozart’ın hem sağ kolu, hem ezeli rakibi Salieri’yi Game of Thrones’tan tanıdığımız Lucian Msamati canlandırıyor, orkestral desteği ise Southbank Senfonisi veriyor. National Theatre’ın satış rekorları kıran, kritiklerden beş yıldız alan bu oyunu şimdi Salon ekranında.

Bilet almak için; http://www.biletix.com/etkinlik/U0V47/TURKIYE/tr

Harikulade Bir Çiftin Badireli Ev Yaşamı- İkincikat

Londra merkezli Clout Theatre topluluğunun İstanbullu sanatçılarla ilk kez bir araya gelerek gerçekleştirdiği oyunda, birbirlerine yetemeyen ve eve hapsolmuş bir çiftin ilişkisi sıra dışı bir sahnelemeyle anlatılıyor.

2014 yılında İstanbul’a How A Man Crumbled (Bir Adam Böyle Ufalandı) ve The Various Lives of Infinite Nullity ( Sonsuz Beyhudeliğin Muhtelif Yaşantıları) oyunlarıyla turneye gelen topluluk halen Londra ve İstanbul’da hareketi, sesi ve ışığı kurgunun merkezine alarak farklı teatral gerçeklik arayışlarına devam etmektedir. Harikulade Bir Çiftin Badireli Ev Yaşamı, bugün sizi bekliyor olacak!

Bilet almak için; http://www.biletix.com/etkinlik/UTR35/TURKIYE/tr

444- Altıdan Sonra Tiyatro

Oyun, bir çağrı merkezinde geçiyor. “Hatırlatma Merkezi”nin şikâyet bölümünde, biri uzun zamandır çalışan, diğeri yeni işe başlayan iki kişinin gece vardiyası sırasında, çağrı sisteminde işler karışır. Buldukları çözümler ve cevaplar; gerilim ve mizahın iç içe geçtiği yüksek tempolu bir gece sonunda, onları çarpıcı bir gerçeğe ulaştırır.

Yiğit Sertdemir ve Gülhan Kadim’in rol aldığı 444, Kumbaracı50'de sizi bekliyor.

Bilet almak için; http://kumbaraci50.com/444-altidan-sonra-tiyatro/

Dünya Tiyatrolar Günü’nde bu güzel sanat dalını mutlaka onurlandırın ve ilgilenen kişileri de yanınıza alarak güzel bir oyun izleyin. Seçenekler sonsuz, sahne hep aydınlık!

#Hadi tiyatroya! İyi haftalar dileriz!

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.