Měsíc po Young Lions

Příští rok znovu? A k čemu jsou vlastně soutěže?

Petr a já před soutěží.

Je to měsíc co jsme s Petr Lukavec nervózně postávali před Publicis One a realizovali tak plán, zkusit nejprestižnější soutěž pro mladý kreativce. Nervozitu vystřídal brief od předsedy poroty kategorie Cyber — Colina Lambertona (Fallon Prague) — a následný bouřomozkovning o tom, co pro Prague Pride (v soutěži na straně klienta) vymyslíme.

Máme 24 hodin do odevzdání, takže už cestou do Liberce Petr obvolává půlku telefonního seznamu…

První soutěž — takže jsme byli vybaveni vším co jsme si přečetli a doslechli. „Kluci je to jasný, berte každej nápad, diskutujte a hlavně ověřit insight u cílovky! …no a dobrá exkuce, žejo…” Máme 24 hodin do odevzdání, takže už cestou do Liberce (nebo^Liberce?) Petr obvolává půlku seznamu a ptá se jestli dotyční znají rozdíl mezi manželstvím a registrovaným partnerstvím.

Během procesu hlídáme brief a budget, jestli to půjde technologicky realizovat, snažíme se nepodlehnout moderním technologiím a vlastně všechno děláme sprá…špatně.

I když jsme si několikrát řekli, že nejde o kampaň ale o soutěž, stejně nedokážeme odhodit „přízemní” myšlenky typu — jak to ale realizovat? A to je právě největší chyba a největší ponaučení z letošních Young Lions. Když chcete super nápad, super kampaň, nepřemejšlejte, jak jí uděláte, a jděte za super myšlenkou. V soutěži se žádná exekuce nedělá a vyhrává nápad, i když vlastně tak uplně nesedí na brief.

Soutěže jsou tu prostě od toho, ukázat zadavateli jak velký může mít koule…

A platí to vždycky — tak třeba Ještěd měl v zadávací dokumentaci taky oddělenou věž zesilovače od hotelu. Soutěže jsou tu prostě od toho, ukázat zadavateli, jak velký může mít koule a jak s nima bude hustej. A je to dobře, jinak se nehneme z místa a budeme vyrábět co si klient objedná.

Takže příští rok znovu, ukázat něco s koulema!


Btw1. mrkněte se na vítěznou práci od kluků ze Symbio, je to fakt pecka ;)
Btw2. můžete mrknout i na náš výtvor #vdobremizlem
Btw3. nebo mrkněte na všechny práce tady