Українська вища освіта — мертва. Тримайтесь від неї подалі.
Dmytro Semenov
630105

З статтею згоден)

Цікаво, що всі вважають, наче такий підхід не є припустимим в медичній освіті або юриспруденції… Звісно, на перший погляд відправляти лікаря на самоосвіту — неприпустимо. Але чи так це?

Як випускник медичного можу сказати, що ситуація та сама. Реальних знань та навичок ти набуваєш або під час роботи/чергувань на які ходиш за ВЛАСНИМ бажанням в вільний від навчання час. Або вже після інтернатури, коли виходиш на роботу. До того ж абсурдність зазубрювання і переписування конспектів в медичному зашкалює на стільки, що я аж не хочу починати роздуми на цю тему…

Середньостатистичний випускник медичного — це людина яка нагружена просто величезним багажем знань, без найменшого вміння їх застосовувати.

Якщо говорити дуже грубо, без деталей… На мою думку, в сучасних реаліях найкращою функцією медичних вузів був би перехід від контролю присутності студента на парі/наявності написаного конспекту, до жорсткого контролю компетентності студента на певних етапах його розвитку…. Особливо практичних навичок.

А де ти їх здобув — то вже діло третє. Чи то в стінах університету, чи то на майстер класах, чи то всіх бабусь в під’їзді лікував.

Бо як самі розумієте, присутність на парі != отримані знання. А між тим, запорука успіху в медичному — це слухняно відвідувати всі пари та лекції. Навіть якщо будеш “нулячим” — трояк поставлять.

Відразу напишу, для критично налаштованих до мого коментарю — звісно з медичною освітою не все так просто, як з менеджментом, чи економікою. Саме тому я і написав, що не вдаюсь в деталі. Бо деталей написати на ще не одну статтю. А кому цікаво, пишіть в фб — подискутуємо)

Дякую автору за тверезий погляд на освіту :) Хочеться щоб більше людей мало таку точку зору, та відмовлялись від стандартної освіти. Тому що лише втрата студентів, а з ними і фінансування змусить наші вузи адаптуватися до реалій сьогодення.