Blockchain; blok zinciri manasına gelir. Ama biz ona “Zaman ve Ekonominin Kodlanmış Hali” diyoruz. Kısaca, kırılmaz, şeffaf, dağıtık, dijital kayıt defteri, internetin en değerli zincir mimarisidir. Zincir mimarisinde her blok kendinden önceki bloğu bir Hash fonksiyonu ile referans alarak tanımlar ve böylece kesintisiz bir zincir oluşur. Bu nedenle adı blok zinciridir. Blok zinciri üzerinde, sürekli yeni kayıtlar eklenen bir veritabanıdır, ister para, ister finanasal kayıtlar, isterseniz akıllı sözleşmeler oluşturabilirsiniz.

Blockchain; matematiksel fonksiyonlar kullanılarak kesin ve doğru kayıtlar yaratan ve dağıtık bilgisayar sistemleri aracılığı ile, işlemlerin merkezi olmayan bir altyapıda tanımlandığı bir işletim sistemidir. Bu sistem sayesinde yapılan işlemlerin merkezi bir…

Güney Koreli kamu kuruluşları blockchain dostu hale geliyor.

Kore İnternet ve Güvenlik Ajansı ya da kısa adıyla KISA, Güney Kore’nin Ekim ayından itibaren bir akıllı telefon uygulaması aracılığıyla blockchain destekli çalışan kimlik sistemi uygulayan ilk kamu kuruluşu oldu.

Yonhap’a göre ajans ayrıca, KISA’nın en iyi çalışanlarını ödüllendirmek için “KISA Coin” adlı token çıkararak aperatif, içecek ve hatta ofis malzemeleri satın almalarını sağlayacak. Şu anda tüm işgücü için kullanılabilir hale getirilmesi beklentisiyle pilot testi yapılmaktadır.

Yeni çalışan kimliği sistemi, KISA çalışanlarının veritabanını idare edecek bir blockchain platformu aracılığıyla ilgili iş yerlerine erişmek için QR kodlarını tarayarak yakın alan iletişim teknolojisini veya…

Bir gün görüntüleme makinesinde çok daha az zaman geçirebilirsiniz. Sadece YapayZeka’nın resmi yapmasına izin verin.

YapayZeka’nın normalden daha hızlı çalışan bir taramaya dayanarak oluşturduğu bir hastanın diz görüntüsü. Facebook AI ve NYU Langone Health

Bir hastanın MRI tarayıcısına girmesiyle, vücudunun içine, dizdeki bağlar ve tendonlar gibi tüm karmaşık anatomiyi ortaya çıkarmak için bakılır. Ancak Ocak ayında, COVID pandemisinden önce, NYU Langone Health’te dizlerinin taranması gereken bazı hastalar kasıtlı olarak iki kez taranmaya başladı. Bir insan dizinin taranması yaklaşık 10 dakika sürmekte ve bir araştırmaya katılmayı kabul eden bu denekler eklemlerini normal hızda ve yaklaşık iki kat daha hızlı (YapayZeka yardımıyla) taradılar. Koronavirüs arasının ardından, çalışmalar hastanede bir tarayıcı kullanılarak yeniden başlatıldı.

Bu girişim tıp merkezinde, bir MRI makinesini daha…

TAO, 18/08/2020 tarihindeki video da topluluğun en önemli soru ve endişelerine ilişkin cevaplarını verdi.

Merhaba arkadaşlar, ben Owen. Öncelikle, tüm bu zaman boyunca Matrix’i önemsediğiniz ve desteklediğiniz için topluluğumuza teşekkür etmek istiyorum. Tüm sorularınızı aldım, tek tek cevaplamaya çalışacağım:

S1 — Pek çok kullanıcının Apocalypse madencilik makinesi sebepsiz cezaya düştü. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı?

C1 — Bu durum için özür dilerim, Green Mining ile görüştüm,sorun, Apocalypse madencilik ünitelerinin Xinjang eyaletinde olması. Covid’den çok etkilendiklerini ve teknik personelinin internet onarım tesisine erişemediğini biliyoruz. Greenmining ile görüştük ve tüm çalışanları sorunları çözmek için ellerinden geleni yapıyorlar. …

E-posta servis sağlayıcımız Alimail ile ilgili yaşanan bir sorun nedeniyle maalesef gelen kutumuzdaki tüm e-postalar silinmiştir.

Bize yakın zamanda henüz gerçekleştirilmemiş bir token Swap isteği gönderdiyseniz, sizden tekrar tokenswap@matrix.io adresine bir mail göndermenizi rica ediyoruz.

Mailinizi ,YapayZeka’nın bilgilerinizi işleyeceğinden dolayı lütfen aşağıdaki şekilde iletiniz:

a. İşlem Hash bilgisi ( Transaction Hash)

b. ERC20 cüzdan adresiniz

c. ERC20 cüzdan adresinizle ilişkili Matrix Mainnet Cüzdan Adresi

d. Matrix Foundation Token Yakma Hesabı Adresine gönderdiğiniz token miktarı

Teşekkürler

Matrix Takımı

Takipte kalın..

Matrix AI Network, blockchain vaadi için en yeni YapayZeka teknolojisini kullanır.

