Jak organizujemy Bieg Piastów Śląskich VI

Impreza sportowa to świetne narzędzie do promocji ważnych idei oraz wsparcia ludzi i instytucji. Możecie na niej zbierać środki na potrzeby swoich beneficjentów, promować ideę z którą się utożsamiacie itp.

Kiedy pierwszy raz pomyślałem o imprezie biegowej — wydawało mi się to banalne w organizacji. Nic bardziej mylnego. Organizacja biegu, teraz, kojarzy mi się z setką papierów do wypełnienia, mnóstwem instytucji do dogrania itp.

Ale od początku.

W zeszłym roku wspieraliśmy oddział dziecięcy — dzięki imprezie kupiliśmy sprzęt medyczny — kardiomonitor, pulsoksymetr i pompę infuzyjną.

W tym roku przeprowadziliśmy badania w Brzeskim Centrum Medycznym i postanowiliśmy wesprzeć oddział Rehabilitacji Neurologicznej. Trafiają do niego między innymi osoby po udarze. Chcemy kupić sprzęt, który pomaga nie tylko w rehabilitacji, ale także służy do utrzymania jak najwyższego komfortu pacjenta. Wyobraźcie sobie, że kwestie tak oczywiste jak codzienna higiena bez specjalistycznego sprzętu to duży problem zarówno dla pielęgniarki myjącej pacjenta jak i dla samego pacjenta, który niejednokrotnie mniej lub bardziej jest sparaliżowany.

Plan

Plan Biegu Piastów Śląskich VI

Rozpoczeliśmy od ustalenia celu i terminu — 26.08.2017

  1. Ustaliliśmy termin z Mosir — na terenie Stadionu znajduje się meta i start
  2. Napisaliśmy Regulamin — Bieg będzie darmowy, ale jeśli ktoś chce wesprzeć naszą inicjatywę może zakupić pakiet startowy w kwocie 50 zł. Dystans 10 km. Dodaliśmy kategorie nordic walking.
  3. Skontaktowaliśmy się z firmą zmierzymyczas.pl, która zajmuje się pomiarem czasu podczas imprez sportowych — utworzyła zapisy online na swojej stronie i będzie obsługiwać Bieg Piastów
  4. Utworzyliśmy wydarzenie na fb gdzie można się zapisywać

Co przed nami

  1. Ustalić podwykonawców pakietu startowego — kto zrobi dla nas medale, zajmie się cateringiem itp.
  2. Dokumentacja i pozwolenia — Mapa trasy, dokumenty, plan zabezpieczenia trasy, kontakt z policją, zabezpieczenie medyczne, kontakt z właścicielami dróg itp. Ogólnie jak dla mnie najgorsza część.
  3. Promocja — Patronaty Medialne, artykuły, wywiady, media społecznościowe, partnerzy, plakaty
  4. Plan organizacji samego biegu — zarówno to co będzie się działo na stadionie (zapisy, pkt informacji, obsługa, depozyt, szatnia dla wolontariuszy, catering,) jak i na trasie (oznakowanie trasy, wolontariusze, zabezpieczenie)

W tym roku w zespole są:
Magda Młodzianow
Maciek Michałek
Andrzej Wojtkowski
Katarzyna Jurkowska
Kamil Młodzianowski
Michał Kwiatkowski
Dominika Jakubowska
Grażyna Lechki
Alicja Baran
Szymon Dreksler
Przemek Kiełtyka
Natalia Nowosad

Ta lista będzie się powiększać z każdym tygodniem i to jest najpiękniejsze w tej imprezie — ludzie :)

Organizatorami Biegu Piastów Śląskich są:

Fundacja Rozwój
Stowarzyszenie Tama
Centrum Aktywnego Wsparcia
Klub Mamuśki

To chyba tyle. Mam przyjemność obserwować tą imprezę od 6 lat. Każdy rok jest inny. Mam wrażenie że ta impreza zmienia się razem ze mną. Na początku nie doceniałem tego narzędzia. Dziś widzę ile wokół biegu zebrało się osób, ile znajomości się zawiązało, ile dobrego się zrobiło i ile satysfakcji przyniosła trudna praca przy tym evencie sportowym.

Jeśli ktoś chce pomóc zapraszam do kontaktu :)