Kajínek, zelené tričko bez rukávů a marketing na sociálních sítích

Jirka Kajínek vylezl z vězení. Nájemný vrah dostal milost. Příběh jak víno. A když ho poprvé po 23 letech vidíte bez mříží před obličejem, vezme si na sebe epesní tílko Adidas. Zelenkavý! Stará škola. Jenže my jsme mladá škola, a tak jsme hned to triko (respektive jemu podobný) našli na Heurece a hodili to na Facebook. Co to organicky, bez jediné investované koruny, způsobilo?

Takhle to dopadlo po nějakých 24 hodinách od zveřejnění (i s číslama pod pokličkou):

“Co kdybysme k tomu upravili hledání?” zeptal se někdo. Jo! Vybrali jsme na Slacku asi 20 produktů, který se ukážou na dotaz “Adidas Kajínek” a za 30 minut bylo hotovo. Pouze na desktopové verzi, ale to nevadí. Uděláme prinstscreen a dáme to na Facebook.

Takhle to dopadlo:

Na Heurece navíc máme i recenze. A co osud nechtěl, začaly přibývat právě na tílko. A jedna přišla i od Jirky Kajínka. Takže?

Ano, tady jsou výsledky:

Zadarmo. Navíc přes 11 000 prokliků na web jen a pouze z linku na našem Facebooku. Hledání dotazu “Adidas Kajínek” překonalo snad i iPhone.

A co PR zásah?

Jenomže Facebook je samozřejmě něco víc než síť na obrázky. Sledují ho všichni. Takže přišla media a začala psát články. Dva bulvárky, Novinky… dokonce i na Slovensku si všimli. Všude Heureka. Zadarmo. Co zatím víme, jsme tady:

Novinky.cz

Lidovky

Expres

Extra

HN.sk

Závěr: Být rychlí a sledovat aktuální dění se vyplatí, obzvlášť, pokud chcete zaujmout na Facebooku. Nazdar.

A single golf clap? Or a long standing ovation?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.