Na Na Na Na Na Na Na Na Lifecell ∞

Dizi reklama girdi, reklamları da en az diziler kadar izlerim.

Şekiller şüküller çıktı, sonra athena gökhan.

Güzel şarkı, güzel efektler.

Şöyle bi şey:

‘Eeeeey’ diye girdi müzik. Hah dedim şimdi Gökhan söyleyecek. Ama o da ne, gökhan söylemiyor!

Her neyse reklama gelelim.


Lifecell tamamen internet odaklı, biraz da konuşmak için dakika veren Turkcell’in bir hizmeti. Paketleri inceledim, içi boş. tv+, dergilik, lifebox, fizy, dergilik, bip gibi çok kullanılmayan internetlere 48GB kota ayırmışlar. Şimdi burda istatistiklere boğmak istemiyorum. Ama o kadar da kullanılmıyor. Facebook ve twitter için de 2 GB veriyorlar. Bunların dışında sörf yapmak istersen eğer, 2GB paketin var :)

Reklamda;

  • Funk müziği seçimi doğru. Gençler seviyor. Nakaratı akılda kalıcı ayrıca.
  • Athena Gökhan seçimi doğru, gençler seviyor.
  • Markanın kurumsalı doğru, kalite kokuyor.

Da…

Ben Athena Gökhan olsam, müziği tam da benim tarzımda olan bir reklamda sadece oyuncu olarak oynamam. Afedersiniz ama tamamen eziklik. Gökhan çok iyi söylerdi bu şarkıyı. Ama söylememiş. Sadece meta olarak bulunmuş reklamda.

Ha bir de. İnternette yorumlara baktım. Şarkı çalıntı diyorlar. Şarkı şu ↙︎

Şarkı, üzerinde bir hak iddia ettiğinde çalıntı olur. Bir sürü örnekleri var. Çalıntı olanın da, şarkının gücünü kullanarak marketing yapmanın da. En basit örneği şuan piyasada reklamları dönen Deichmann. Onun da reklamı şu ↙︎

Deichmann’ın aslında şarkısı çok yeniydi. ‘Dadada dayhmann, dayhmaan’ diye söylenen, kötü de olsa bi şarkısı vardı. Neden değiştirdin bunu? Tamamen reklam ajansının atıp tutturamamasının kurbanı olmuşlar. Ayrıca soldaki reklam tamamen fecahat. Ben markayı bilmesem, sadece kadınlara yönelik satışlar yapan bir marka olduğunu zannedeceğim. Ve yarın bir gün mağazanın önünden geçerken, içeriye bakmadan geçip gideceğim.

Başarılı bir reklam, başarılı ama içi boş bir kurumsal, güzel bir şarkı ve başarısız bir reklamdan bahsettik.

İyi seyirler.