Budíček na 3:40 a hurá do pouště. Na dnešní program jsem se fakt těšil. Vstávaní nakonec nebylo vůbec problém a okolo páté jsme už pochodovali po dunách v místní poušti s bílým pískem a čekali na východ slunce nad mořem. Nádhera nesmírná.

Hned potom nás čekal přesun na červený písek do jiné pouště. No, přiznejme si, že to s tou barvou zas tak horké nebylo. Spíš světle a pak tmavě žlutá. Ale chlapi to mají s těmi barvami tak nějak jednodušší. V obou případech jde spíše o takovou ochutnávku pouště. Rozloha je několik desítek hektarů.

Tady už bylo o poznání živěji. A místní děti se nám snažili pronajmout kusy linolea na sáňkování. Následně jsme zamířili do rybářské vesnice, kde už ale vše důležité proběhlo. Udělali jsme pár fotek, já si dal k snídani vietnamskou bagetu za 10 korun a vyrazili jsme k poslední atrakci. Tou je tzv. Fairy stream, v zásadě jde o potok, který si prokousal cestu skálou u pouště. Vy se pak procházíte přímo potokem. Je to celkem příjemné, protože vody je tak po kotníky a hlavně podkladem je udusaný písek.

Zpátky jsme byli po deváté hodině a do jedné vyhlásili spánek. Oběd v místní restauraci a šup na pláž. Dnes byly trochu vlny a vítr a tak se pláž stala rájem kitesurfařů. Slunce zapadlo a to je jasný signál pro večeři. Dnes jsem se rozšoupnul a utratil celých 90 korun za skvělou grilovanou oliheň a pivo. Ještě nás tu zítra čeká oběd a tak se asi plácnu zase. Odpoledne pak vyrážíme do Saigonu (nebo-li Ho Či Minova města), který bude naší základnou až do konce týdne.