Маскоти для NASA: нащо космонавтам Ракета та Грут?

Фото: CASIS/Marvel Custom Solutions

Талісманами чи маскотами у маркетинг-пакеті відомих брендів навряд чи когось здивуєш. Наразі «маленьке звірятко» чи інша дійова особа — це такий самий мастхев, як і лого, колористика чи слоган. Мета талісману стати таким собі емоційним ланцюжком, котрий з’єднуватиме бренд зі споживачем. Відповідно, чим вдалішим (позитивнішим та приємнішим) для сприйняття аудиторії буде фірмовий герой компанії, тим більше шансів у цієї компанії виділитися на фоні конкурентів, та просувати/продавати власні продукти/цінності/ім’я. Зрозуміло, що з розвитком цифрового світу герої-талісмани отримали значно більше можливостей для комунікації та впливу, ніж їх попередники. У доброї кількості є власні акаунти у соцмережах, а до графіку заходів «тваринок» інколи доводиться записуватися на місяці вперед. Наприклад, бичок Бенні з команди «Чикаго Булз», окрім «роботи» на матчах своєї команди, бере участь ще в близько 250 подіях щорічно (!).

Логічним, чи як мінімум — не дивним, є рішення Центру з розвитку науки у космосі (CASIS) в межах «пошуків унікальних та інноваційних способів залучення уваги до роботи наукової лабораторії» завербувати у свої ряди талісман, а ще краще двох. CASIS — це, власне, некомерційна організація, що управляє американським сегментом Міжнародної космічної станції від імені NASA. Тож для візуального образу лабораторії обрано відомих «космонавтів» Marvel — єнота Ракету та небагатослівного філософа Грута. Обидва герої зображені на новій емблемі, котра маркуватиме всі вантажі, котрі NASA відправлятиме з Землі на Міжнародну космічну станцію. Емблему презентували в Сан-Дієго, на Comic Con 2016. Й до речі, це зробив особисто режисер «Вартових галактики» Джеймс Ганн, чим не забув поділитися у власному twitter. Персоналія також обрана, очевидно, не просто так.

Розробкою лого займалася студія Marvel: власне, емблема — це робота художника студії Хуана До. Звісно, поки мова про те, що Ракета та Грут прикрасять тільки емблему. Утім, на цьому робота тільки починається. «Ми сподіваємося, що це початок чогось більшого. Цьогоріч, ми плануємо представити ще одну ініціативу, котра буде пов’язана з наукою, технологіями та інженерією. Й наші герої теж там будуть», — запевнив менеджер з маркетингу та комунікацій CASIS Патрік О’Ніл.

Фото: CASIS/Marvel Custom Solutions

Зайвий раз говорити про те, що представники NASA покладають значні надії на емоційну привабливість персонажів, а далі й на дивіденди у вигляді «збільшення зацікавленості нового покоління дослідників до проблем космосу та наукових експериментів, що проводяться на МКС» — очевидно, не варто. Й очевидно, що з завданням «надихати, хвилювати та мобілізувати молоді таланти» Ракета та Гурт цілком можуть впоратися. Цю парочку представляти зайвий раз не потрібно: у вартових галактики фани є по всьому світу.

Свої бонуси від співпраці отримують і Marvel. Напередодні виходу продовження «Вартових галактики» (запланована прем’єра — 5 травня 2017 року) справжня космічна місія для її героїв — це чудова рекламна кампанія.