MATRIX TURKEY sosyal medya hesapları:
Website | Telegram | Twitter | Linkedin | Youtube | Facebook | Discord

Owen Tao (CEO) | Steve Deng (Chief AI Scientist)

Uluslararası topluluk üyelerimizden biri (ismini maalesef kendi ricası üzerine açıklayamıyoruz) Prof Dr Steve Deng e mail atmış ve gelen cevabın Türkçe birebir çevirisini sizlerle paylaşmak istedik.

Prof Dr Steve Deng

Hi …..,

Thanks for you message. The current status of MAN is rather glooming but I don’t think there is anything about fraud. One major difficulty has always been that the strict regulatation of China makes it too hard for Matrix blockchain to get adopted by government and exterprise applications.

Merhaba …..,

Mesajınız için teşekkürler. MAN’ın şu anki durumu oldukça üzücü ama dolandırıcılık hakkında bir şey olduğunu sanmıyorum. Çin’in sıkı düzenlemeleri , Matrix blockchain’in…

2020 yılı tuhaf ve kötü olaylardan payını almıştır. Ama en önemli konu elbette ki Koronavirüs salgınıdır. Virüs, dünyanın birçok yerinde hızla yayılmaya devam ettikçe, el değmeden ve temassız hizmetlere olan talep artmıştır. Pek çok insanın dikkat ettiği yerler; Risk altındaki kişilerle veya hatta koronavirüs hastalarıyla dolu olduğu için hastanelerde veya diğer sağlık tesislerinde. İnsanlarla dolu herhangi bir yerde, özellikle de günümüzde sağlık tesislerinde bir dikkat duygusu hissetmek inanılmaz bir şekilde anlaşılmaktadır.

Temmuz ayında Matrix, Guangzhou Panyu İl Merkez Hastanesi ve telekomünikasyon devi China Telecom ile birlikte en son sağlık altyapısını yöneten bir girişim olan blockchain tabanlı bir Akıllı Hastane programına…

www.thomasnet.com’da yayınlan bir makalenin çevirisidir.

Yapay Zeka (AI) Tedarik zinciri yönetimini tamamen dönüştürme potansiyeline sahiptir.

Ayrıca maliyetleri de önemli ölçüde düşürür.

McKinsey tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırma gösteriyor ki, yöneticilerin % 61'inin YapayZeka’nın tedarik zincirlerine doğrudan sunulmasının bir sonucu olarak maliyetlerin düştüğünü ve % 53'ünün de gelirlerini arttığını belirtiyor. Genel olarak, işletmelerin YapayZeka’yı tedarik zincirlerine uygulayarak yılda 1.3 trilyon ila 2 trilyon dolar arasında ekonomik değer kazanması beklenmektedir.

Tedarik zincirleri yıldan yıla daha karmaşık hale geliyor. Geçmişe göre daha küreseller, rekabet giderek daha şiddetli ve tedarik zinciri liderleri binlerce SKU’yu içerebilecek büyük ürün portföylerini denetlemekle görevlendiriliyorlar. …

2020 yılı ilginç ve talihsiz olaylardan payını aldı. Ama en önemli konu elbette ki koronavirüs salgınıdır. Virüs dünyanın birçok yerinde hızla yayılmaya devam ettikçe, el değmeden ve temassız hizmetlere olan talep artmış ve giderek daha fazla tavsiye edilmektedir. Pek çok insanın şu anda dikkat noktası, risk altındaki kişilerle veya koronavirüs hastalarıyla dolu olduğu için hastanelerde veya diğer sağlık tesislerinde olmaktadır. İnsanlarla dolu herhangi bir yerde, özellikle de günümüzde sağlık tesislerinde dikkat duygusunu hissetmek mükemmel bir şekilde anlaşılabilmektedir. Bu, elbette bazı sağlık merkezlerini, özellikle yaşlılar olmak üzere birçok insan için uzaktan doktor randevularını başlatmaya itmiştir. Bu temassız uygulamalar yeni bir normalin…

Çin teknoloji firması Huawei; Guangdong Şehir Halk Hastanesi ve Guangdong Mobile tarafından 9 Mart’ta imzalanan ortaklık belgesine göre, yakında Güney Çin’in Guangdong Eyaletinde bir 5G hastanesi kurulacaktır.

Guangdong Şehir Hastanesi, 9 Mart 2019'da 5G bağlantılı bir hastane inşa etmek için Guangdong Mobile ve Huawei ile birlikte işbirliği anlaşması imzaladı. (Guangzhou Daily’den fotoğraf)

Bu üçlü, Internet Plus çerçevesinde yeni nesil iletişim teknolojisiyle uyumlu akıllı bir tıbbi hizmet sistemi kuracaktır.

Proje bu yıl başlayacak olup işbirliği belgesinde yer almıştır.

En son nesil bilgi ve iletişim teknolojisi olan 5G ağı, yüksek hız, düşük gecikme ve büyük kapasiteye sahiptir. Tıbbi hizmetlerin daha fazla senaryosunun uygulanması, daha iyi teknik yönetim oluşturması ve daha fazla yenilik getirmesi beklenmektedir.

Anlaşmaya göre, üç taraf 5G ağı üzerinden daha fazla rahatlık ve daha yüksek…

Matrix AI Network Turkey

Official Turkish Community

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store