Литовське море, пиво і цеппеліни.

Холодним грудневим ранком я побачила 30% знижки у WizzAir і подумала, шо пора нарешті побувату у Вільнюсі. А де Вільнюс, там і море недалеко. А де море, там і Клайпеда. Назва знайома мені в першу чергу за назвою пивного ресторанчика і пресмачнючого пива.

На зимку плани вже були — дивовижний Цейлон, отже, весна. Оскільки у Васьоки віза була лише до 1 квітня, отже березень.

Хатинка по Airbnb в нас була дуже душевна. Дівчинка, як і я збирає листівочки на стіночку. Це дуже зворушливо! Ми приїхали на день незалежності і привезли їм Voevodka . Вони так тихесенько подякували і все. Отак вони святкують велике свято)

Вечірній Вільнюс дуже душевний зі своїми пабами і вузенкими вуличками. Обов”язково відвідайте Būsi trečias. Там були чи не найсмачніші смажені свинячі вуха.

Пиво у Литві повсюду смачне, але коли потрапляєш в бібліотеку пива Alaus biblioteka, то отут очі прямо розбігаються!

Спочатку ми думали їхати найвранішнім потягом до Клайпеди, але подумали, ми ж на вихідних, тож виспалися і поїхали потягом в 9 ранку. Потяги тут дуже зручні з кофе і бульйоно-автоматами. А ще в них є чудовий напій 999, який зігрівав нас в холодний Балтійський вечір.

Ми зупинилися в чудовому готельчику і пішли гуляти містом.

В старому порту є чудовий бар Meat Lovers Klaipėda з неймовірним видом на залив! Ми взяли в них нагетсів і пива та й помандрували до парому, який довіз на косу.

Так почалась наша прогулянка широким пляжем Балтійського моря…

В цій подорожі до нас приєднався Тобік, скептик, але романтик )

Море, сонце, радість…

В готелі ми взяли з собою карту з усіма схованими мініатюрними пам”ятниками Клайпеди і зробили собі квест-тур зі знаходження усіх скульптурок. Нас зігрівав наш пречудовий напій 999. Ми десь так загулялися, що забули його, але те вже ми зрозуміли зранку :)

Далі продовжилася наша пивна подорож барами. Один з найкращих Žvejų Baras. Там дуже смачне пиво і приємна музичка.

Взагалі, вони не дуже люблять вечори неділі і понеділка: майже всі ресторани і бари закриті, а поїсти вночі, то взагалі мега пригода. Яким же ш смачним був бургер в казино-стрип-барі Nesė Whisky Bar!

Ранок був трошки важкенький. Дорогу до вокзалу нам показали дуже люб”язні молоді люди з питанням: are u ok? :) Ми купили квиток на автобус, але проблема була у тому, що ми довго не могли зрозуміти, що з ним робити біля компостера, прикладали його і так і сяк. А виявилось, що його треба лише закомпостуати звичайним компостером!!!

Не має смислу виїжджати в 6 ранку з Клайпеди. Виїхавши в 10 ранку, ми чудово встигли побачити усі принади Вільнюса — St. Anne and Bernardine Church, браму Казимира… Випили кави у хіпстерській кав”яренці.

Обов”язково відвідайте університет, прогуляйтеся його старими коридорами, посидіть на старовинних лавочках.

Наш лісьонок і тут знайшовся.

Прогуляйтеся Užupis. Ми от, наприклад, чудово полазили там старовинним нічним цвинтарем. Я це робила вперше в житті!

А повечеряли ми традиційними супчиком у хлібці і оселедцем у сметані!!! у Forto Dvaras Це дуже смачно, хоч і незвично.

Прогулявшись чудовим Бернардинським садом, пообідали в Snekutis (аналог нашої Пузатої хати) — холодний борщ, розсольник і дивні цеппеліни! Тільки беріть усього по пів-порції, бо порції там гигантські!)

І трошки patterns цієї подорожі.

Загалом, полетіти у Вільнюс з безвізом — це так само близько і легко, як поїхати на маршрутці в Білу Церкву. А якщо взяти квитки в грудні на березень, то це буде не дорожче, ніж квиток у Львів на Експрес!

Подаруйте собі подорож вихідного дня!