2 situatsiooni kliendiks olemisest…

… ehk aita iga päev kliendina teiste elu natuke lihtsamaks teha.

SITUATSIOON1

Tegevuskoht: K-Rauta

Minu missioon: Suvakad kalossid number 43, nii et paksu sokiga oleks talvel kiiresti jala otsa susatavad suvad käimad olemas lauda vahet käimiseks.

Situatsioon: Leian mina ligadi-logadi kalossihunnikust kaks kalossi nr 43, erinevate jalgade omad, sobivad. Pistan kalossid lahtiselt korvi, ei ole neil küljes ühtegi triipkoodi või muud lipakat. Kaugemalt kuulen kuidas üks ehitusmees infoletis parasjagu karjub K-Rauta proua peale: “Teil on ikka nüüd väga suur probleem, ma sain uksekella siit, see ei tööta, kuidas see ei tööta!?” No tõesti, räuskab neoonkollastes tunkedes juba hommikul.

Kassas siis ulatan need kalossid neiule ja ütlen: “Need olid lahtiselt, aga mul on just vaja nr 43 kalosse, seega ma pidin need võtma.” Neiu võtab kalossid ning on valmis sööstma halli teise otsa nende hinda vaatama.

“Ma tegin sulle pilti.” Ulatan oma mõralise klaasiga vana iPhone’i neiule, kus on pilt kalosside hinnast. Ta hakkab naerma ning proovib telefonist pilti oma kunstküüntega zoomida: “Mul on vaja seda toote numbrit sealt hinna alt.”

Võtan telefoni enda kätte ning zoomin, tegelt on veits hõre tunne, et ekraan on niimoodi mõraline, aga ma ei hakka midagi ütlema ka.

Poest välja jalutades tormab must mööda neoontunkedes uksekellaräuskaja. Ka tal läks vist poeskäik asja ette.

Pilt kalosside hinnast Valga K-Rautas.

SITUATSIOON2

Koht: Tsirguliina saekaater

Minu missioon: Oma minibussi ladustada 10 5x10x3.6 prussi ning 10 5x5x3 prussikest.

Situatsioon: Pole seal saekaatris varem käinud. Aga võtab mind porisel ladustamisplatsil vastu lahke noormees, kellega tõstame prussid minibussi ja pikemad prussid jäävad veidi veel tagaluugist välja ja kinnitame luugi seestpoolt turvakaalutlustel autos oleva koerarihmaga.

“Palju ma siis maksma pean?” küsin rutakalt.

“140 eurot tihumeeter,” vastab noormees ja täiendab: “Ma hakkan kohe arvutama.”

Võtab siis taskust märkmepaberi, pastaka ja iPhone, milles avab kalkulaatori. Ja hakkab pusima. Järjest tuleb sodi märkmepaberi peale. Tundub, et ta läheb nats nagu närvi sisemiselt.

“Võtame rahulikult, 0.05 korda 0.10 korda 3,6 korda 10 korda 140. Nii kirjuta nüüd see number ülesse,” räägin mina ning mõtlen, et kas ma mõjun väga targutavana. “Siis edasi on nii, et 0.05 korda 0.05 korda 3 korda 10 korda 140 ja kirjuta see number ka ülesse. Ja siis liida need kaks üleskirjutatud numbrit kokku.”

“35 eurot!” teatab noormees asjalikult. Korras.

“Kui nüüd midagi veel kunagi vaja on, anna aga teada, helista ette ja on olemas!” ütleb noormees, kui end minekule sätin.

Klienditeenindus on lugu. Mõlemapoolne eks. Kodus arvutan üle, saan 35 eurot ja 70 senti. Sain soodukat veel ka.

Tõesti, väga hästi saadud 35€ eest.