Deniz, Kum, Güneş: Kısa Bir Tatil Yapabileceğiniz 5 Yer

Sonunda havalar ısındı ve sen şimdiden bunaldın mı? Bir yerlere kaçsam diye mi düşünüyorsun?? Belki bütlere çalıştın ve yoruldun, belki de işin ve İstanbul seni yordu ve birkaç gün kaçsam ne güzel olur diye hayallere mi dalıyorsun? Hiçbir şey için geç değil! Bu yazımızda senin için ideal 5 tatil yerini derledik. #Hadi hemen bir yer seç, tatil planını arkadaşlarına letzle ve kolayca tatil planı yapmanın tadını çıkar! Tatilinden kareleri de haftalık “Letz ile Buluşanlar” içeriğimizde yer almak için bize göndermeyi unutma!

  1. BODRUM

Yaz denince akla gelen ilk yerlerden biri olan Bodrum bizim de favorilerimizden! Kalabalığı da sevsen, huzur dolu bir tatil arayışında da olsan Bodrum’da kendine uygun bir koy bulacağına eminiz. İster kumlu ister çakıllı plajları, berrak denizi ve cıvıl cıvıl beachleriyle unutulmaz bir tatil yaşamaya hazır ol!

2. MARMARİS

Denizi ve plajlarıyla olduğu kadar tarihi dokusuyla da seni büyüleyecek olan Marmaris de tatil kaçamağın için güzel bir varış noktası olabilir. Keyifli plajları ve özellikle şehir hayatından ve kalabalıktan sıkıldıysan, cennet gibi koyları keşfetmen için seni bekliyor!

3. KİLYOS/ŞİLE

Eğer İstanbul’daysan ve bu bunaltıcı sıcaklarda tatil için şehir dışına çıkamıyorsan, merak etme! Senin için de bir önerimiz var. İster günübirlik, istersen hafta sonu Şile’ye veya Kilyos’a kısa bir tatil için kaçabilirsin. Kumlu plajları ve beach clubları ile İstanbul’dan çıkmadan İstanbul’dan uzaklaşma hissini bulabilir, serinlemek için kendini soğuk Karadeniz sularına atabilirsin!

4. FETHİYE

Türkiye’nin onlarca büyüleyici koyu arasından belki de en güzellerini bulunduran Fethiye’de rüya gibi bir tatil yapabilirsin. Tekne turlarıyla adaları, koyları ziyaret edebilir, Ölüdeniz ve Kelebekler Vadisi’ni ziyaret edebilirsin. Eğer sen de tatil denince masmavi berrak sular, büyüleyici sakin plajlar ve huzur düşlüyorsan Fethiye bu tatil için ideal!

5. ÇEŞME

Son maddede ise bizim favorimiz Çeşme var. Alaçatı’nın beyaz evleri ve dar sokakları arasında mis gibi çiçek kokularını içine çekerek yürüyebilir, güzel ve sakin bir kahvaltı yapabilirsin. Ince kumlu plajları ve turkuaz sularıyla hem eğlenecek hem de huzur bulacaksın. Ayrıca hemen hemen her beachte bulabileceğin ‘happy hour’lara katılıp eğlenceni katlayabilirsin!

Ee #hadi ne duruyorsun? En güzel anıların, spontane anlardan çıktığını unutma. Hemen planı olmayan arkadaşlarına Letz at ve birkaç gün de olsa hep beraber tatile çıkın. Bize de fotoğraf atmayı unutmayın. İyi tatiller!

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.