SOPHIA2022 TOPLANTISI İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Little Thinkers Society
2 min readJul 26, 2022

--

SOPHIA 2022 Toplantısı, İstanbul

Avrupa’da Çocuklar ve Topluluklar İçin Felsefe (P4C) alanında çalışan kişi ve kuruluşları bir araya getiren SOPHIA Ağı’nın yıllık toplantısı 18–19 Haziran 2022 tarihlerinde Little Thinkers Society’nin ev sahipliğiyle İstanbul’da gerçekleştirildi.

Çocuklar ve Topluluklar İçin Felsefe, SOPHIA 2022 Toplantısı

️Çoğunluğu Avrupa ülkelerinden yaklaşık 45 katılımcının yer aldığı hibrit toplantıda iki gün boyunca bilgi ve deneyimler paylaşıldı.

Philosophy for Children, P4C, SOPHIA 2022, İstanbul

Toplantının teması “Çatışma/Conflict” idi. Anasınıfında çocuklar arasındaki çatışmaları yönetmekten öğretim programlarındaki kavramsal çatışmaları anlamaya, bir tartışmadaki çatışmaları argüman haritalarıyla netleştirmekten Ukrayna’daki çatışma altındaki çocuklarla yürütülen uygulamalara kadar pek çok sunum paylaşıldı.

SOPHIA 2022 Meeting, İstanbul

️Farklı ülkelerde yaşayan kişi ve kuruluşlar birbiriyle tanıştı, bağlantılar kurdu, yeni projeler üretmeye kapı araladı.

SOPHIA 2022, BÜMED İstanbul

Toplantı Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) salonunda gerçekleştirildi. Konuklarla üniversite kampüsünde yürüyüşler yapıldı, Galata Kulesi’nin ışıklarına bakan The Barnathan Roof’ta akşam yemeği yendi, hoş anlar ve anılar biriktirildi…

SOPHIA 2022 Toplantısı, İstanbul
SOPHIA 2022 Toplantısı, The Barnathan Roof, İstanbul

Little Thinkers Society’nin kurucusu ve direktörü Dr. Özge Özdemir, yaptığı açılış konuşmasında, toplantıyı Boğaziçi Üniversitesi’nde bir yıldan fazla süredir devam eden çatışmayı her gün orta bahçede toplanarak protesto eden hocalarımıza ithaf etti. Bize umut veren hocalarımıza ve özgür ve özerk eğitim için çalışan herkese duyduğu minneti iletti.

Dr. Özge Özdemir, SOPHIA 2022 Toplantısı, İstanbul

#sophia2022 #sophia2022istanbul #littlethinkerssociety #bümed #boğaziçiüniversitesi #çocuklariçinfelsefe #felsefe #philosophy #philosophyforchildren #philosophywithchildren #philosophyforcommunities #p4c #pwc #sophia2022meeting #sophia2022toplantısı

--

--

Little Thinkers Society

Çocuklar İçin Felsefe, Philosophy For Children, P4C, Little Thinkers Society, Herkes İçin Felsefe, Eğitim, Eğitmen Eğitimi, Öğretmen Eğitimi, Öğretim Yöntemleri