Seriál: Renovace Parket Svépomocí - 1. Díl: Kontrola, Očištění, Vyrovnání

Po dokončení podlaha vypadá jako nový, ale tento postup není jednoduchý a vyžaduje trpělivost a zručnost. Připravili jsme pro vás postup renovace starých parket svépomocí. Je nutné znát přesný postup - penetrace, míchání i nanášení. V případě, že nesetřete zbytky oleje z povrchu, budou se tato místa jevit jako lesklé skvrny a bude nutné je opět lehce přebrousit a zaleštit. Po seschnutí první vrstvy se shodným způsobem nanáší druhá a poté třetí, obvykle je nutné mezi broušení. Kvalitní dřevěnou podlahu lze renovovat i několikrát, záleží na výšce vrchní vrstvy a tvrdosti podlahové krytiny. Do této fáze se dostanou i ti, kteří se rozhodli ponechat parkety na svém místě a renovovat stávající položenou podlahu. Pokud je lak z povrchu již zcela odstraněn, parkety se obtížně renovují. Používá se k vytmelení spár do 3- 5 mm šířky a jiných menších defektů na dřevěných podlahách a může být použit pod lak i pod olej.
Pro vyloučení barevných odchylek povrchů hotových naolejovaných, případně navoskovaných dřevěných podlah doporučujeme použít tentýž brousící prostředek pro broušení plochy a okrajů. IICRC je značka a symbol profesně způsobilé a odborně prováděcí certifikace a odborné profesně školící asociace fungující jako nezisková organizace pro kontrolu, čištění a obnovu průmyslových a bytových povrchů. Broušení a čištění dřevěných podlah a parket suchou cestou používáme jednokotoučový stroj s připevněnou sací jednotkou a sprejovacím zařízením. Přednosti parket a ostatních dřevěných podlah jsou nesporné, proto staré podlahy nezakrývejte a zkonzultujte s námi jaké jsou možnosti jejich renovace. Renovace bude skutečně ideálním řešením a vaše podlaha bude jako nová. Renovace parket je ale obzvláště náročná na ošetření spár. Lakování dřevěných parket, lakování dřevěných parket je prováděno kvalitními systémy EUKULA™ z mnoha laků různé kvality a provedení v matovém provedení, lesku, či ve vysokém lesku. Po důkladném vysátí průmyslovým vysavačem se podlaha ještě naposledy zkontroluje jestli je vše připraveno na lakování.
V případě, že není podlaha zarovnaná, vyrovná se podklad stěrkovací hmotou. Je důležité zjistit, kolik podlaha je vhodná probroušení a zvolit taktiku. Všechny laky na parkety značky Junckers vyhovují náročným evropským standardům, především v případě prostiskluznosti lakovaného povrhu, což je důležité zejména v komerčních a veřejných prostorách. Nejprve se vybrousí zašlý a špinavý povrch, což je hrubé broušení. Broušení kompletní místnosti musí proběhnout i za předpokladu, že proběhla pouze výměna některých částí parket. Zároveň se velmi často setkávám s tím, že nás lidé volají na renovaci parket dost pozdě. Usmyslíte si, že je ten správný čas na jejich znovuzrození, chopíte se brusky a pustíte se do díla… Jenomže co když se dopustíte zbytečných chyb, kvůli kterým výsledek nedopadne dle očekávání? Není to snadné že? Můžeme použít lak na vodní bázi, nebo na bázi rozpouštědla (tyto laky se už téměř nepoužívají). Zvolit můžeme mezi UV odolným olejem a oxidačním (přírodním). Vyzkoušejte naše služby, objednejte si naše zboží, broušení parket je jednou z mnoha položek které můžeme vašemu perfektnímu bydlení nebo reprezentativní ploše dodat. I Vy můžete mít doma překrásné parkety, které dají vašemu interiéru charakter a šmrnc.
Pokud je poškození v hloubce větší než 3 mm nemá většinou broušení smysl a je potřeba vyměnit poškozená místa za nové parkety. Než začnete pracovat s brusným materiálem o zrnitosti 80, vyprázdněte prachový pytel z válcové brusky i z brusky na okraje. Pokud nemáte s broušením žádné zkušenosti, je lepší začít s jemným brusným papírem, neboť si nezpůsobíte velké škody a postupně se naučíte stroj ovládat. V běžných pracovních koncentracích nepoškozuje žádné materiály - je nekorozivní. Složení pískovce se liší podle místa výskytu. Pro okolí zdí a nedostupná místa se použijí malé brusky. Z tohoto důvodu naše firma tento jedinečný ochranný systém jako jediný vhodný pro naše potřeby aplikuje a provádí již velmi dlouhou dobu. Vosk se nanáší špachtlí nebo válečkem a mezi každou vrstvou se provádí broušení speciálním strojem. Broušení dřevěné podlahy je třeba provádět postupně v několika fázích. Poté přejdeme k broušení. Následně necháme olej vsakovat do podlahy asi půl hodiny.
Strojové umytí podlah včetně neutralizace povrchu podlahy. Nyní je potřeba si říci také něco o nevýhodách plovoucích podlah. U starých prkenných podlah hřebíky často mírně vyčnívají a je třeba je dostatečně dorazit. Při práci řemeslníci berou jednu parketu po druhé a vadu mohou přehlédnout. Vysoké výdělky za kvalitní práci samozřejmostí. U stěn a v rozích je možné parkety i rozebrat a opět složit. U konvenčních brusných válců je možné napnout brusný papír pomocí přídržného čepu, přitlačeného pružinovým tlakem, bez námahy, bez použití příložky. Brusný prach odstraňte nejprve vysavačem, pak speciální čistící utěrkou. Naše firma pracuje se systémem patentní unikátní švédské technologie HTC a běžně dostupným systémy BONA a LÄGLER Brusky na parkety jsou pásové, válcové, okrajové, jednokotoučové, tříkotoučové a talířové. Bruska je vybavena podle přání buď konvenčním válcem ve 3 různých šířkách (bajonet) nebo moderním odstředivým systémem upínání. Vodící trubka má nastavitelnou výšku a je vybavena otočným, širokým, vodícím ramenem; umístění rukojeti v oblasti brusného kotouče dovoluje bezproblémovou manipulaci stroje - opatření, která vám umožní optimální, individuálně nastavené pracovní pozice.

If you enjoyed this information and you would certainly such as to get even more info pertaining to brúsenie parkiet kindly visit our site.

Like what you read? Give Rosalind Loton a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.