Geriausiai vertinami alaus stiliai pasaulyje

Alus visada buvo ir yra vienas populiariausių alkoholinių gėrimų pasaulyje. Įvairaus alaus galima rasti praktiškai visuose baruose ir parduotuvėse.
Tačiau koks alus vertinamas labiausiai? Kokios tendencijos? 
Į šį klausimą galima atsakyti peržvelgus populiariausių pasaulyje alaus vertinimo portalų 2016 metų rezultatus. Tačiau neišskirsime atskirų gėrimų ar gamintojų. Apžvelkime populiariausius ir pasaulyje geriausiai vertinamus alaus stilius.
Pagal portalo RateBeer.com 2016 metų vertinimo rezultatus dominuoja JAV gamintojų gėrimai. Tai dažniausiai įvairios IPA (Indian Pale Ale) variacijos, American Strong Ale bei Imperial Stout stiliaus alus.
Belgiškas alus taip pat sudaro nemažą dalį geriausiai pasaulyje vertinamų gėrimų. Iš šios šalis geriausiai vertinami Lambic stiliaus vaisinis alus, vienuolių gaminami Trappist Quadrupel, taip pat Belgian Strong Ale, Sour Red/Brown stiliai.
Geriausiųjų sąraše taip pat galima rasti IPA bei Imperial Stout iš Jungtinės karalystės, Kanados, Danijos, Švedijos.
Sąraše taip pat keletas Barley Wine stiliaus gėrimų.
BeerAdvocate.com geriausiųjų sąraše taip pat dominuoja Imperial IPA bei Imperial Stout stiliaus alus iš JAV. Tačiau galima rasti keletą Porter bei American Pale Ale atstovų, Barley wine, Weissbier, Lambic alaus.
Kiekviename stiliuje yra geriausiai vertinamų ar prasčiau vertinamų skirtingų gamintojų gėrimų, bet tai jau kita tema, o mes siūlome paragauti skirtingų geriausiai vertinamų stilių atstovų ir įvertinti kas patinka patiems.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.