Budíček na 3:40 a hurá do pouště. Na dnešní program jsem se fakt těšil. Vstávaní nakonec nebylo vůbec problém a okolo páté jsme už pochodovali po dunách v místní poušti s bílým pískem a čekali na východ slunce nad mořem. Nádhera nesmírná.

Hned potom nás čekal přesun na červený písek do jiné pouště. No, přiznejme si, že to s tou barvou zas tak horké nebylo. Spíš světle a pak tmavě žlutá. Ale chlapi to mají s těmi barvami tak nějak jednodušší. V obou případech jde spíše o takovou ochutnávku pouště. Rozloha je několik desítek hektarů.

Tady už bylo o poznání živěji. A místní děti se nám snažili pronajmout kusy linolea na sáňkování. Následně jsme zamířili do rybářské vesnice, kde už ale vše důležité proběhlo. Udělali jsme pár fotek, já si dal k snídani vietnamskou bagetu za 10 korun a vyrazili jsme k poslední atrakci. Tou je tzv. Fairy stream, v zásadě jde o potok, který si prokousal cestu skálou u pouště. Vy se pak procházíte přímo potokem. Je to celkem příjemné, protože vody je tak po kotníky a hlavně podkladem je udusaný písek.

Zpátky jsme byli po deváté hodině a do jedné vyhlásili spánek. Oběd v místní restauraci a šup na pláž. Dnes byly trochu vlny a vítr a tak se pláž stala rájem kitesurfařů. Slunce zapadlo a to je jasný signál pro večeři. Dnes jsem se rozšoupnul a utratil celých 90 korun za skvělou grilovanou oliheň a pivo. Ještě nás tu zítra čeká oběd a tak se asi plácnu zase. Odpoledne pak vyrážíme do Saigonu (nebo-li Ho Či Minova města), který bude naší základnou až do konce týdne.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.