Birbirini takip eden rakamların uğursuzluğumudur bilinmez, içinde bulunduğumuz 2020 yılının sadece bu yıl değil, önümüzdeki yüz yıllarda da her konunun kitaplarında bahsedilecek bir yıl olacağı şimdiden kesinleşti. Ancak tamamen kötü olarak gözüken bu yılın altında, hiç gözükmeyen ve geleceğimize şekil verebilecek çok önemli özelliklerde var. Bizde çok fazla gözükmeyen bu özellikleri ve Corona virüsünün tetiklediği Global Ekonomik krizi, Bitcoin ve kripto para ekosistemi için hangi anlamı ifade ettiğini bu makalede ortaya koyacağız. Bunun yanında, konuların daha iyi anlaşılabilmesi için, Eski ve Yeni Ekonomi Sisteminin özelliklerinden de bahsedeceğiz.

Eski Ekonomi Sistemi


Electroneum is a British based crypto currency project that reached $40 million ico sales in 2017. One of the main reasons for this high value was to be a crypto currency that allows instant payment by leaving the value store feature like standard crypto currencies. For this reason, this project, which made a significant impact in the period it started, began to lose its power like the others during the bear period. In this period, however, it made a change in strategy and switched to a different monetary policy that would distinguish it from other crypto currencies.

Free Mobile Phone…


Under the heading of Evolution of Money, this article will show you the secret information you have never heard of in the background of State currencies, Bitcoin and Grin coin’s monetary policies, and give you radical possibilities of what might happen in the future.

“The river digs itself “ Omer Asım Aksoy

Evolution of Money

Ever since the first day of civilization, people have always been inclined to give something when they get something, in accordance with the principle of reciprocity. …


Electroneum, 2017 yılında adından oldukça söz ettirerek piyasaya çıkmayı başarmış ve 40 milyon dolarlık ico satışına ulaşmış İngiliz kökenli bir kripto para projesidir.

Electroneum’un bu değere ulaşmasındaki en büyük sebeplerden birisi, onun standart kripto paraların yolunu izlememesinden kaynaklıdır. Çünkü standart kripto paraların bir çoğu, sadece değer deposu özelliğine sahipken, Electroneum’un en büyük mottosu, anlık ödemeye olanak sağlayan bir kripto para olmasıdır. Sadece bu farklı mottoyla da sınırlı kalmayan Electroneum, yine kripto paralar üzerinde Electroneum’dan önce yapılmamış, Bedava Kripto Para Madenciliğine de sahiptir.

Bedava Kazanç Sağlayan Mobil Telefon Madenciliği


Ravencoin oldukça spesifik düşünerek kripto para dünyasına bir soru yöneltiyor.

Merkeziyetsiz bir kripto paradan sonraki aşama nedir?

Sorunun cevabı sonucu Ravencoin ortaya çıkıyor.

Sizce sorunun cevabı nedir?

Giriş

Ravencoin, 2018 yılında topluluk projesi olarak, Bitcoin çatallamasıyla(forkuyla)ortaya çıktı. Bitcoin’in forku olmasından dolayı, Raven blockchainin yapısal özellikleri birkaç temel farklılık dışında Bitcoin ile birebir aynıdır. Bundan dolayı benzerlikler yerine farklılıklara odaklanıp Ravencoin’i daha iyi bir şekilde anlayacağız.

Varlık Platformu

Ravencoin geliştiricileri yukarıdaki sorunun cevabını düşündükten sonra, merkeziyetsiz bir kripto paradan sonraki aşamanın “Varlık Platformu” olacağı sonucuna varmışlar ve bu amaçla, bu platforma sahip bir blockchain ağı oluşturmuşlardır.

Varlık platformu; yeryüzü üzerinde sahip…


Bu yazı, Paranın Evrimi konu başlığı altında, Devlet paralarının, Bitcoin’in ve Grin coin’in para politikalarının arka planındaki daha önceden hiç duymadığınız gizli bilgileri sizlere gösterecek ve gelecekte neler olabileceğiyle ilgili radikal olasılıkları sizlere aktaracaktır. Not: Bilgisayardan okumanızı tavsiye ederiz çünkü bazı grafikler telefondan tam gözükmemektedir.

