iOS i backup zdjeć, czyli dlaczego powinieneś zmienić swoją chmurę


Napewno juz dobrze wiesz, że warto trzymać backup swoich danych w chmurze. Pomijając kwestie bezpieczeństwa i politykę dostawcy zgodzisz się ze mną, że jest to idealny sposób by przechowywać tam również twoje osobiste zdjęcia. Bardzo często mają one dla nas wartość większą niż telefon, aparat czy dysk twardy, dlatego decydujemy się na odważny krok jakim się chmura.


Jeżeli korzystasz z systemu iOS na pewno znasz już iCloud. Obecnie największą zaletą tego rozwiązania jest możliwość przechowywania zdjęć Live Photo. Dla niektórych może to być argument nie do pod ważenia, ponieważ nie znajdą tego u konkurencji.

Niestety wadą oczywiście jest 5GB darmowej przestrzeni i… konieczność przechowywania miniaturek na swoim urządzeniu.

iCloud- odpada!


Dlaczego nie skorzystać z rozwiązań typu Google Drive, OneDrive albo Dropbox?

Największy problem to synchronizacja, która działa bardzo rzadko, albo praktycznie nie działa. Kolejna wada to trzymanie zdjęć i danych na wspólnej przestrzeni. Po krótkim czasie okazuje się, że nie możesz już utworzyć kolejnego dokumentu albo dodać ważnego pliku.

Jednak niektórzy mają na to rozwiązanie- ale chyba nie muszę przedstawiać ci jego wad :)

Być może dla ciebie nie jest to problem i skorzystasz z 42 GB przestrzeni łącząc wszystkie usługi.


Flickr rozwiązaniem na wszystko!

Na swoje zdjęcia otrzymasz aż 1TB! gwarantuje Ci, że będziesz musiał się nieźle postarać aby kiedykolwiek zapełnić tą przestrzeń. Aplikacja synchronizuje się bardzo często. Zawsze mam pewność, że kopie moich zdjęć są bezpieczne i dostępne z każdego miejsca na ziemi. Możliwość tworzenia albumów nie jest nowością, ale dzięki temu możemy naprawdę w bardzo szybki sposób podzielić się ze swoimi znajomymi migawkami z podróży.


Biorąc pod uwagę, że korzystasz przy tym z portalu społecznościowego, z którego możesz czerpać inspiracje, jest to wręcz idealne rozwiązanie do backupu zdjęć na iOS. Nie wierzysz, masz inne odczucia? Zainstaluj, zrób zdjęcia i sprawdź sam co oznacza 1TB darmowego wolnego miejsca! Koniec z selekcja zdjęć! Koniec z czyszczeniem chmury! Po prostu raz na zawsze zapominasz o tym, że być może stracisz swoje okienka na przeszłość.