Обираймо народного президента, недорого!

24 серії українського серіалу від студії «Квартал 95» вже вийшли на телеканалі «1+1», і український глядач безперервно дивився перший сезон серіалу про українського президента і те, яким він міг би бути в недалекому майбутньому. Ця політична фантазія спричинила чимало захоплень та обурень, бо президент Василь Голобородько, якого грає Володимир Зеленський, показав те, що очільником держави може бути звичайний громадянин, викладач історії України однієї з київських шкіл. Події охоплюють період 100-денного правління Президента України.

На початку серіалу нас знайомлять із трьома олігархами — тими, хто володіє всім і кожним. Глядач може впізнати в героях образи Рената Ахмєтова, Ігора Коломойського та Сергія Льовочкіна. Вони бесідують про те, що і як їм зробити з країною та народом, щоб досягнути вигоди, помірятися авторитетами.

«Слуга народу» ґрунтується на політичній фантазії, що ніби до влади має прийти чесний, амбітний та відповідальний президент. І головне — щоб з народу, щоб служив народові. З цього починається розповідь: вчителя історії дістало все: влада, робота, життя… Василь Петрович висловлює усе, що тільки можна сказати цензурними та нецензурними словами про теперішню політичну ситуацію у країні. Всі чесні й емоційно забарвлені слова майбутнього президента потрапляють, за традицією нашого часу, до мережі, і він стає всеукраїнською знаменитістю. А тут можна помітити схожість зі славнозвісним Олегом Ляшко, який своїми висловлюваннями збирає рейтинги в мережі та на ТБ.

Та майбутьній президент поєднує в собі декілька реальних представників українського політикуму. Це Петро Порошенко з стилістикою його партії, також Віталій Кличко та його любов до пересування на велосипеді по місту. Адже новообраний народний президент забороняє кортежі, користуєтсья велосипедом та громадським транспортом і наказує іншим перейти на екологічний та корисний для здоров’я спосіб пересування.

Згадаймо і про команду, яку Василь Голобородько зібрав з однокласників, друзів, яким довіряє з дитинства. І вони дружно своїм складом намагаються втілити свої ідеалістичні бачення у розвиток української політики.

Стара політична система всіма силами старається дискредитувати Голобородька та його команду, тому виникає конфлікт між героями народної влади та олігархату. Варто замислитися над тим, що невже ось так легко можна набрати команду, ніби-то професіоналів серед своїх друзів. Бо чомусь такі рішення схожі на ті, які ухвалюють щодо будь-чого в нашій країні. Кум з кумом почали працювати, один в другого щось вкрав, а потім і бізнес зруйнували. Хіба не може бути так само і з нашим народним президентом з екрана? Згадаємо про наших президентів-порередників Віктора Януковича та його банду, Віктора Ющенка з любими друзями, Леоніда Кучму зі своїми сватами та кумами.

Не обійшлося без корупціонера прем’єр-міністра, який переховувався за спиною чесного та порядного президента. У випадково знайденому документі фігурує прізвисько Міледі. Чому чоловіка зображують жіночим псевдонімом? Бо це алюзія на Юлію Володимирівну Тимошенко, яка займала посаду прем’єр-міністра у 2005 та з 2007 по 2010 роки.

“Лукашенко. Можно не вставать”, — подсказывают Голобородько. Коміки показують те, як ставляться до керівників держав в Україні. “Такие у Путина”, — подсказывает премьер. — “Путин — Хубло?” З іронією говорить Голобородько про президента РФ, який надає перевагу швейцарським годинникам фірми Hublot.

У петиції за прем’єр-міністра Володимира Зеленського проголосувало майже 1,5 тис. людей.

Потреби аудиторії повністю задовольнили, якщо серіал зміг відповісти на питання:

– Чому влада погана?
– Бо не ті при владі постійно!

Таким чином сформована громадська думка про те, ким би міг бути новий президент. До прикладу, Володимир Зеленський. І тут не до жартів, українське телекратичне суспільство вірить усьому, що показало телебачення. І, можливо, в майбутньому на виборах президента будуть голосувати за кандидатуру, яка ніби то зібрала гроші на спільнокошті і каже завжди «правду-матінку» всім навколо.

Нагадаємо, що за день до виборів, 24 жовтня, у День тиші на вулицях столиці були розставлені намети народного президента Голобородько

Під час акції людям роздавали листівки з лозунгами: «Настучать чиновникам по льготам», «Предоставляю депутатам по мандатам», «Люстрирую по самые предшественники», «Чтобы простой учитель жил, как президент, а президент, как учитель».

Перший тур відбувся, і на вулицях Києва 24 жовтня 2015 року були свої вибори, очікуємо на другу частину серіалу. А там і вибори не за горами. Тим часом політично-розважальна комунікація з потенційними виборцями продовжується в соціальних мережах Facebook, Twitter, Vkontakte. Де президент Голобородько не забуває і пожартувати, і зі святами привітати.

Загалом, аудиторія каналу «1+1», глядачі серіалу, новою українською політикою задоволені, і навіть люди в поїздах, крамницях та просто на вулиці говорять про те, що Україні потрібен президент-гуманітарій, бажано шкільний вчитель історії або української мови та літератури. Така людина, знаючи з документів та художньої літератури досвід минулого, використовуватиме його, щоб збудувати нову сильну державу.

Завершився перший сезон дзвінком від президента Росії, але не всім відомого, а нового. Чи це натяк, що змінивши президента в Україні, можна сприяти змінам в РФ? Чи росіяни теж хочуть нового президента, а не пана “Государя”?

“95 квартал” створив чудову політичну казку, але не анімовану, а реальну, зняту в різних локаціях Києва. Аналогів в українських реаліях ще не було, та хто знає, як згодом хтось із владних олігархів використає сюжет серіалу і випустить на політичну арену нового народного президента.

Буде в Україні все добре, перестане риба гнити з голови, і нарешті президентом стане порядна людина. Суспільство сподівається, що політики, дивлячись серіал, зроблять висновки вже. Ну не сьогодні, то завтра.

Владислав Рудий, медіакомунікації УКУ.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.