Po volbách… Nějak to půjde

Díky za Prahu. Člověk je pár hodin sčítání hlasů vyděšený, a když pražské hlasy posunou podíly trochu tím správným směrem, nakonec je za výsledky ještě rád.

Tohle byly moje tipy na výsledek v tradiční sdílené tabulce. Docela legrace:

ČSSD je skoro na polovině, ANO zůstalo na výsledcích původních průzkumů. Ale třeba KSČM má méně než 8 % hlasů, to je podle mě úžasné. Jsem zvědavý na analýzu ekologická inference, která ukáže, kdo komu kolik sebral.

Buďme pozitivní

ANO s Babišem nemá většinu. Jediná strana, se kterou by ji sestavili, je ODS, která zatím spolupráci s ANO odmítá. Je otázkou, jak moc je to sbírání síly před jednáním, ale aspoň nehrozí koalice dvou úplně pitomých stran. Současně je koalice bez ANO nesestavitelná, ale tipuji, že Babiš nebude premiér.

Jestli se v ODS moc neprosadí křídlo Václava Klause ml., je její druhé místo dobrá zpráva.

Piráti… uff. Přál jsem jim spíš méně, ale výměnou za jiné strany, tak jsem za aktuální výsledek rád. Uvidíme, kdo konkrétně se za ně dostane do sněmovny, v kandidátkách byli hodně strašidelní lidé.

Z SPD jde strach. Ale třeba stejně jako Úsvit zůstanou jen štěkající opozice bez vlivu. Ostatní snad mají rozum.

KSČM skončila jen na 7,8 %. To je nejhorší výsledek od založení v roce 1921. Nemyslím si, že voliči komunistů vymřeli, akorát je přetáhla SPD s ANO.

ČSSD se musí vzpamatovat. Nejlépe zůstat v opozici, najít vizi a úplně nové lidi, kteří o ní dokážou přesvědčit voliče. Josef Středula ještě pořád nechce do opravdové politiky?

KDU-ČSL + TOP 09 + STAN. Každá z těchto stran získala pod 6 % hlasů. Stačilo jen velmi málo, aby se do sněmovny nedostaly, a hlasy by se přesunuly zejména Babišovi. Těchto 23 křesel je největší štěstí voleb. A kdyby šly všechny tři strany dohromady, získají podle mě ještě víc.

Nějak to snad přežijeme.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.