خواص روغن آووکادو برای مو

روغن آووکادو چیست؟

این روغن سبک که از پالپ میوه استخراج می شود و گاهی در پخت و پز استفاده می شود، به نظر بسیار متفاوت از میوه خامه ای است که از آن گرفته شده است. و فواید بسیار زیادی برای موهای مجعد دارد!

برای اطلاع از قیمت روغن آووکادو یا خرید این محصول می توانید به فروشگاه های معتبر نظیر دکاموند شیمی مراجعه کنید.

روغن آووکادو به صورت سرد از گوشت آووکادو گرفته می شود که سرشار از چربی است و می تواند تا 30 درصد روغن داشته باشد ! (در مقابل، چاله فقط حاوی حدود 2٪ روغن است.) روغن آووکادو در درجه اول برای لوازم آرایشی پردازش می شود، زیرا می تواند به سرعت جذب پوست شود. همچنین یکی از سالم‌ترین روغن‌های آشپزی موجود است که دارای چربی تک غیراشباع و اسید اولئیک است.

آووکادوی تازه سرشار از مواد مغذی و ویتامین است. ویتامین های B و C به دلیل محلول بودن در آب در فرآیند استخراج از بین می روند، بنابراین این ویتامین ها را فقط در آووکادوی تازه می توان یافت. با این حال، تا زمانی که از روغن آووکادو بکر فشرده سرد استفاده کنید، سایر ویتامین ها و مواد مغذی حفظ می شوند. این بدان معناست که روغن آووکادو علاوه بر پتاسیم و لسیتین منبع عالی ویتامین های A، D و E است.

فواید روغن آووکادو برای موهای طبیعی

روغن آووکادو یک روغن همه کاره و سبک است که رطوبت و استحکام موهای مجعد را فراهم می کند. همچنین سلامت پوست سر را بهبود می بخشد و می تواند به شوره سر و پسوریازیس کمک کند. و دیگر مزایای روغن آووکادو شامل محافظت از موهای شما در برابر اشعه ماوراء بنفش و کمک به رشد مو است.

تطبیق پذیری. روغن آووکادو سبک تر از روغن های دیگر است. این بدان معنی است که می توانید روغن آووکادو را به پوست سر و سرتاسر موهای خود بمالید بدون اینکه نگران تجمع، سنگین شدن موها یا مسدود شدن منافذ خود باشید. همچنین این روغن آووکادو را برای افرادی که دارای تخلخل متوسط/کم و موهایی با تراکم متوسط/کم هستند، گزینه ای عالی می کند، در حالی که همچنان گزینه ای عالی برای موهای با تخلخل یا تراکم بالا است.

رطوبت و استحکام . روغن آووکادو بسیار غنی از اسید اولئیک و چربی‌های تک غیراشباع است، و آن را به یکی از معدود روغن‌هایی تبدیل می‌کند که می‌تواند در واقع به ساقه مو نفوذ کند و موهای شما را مرطوب کند، نه اینکه روی موهایتان بنشیند و موهایتان را بپوشاند. این چربی ها همچنین ساقه مو را تقویت کرده و به جلوگیری از شکستگی کمک می کند.

سلامت پوست سر . این چربی های تک غیراشباع همچنین روغن آووکادو را به یک راه حل عالی برای افراد با پوست خشک یا حساس تبدیل می کند. روغن آووکادو می تواند به سرعت به لایه دوم پوست (درم) نفوذ کند و یک مرطوب کننده عمیق برای پوست سر ایجاد کند.

شوره سر و پسوریازیس . پوسته پوسته شدن پوست سر اغلب به دلیل خشکی یا پسوریازیس است. به دلیل توانایی روغن آووکادو برای نفوذ سریع و مرطوب کردن پوست، می تواند هر دو حالت را تسکین دهد. روی پوست سر ماساژ دهید تا پوست آرام شود.

محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش . مانند میوه اصلی، روغن آووکادو حاوی ویتامین E است که می تواند آسیب های ناشی از اشعه های خورشید را معکوس کرده و التیام بخشد. ویتامین E همچنین به ترمیم و محافظت کلی مو کمک می کند.

رشد . روغن آووکادو حاوی ویتامین D است که برای تولید فولیکول‌های موی جدید بسیار مهم است. از روغن آووکادو روی پوست سر و سرتاسر موهایتان برای حفظ و تقویت رشد مو استفاده کنید!

چگونه از روغن آووکادو در رژیم موهای طبیعی خود استفاده کنید

  1. روغن خالص آووکادو را روی پوست سر و لبه های خود ماساژ دهید تا گردش خون را تقویت کند، پوست سر را مرطوب کند، ریشه ها را تقویت کند و رشد را تقویت کند.
  2. از روغن آووکادو به عنوان حامل روغن های ضروری استفاده کنید (یک دو قطره اسانس اسطوخودوس، روغن درخت چای یا اسانس مورد علاقه خود را اضافه کنید!)
  3. از روغن آووکادو به عنوان “O” LCO یا LOC خود استفاده کنید. به آرامی در سراسر موهای خود بمالید تا رطوبت آن قفل شود، برای فرهایی که در تمام روز ظاهر می شوند!
  4. روغن آووکادو را به‌عنوان یک عامل گره‌زدگی روی موهای‌تان یا روی موهایتان بمالید. لغزش بسیار خوبی دارد و می توان از آن به عنوان جایگزینی برای نرم کننده استفاده کرد.
  5. برای حفظ رطوبت و جلوگیری از شکستن موها یا نوک موها را با روغن آووکادو بپیچانید.
  6. مقدار کمی روغن آووکادو را به هر محصول موی خریداری شده در فروشگاه اضافه کنید!

سوالات رایج در مورد استفاده از روغن آووکادو در موهای شما

چه مدت باید روغن آووکادو در موهایم بماند؟

اگر موهای مجعد، گره‌خورده یا طبیعی دارید، روغن آووکادو به اندازه‌ای سبک است که می‌توانید روغن آووکادو را در موهای خود باقی بگذارید. در حالی که رطوبت را می‌پوشاند و از موهای شما در طول روز محافظت می‌کند، درخشندگی می‌بخشد و به اندازه کافی سنگین نیست که موهای شما را چرب کند. بنابراین نیازی به شستشوی آن ندارید! اگر از روغن آووکادو برای درمان روغن داغ استفاده می کنید، پس از 30 دقیقه آن را بشویید.

آیا باید از روغن آووکادو یا روغن نارگیل برای موهایم استفاده کنم؟

هر دوی این روغن های طبیعی برای موهای شما عالی هستند، بنابراین به فوایدی که از روغن موهایتان می خواهید برمی گردد. روغن آووکادو سبک‌تر است و آن را گزینه بهتری برای روش LOC می‌کند و در تمام موهای شما استفاده می‌شود. روغن نارگیل بسیار سنگین‌تر و غلیظ‌تر است که آن را برای درمان‌های مو عالی می‌کند.

آیا روغن آووکادو موهای شما را سریعتر رشد می کند؟

روغن آووکادو حاوی ویتامین D است که بدن شما برای تولید فولیکول‌های موی جدید به آن نیاز دارد. این می تواند به رشد مو کمک کند! با این حال، رشد مو ترکیبی از عوامل بسیاری است. اطمینان حاصل کنید که روغن آووکادو را فقط به صورت موضعی روی موهای خود استفاده نکنید، بلکه آن را در رژیم غذایی خود بگنجانید!

لینک های کوتاه این صفحه:

https://is.gd/e7cucR

http://gg.gg/xmkrw

--

--

--

copy writer

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
salarr

salarr

copy writer

More from Medium

Electromagnetic Radiation Shack

The journey of a leader at IFORTIS WORLDWIDE:

Call for Entries: Psychotecture | International Essay Writing Competition — Role of psychology in…

RSF Trustee Jennifer Richeson Shares Research on the Mythology of Racial Progress