Co je v Americe jinak?

STRAVA — nebo je to možná jen tou Kalifornií, těžko říct, ale zdravý životní styl tu vládne. V obchodech se dají koupit opravdu kvalitní potraviny, výborná zelenina a ovoce velmi často v bio kvalitě. Jsou tu dokonce i markety přímo specializované na lokalní produkty a pěstitele, a to velké řetězce jako je Whole Foods nebo Sprouts. Pro vegetariany a další ány.. a nebo jen pro lidi s alergiemi na potraviny je tu nepřeberné množství produktů, dostupných v jakémkoli obchodě a je z čeho vybírat. Nejsou tu jen jeden nebo dva druhy třeba ovesného mléka, ale celý regál a za dobré ceny.

No a maso, třeba hovězí opravdu nemusím vařit hodinu, aby bylo měkké a i tak to není často ono, ale stači výrazně kratší dobu a je to lahoda. Všude je napsáno, že jde o volně se pasoucí dobytek krmený trávou, je to znát. Takže v tomhle ohledu naprostá spokojenost. Jen pečivo je slabší kalibr, často sladké, u nás naopak přesolené, ale dá se najít i poměrně chuťove podobné.

Ranch market a desitky druhů rýže

VELIKOST — všechno je tu tak nějak větší a vyšší :), asi to souvisí s mrakodrapy nebo co…. Ale oukej, v podstatě dvoukilové a dvoulitrové balení potravin naší rodině plně vyhovuje. Větší peřiny a postele taky nejsou k zahození, ale třeba výška postelí a poličky v kuchyňské lince mně osobně nevyhovují a jistě chápete proč. Měřím 162 cm :).

TEMPO — tady nikdo nikam nespěchá, nevidím tu žádný ufuněný, nervózní lidi, nevidím naštvaný lidi ve frontě u kasy, nevidím nervózní řidiče co troubí na chodce nebo na další jezdce, nevidím uhnaný lidi na ulici co vráží do druhých, až někoho takového uvidím, tak vám o tom napíšu.

LASKAVOST — je na každém rohu, v mnoha převlecích, ať to jsou prodavačky u kasy, ať to jsou řidiči za volantem, ať to jsou lidé na ulici, co vám spontánně nabízejí pomoc, nebo se prostě jen usmívají na vás, ať to jsou mámy na hřišti, co vám chválí děti, ať to jsou průvodci po apartmánech nebo prodejci aut, laskavost je tu opravdu cítit ve vzduchu a všímám si, že mě samotnou to nutí být taky taková.

Like what you read? Give Jak jsme jeli do Ameriky a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.