“Akarsu çukurunu kendi kazar” Ömer Asım Aksoy

PARANIN EVRİMİ

İnsanlar, medeniyetin başladığı ilk günden beri, karşılıklılık ilkesi gereği, her zaman bir şeyler alırken, bir şeyler vermeye meyilli olmuşlardır. Geçmişte bu ilkenin ihtiyaçları çok basit araçlarla karşılanmış olsada, günümüzde geldiğimiz teknoloji ve bilgi birikmişliği, bizleri daha kolay bir yöntem olan “parayı” kullanmaya yönlendirmiştir.

Para kavramı genel…


This article will give insight into the hidden meaning behind the founder of Grin’s nickname, Ignotus Peverell.

Introduction

When we examine the general characteristics of Grin coins, we know that it is a coin based on privacy and when we examine the name of Ignotus Peverell, the main founder of Grin, we know that he is the character with a cloak of invisibility in the Harry Potter stories. When we associate these two pieces of information, one might think that Ignotus Peverell used the name of this character who found the invisibility cloak to draw attention to Grin’s secrecy. This…


Bu yazı Grin kurucusu olan Ignotus Peverell’in, takma ismiyle aslında bize ne anlatmak istediğini sizlere aktaracaktır.

Giriş

Grin coin’in genel özelliklerini incelediğimiz zaman, onun gizlilik üzerine kurulmuş bir coin olduğunu biliyoruz ve Grin’in ana kurucusu olan Ignotus Peverell’in ismini incelediğimiz zamanda, onun Harry Potter hikayelerinde görünmezlik pelerinine sahip olan bir karakter olduğunu biliyoruz. Bu iki bilgiyi birbirlerine ilişkilendirdiğimiz zaman, Ignotus Peverell’in, Grin’in gizlilik özelliğine dikkat çekmek için, görünmezlik pelerinini bulan bu karakterin ismini kullandığını düşünebilirsiniz. Bu doğru ancak, biz bununla sınırlı olmadığını düşünüyoruz. Gelin önce hikayeyi dinleyelim.

Hikaye

Harry Potter hikayelerinde, Peverell’ler 3 öz erkek kardeşlerdir ve büyükten küçüğe sırasıyla…


By “madenuzmani” Maden Uzmani on ALTCOIN MAGAZINE

This article provides some information expressing why Ignotus Peverell, founder of Grin, might be Satoshi Nakamoto.


Bu yazı, Grin’i ortaya çıkaran Ignotus Peverell’in, Satoshi Nakamoto olabileceğini gösteren bilgileri sizlere aktaracaktır.

Yazıya başlamadan önce, Grin coin’in ne olduğunu bilmiyorsanız, aşağıdaki linkten okumanızı ve sonra buraya gelip devam etmenizi öneririz.

https://link.medium.com/stFdTBNigY

Ignotus Peverell

Kişisel Niteliklerin Benzerliği

Ignotus Peverell, Grin coin projesinin öncüsü olarak, onu ilk olarak ortaya çıkaran, kodlarını yazan ve geliştirilmesine katkıda bulunulması için Grin forumunu kuran, bütün bunları yaparken hiçbir para karşılığı beklemeyen ve kimliğini ilk günden beri sır gibi saklayan kişinin takma adıdır.

Onun bu sıradışı özelliklerine baktığımız zaman, 10 yıl önce Bitcoin’i ortaya çıkaran Satoshi Nakamoto ile oldukça benzer olduğunu görüyoruz. Çünkü Satoshi Nakamoto da, Bitcoin’in…

Cihat Öztürk

#Blockchain #Cryptoanalysis #Technicalanalysis #Miningsystems Energy Engineer — Economist(2) madenuzmani@gmail.com

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store