10 otázok a odpovedí k hre ROZPRÁVKARI

1/ Sú Rozprávkari kartová hra alebo stolová hra?

Rozprávkari sú oboje. Ako napríklad pexeso — karty, ale bez stola to nie je ono. Okrem kariet sa Rozprávkari hrajú aj s dukátmi. Takže trošku zložitejšia hra ako pexeso.

2/ Pre aké vekové kategórie je hra určená?

Hra vznikla za intenzívnej spolupráce s deťmi vo veku 4 a 7 rokov. Prax ukazuje, že ideálna je pre deti od 8 rokov:) Plynulý priebeh hry vyžaduje počítanie do sedem a sústredenie sa aspoň na 15 minút. Testy na dospelých hráčoch ukázali, že s rastúcim vekom pribúdajú strategické ťahy a počet nazbieraných dukátov. Radosť z výhry je však stále rovnaká.

3/ O čom je táto hra?

Jednou vetou? Zlo chce poraziť dobro, a tak ukradne rozprávky. Vy sa snažíte tie rozprávky vybojovať naspäť. OK, to boli dve vety.

Samotnú hru si bude možné vyskúšať ešte pred oficiálnym uvedením na trh na niektorých vybraných akciách. Bližšie info zverejníme, keď sa doladia detaily. Sledujte náš facebook a blog. Ak máte k dispozícii miesto, kam sa môžeme prísť odprezentovať a zahrať, píšte na hra@rozpravkari.sk, budeme radi.

4/ Nepoznám slovenské ľudové rozprávky. Je to problém?

Vôbec nie, skôr naopak — Rozprávkari vznikli, aby oživili záujem o slovenské rozprávky a priblížili ich tým, ktorí ich ešte nepoznajú. Ale samotná hra ich nenahradí. Preto odporúčame zadarmo stiahnuť napr. zo Zlatého fondu, alebo zadarmo počúvať tu. Alebo kúpiť; knihy sú to pekné, hrubé, v knižnici sa nestratia.

5/ Kto je ten Dobšinský?

Bez Pavla Dobšinského by sme slovenské ľudové rozprávky pravdepodobne nemali. (A teda ani našu hru.) Dobšinský s pomocou ďalších nadšencov v devätnástom storočí od pospolitého ľudu pozbieral a pozapisoval vyše stovky rozprávok, ktoré potom v troch zväzkoch vydal. Bez internetu. Bez elektriny. Skrátka makač.

Ak si chcete Dobšinského autorský štýl dopriať každý deň, skúste náš twitter.

6/ Prečo sa hra volá Rozprávkari?

Vo našom fiktívnom svete, kde zlo ukradne rozprávky, aby konečne mohlo poraziť dobro, sú rozprávkari kľúčové postavy, ktoré môžu zásadne ovplyvniť výsledok hry. Paralely so skutočným svetom sú namieste. Rozprávkarov, ktorí veria v silu dobra, nikdy nie je dosť. Pre zaujímavosť treba uviesť, že chvíľu sme sa pohrávali aj s írečitým názvom Ej, bisťu!

7/ Nemá to byť Rozprávkári?

Nie, skontrolovali sme to aj v slovníku. Skúste si to vyhľadať aj Vy, ale predtým si tipnite koho uvádzajú ako príklad rozprávkara:)

8/ Kedy a kde si hru budem môcť kúpiť?

Ak všetko pôjde podľa plánu, najneskôr do Vianoc 2017 dostanete Rozprávkarov buď priamo od nás alebo vo Vašom obľúbenom kníhkupectve či obchode s hrami. Tento plán počíta s tým, že o hru prejaví záujem správne množstvo ľudí, takže lajkujte, zdieľajte, šírte dobrú zvesť. A ak viete pomôcť aj inak, píšte na hra@rozpravkari.sk!

9/ Dostanú všetci, čo si kúpia Rozprávkarov, aj takúto cool taštičku?

Uvažujeme nad Deluxe edíciou, takže do budúcnosti je možné všeličo.

10/ Kde je desiata otázka?

Čokoľvek zostalo nezodpovedané, pýtajte sa emailom na hra@rozpravkari.sk, alebo nám píšte na facebook.com/rozpravkari. Radi odpovieme.

Like what you read? Give Matus Teplicky a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.