Instagram

Jak získat 1 000 followerů na Instagramu za 30 dní?

Děláte takřka všechno, ale stále se nedaří získat ty vytoužené srdíčka a followery?

Dovolte mi, abych vám ukázal přesně, jak jsem se stal jedním z majitelů účtů na Instagramu s 1 000 followers za pouhých 30 dní! (to je můj případ)

Můj profil: https://www.instagram.com/leschinger.cz/

I u mě, to magické číslo ne a ne růst a snažil jsem se dělat cokoliv. Takže jsem po večerech studoval marketing na Instagramu, různé názory a tipy. Nejvíc mi k tomu dopomohlo ležení v nemocnici, kde byl opravdu dostatek času si vše nastudovat.

Sledujte konkurenci a učte se

Vyberte si vašeho konkurenta a sledujte chvíli jeho Instagramový profil. Učte se, jaké fotky přidává, co k nim píše a jeké jsou reakce. Pak tyto údaje můžete vyhodnotit a využít je ve svůj prospěch. Ale pozor, neimitujte ho. Je to trapné a spíš se setkáte s posměchem.

Zvolte si konkrétní téma

Pokud se podíváte na některý z nejúspěšnějších účtů Instagramu z vašeho oboru, zjistíte, že mají jednotné téma fotografií a barevné schéma. Například mým cílem byli prakticky kolegové, designéři a návrháři digitálních produktů na celém světě. Mám tendenci sdílet fotky pracovních stolů, počítačů, ale i prací, co dělám, nebo nedělám.

Ukažte Instagramu svůj profil

Je asi zbytečné psát, že pokud budete mít profil jako neveřejný, moc lidí vás sledovat nebude. Takže účet zvolte jako Veřejný a nahrajte zhruba 10 fotek z vašeho tématu (oboru chcete-li) Fotky by měli mít smysl, měli by být poutavé, a dobře upravené. Žádné momentky, rozmazané, zaprášené a podobně. Měl a by z nich vyzařovat čistota a kultivovanost.

Použijte patřičné #hashtagy

K fotkám přiřazujte tzv. #Hashtagy. Vždy k dané fotografii, co se na ní nachází a podobně. například já dávám třeba #UIdesign, #UXdesigner a podobné. Zkrátka z mého oboru.

Sledujte každého, kdo Vás začne sledovat

Nebo můžete začít sledovat sami někoho jiného. Jelikož Instagram je taková obousměrná ulice. Dáváš lásku, dostaneš lásku. Takže slušní lidé na Instagramu rádi oplácí. Pokud tedy někdo klikne na srdíčko, oplaťe mu to stejnou měrou, nebo ho rovnou sledujte. Třeba začne taky.

Komentujte, sdílejte a lajkujte

Komentujte, dávejte srdíčka, sledujte. Toto vám přinese vytoužené followery. Zapojte se do aktivních diskuzí, ukažte svou práci, nebo téma kterým se zabýváte. Ke každému příspěvku, který chcete komentovat, nezapomeňte dát srdíčko, nebo sledovat daného uživatele. Projevíte mu svůj zájem a on vám to oplatí. (v lepším případě)