Příležitost! #opportunity

Skvělá příležitost pro fotografy, grafiky, tvůrce videí a pro ty, co rádi kreslí nebo dokonce i pro ty, co tvoří hudbu. Nevěřil jsem tomu, když mě do této příležitosti skoro i “donutil” učitel grafiky na praxích. Vůbec se mi do toho nechtělo, ale zkusil jsem to, vydržel to a dnes “sklízím první ovoce”.


Tou příležitostí je brilantní fotobanka Shutterstock.

Je to prostor, kde prodáváte své fotky, vektory, ilustrace, videa a hudbu skoro celému světu. Jakmile dosáhnete určité úrovně výdělku, lze výdělek poslat na váš bankovní účet např. přes službu PayPal.

Pro svou registraci potřebujete vyfocenou občanku z obou stran (vloženou do jednoho souboru), kvůli identifikaci, že jste plnoletí, občan příslušného státu atp. Měl jsem prvně obavy (skrz občanku), ale dodnes je vše v pořádku. Dále potřebujete deset fotek (nebo vektorů nebo to vezmete přes videa či hudbu) jako vstupní práce.

Vaše díla musí odpovídat určitým požadavkům, u fotek je to např.: správné zaostření, bez šumu, správná kompozice, vyvážení bílé, rozlišení nejméně 
4 Mpx atp. Vektory jsou, podle mého názoru, o něco jednodušší na schválení 
a lze s nimi lépe manipulovat. Řešit musíte typ souboru a jeho verzi 
(.eps, illustrator 10) a s ním se nahrává současně i náhledový obrázek (JPG). Vektory musí také odpovídat správné kompozici, velikosti a dalším požadavkům, všechny je najdete zde.

Je to lákavé, a když opravdu chcete a vydržíte, vynese vám to hezkou odměnu. Registrovat se můžete snadno přes tenhle můj odkaz.

Mé portfolio naleznete tady.

http://shutterstock.com/g/LukasZeman