Čo vám DEFINITÍVNE nesmie chýbať v kancelárii

V kancelárii alebo po novom v “office” strávime denne viac času, ako s vlastnou rodinou. Ak si uvedomíme tento fakt, začneme sa aj inak pozerať na priestor, ktorý nás denno denne obklopuje.

V rámci psychohygieny a pracovnej efektivity by sme si mali ten kúsok priestoru čo najviac spríjemniť.

Tu je zopár rád, ako na to.

PERSONALIZÁCIA

Ak vám to možnosti dovoľujú, zaveste si za sebou plagát/obraz, ktorý vás vystihuje a motivuje. Na pracovný stôl si dajte fotky svojich blízkych, aby vám pripomínali, pre koho to vlastne do tej práce chodíte. Prineste si svoj vlastný obľúbený hrnček, ktorý za tie roky vonia kávou a tie škvrny už z neho nevyčistíte žiadnou W5kou z Lidl-a.

MALÉ ROZPTÝLENIE

Pritom to môže byť hoc aká malichernosť. Niekto si nakúpi ceruzky do zásoby, aby mal čo obhrýzať. Niekto má malý, “madžgajúci”, gumenný prsník na stres. Ľudovo nazývané “stresátko”. Niekto má omaľovánky na naštartovanie kreativity a niekto toto všetko a ešte niečo naviac.

Či už tomu veríte, alebo nie, drobnosti robia z kancelárie niečo, čo dodáva charakter vášmu priestoru.

KREATIVITA JE ZÁKLAD

Na jednu stenu si zaveste čo najväčšiu nástennú sklenenú tabuľu. Uvidíte, ako vás tá nepopísaná plocha namotivuje k tomu, aby ste ju zaplnili. Využiť ju môžete na mítingoch so zamestnancami a kolegami, ale aj keď ste v kancelárii celkom sami.

TIP: poriadne si rozmerajte stenu a dajte si vyrobiť sklenenú tabuľu na mieru — napríklad tu:

ZELEŇ

My ostatní sa musíme uspokojiť aspoň s tými kupovanými kvetmi. Zelená farba ukľudňuje našu myseľ. Majte ju v kancelárii čo najviac. Ak nie na stenách, tak zariaďte, aby bola aspoň v kvetináčoch.

Čo sa týka črepníkov, trendom sú jednak prírodné drevené, prútené, bambusové, ale aj „retro“ terakotové, hlinené. Praktická je pre kancelárske priestory hydroponicky pestovaná zeleň. Starostlivosť o ňu je minimálna. Takáto zeleň pôsobí vitálnejšie, je reprezentatívnejšia a efektívnejšia napríklad aj pri čistení vzduchu. Aktuálnym trendom sú vertikálne interiérové výsadby.

KANCELÁRSKE OMÁČKY

Vyberte sa do papierníctva a kúpte si organizéry vhodnej veľkosti a príjemných farieb. Zaobstarajte si krabice na dokumenty, karisbloky, zložky na dokumenty a takisto stojany na poradače. Pripravte si priečinky na všetky dokumenty, ktoré by ste mohli potrebovať a buďte pripravený organizovať.

Alebo to robte inak a využite niektorý z online nástrojov, ktorý vám uľahčí prácu a zachráni stromy v Nízkych Tatrách.

Geniálny nástroj na organizáciu: http://trello.com

Rovnako geniálny ale na komunikáciu: https://slack.com/

Všetko v jednom: https://basecamp.com

Či už je vaša práca stresujúca, menej stresujúca alebo ste šéf, nezabudnite si to užiť. Daň za to, že nemôžete stráviť váš čas s rodinou by mal byť aspoň trochu príjemný. Potom ide všetko ľahšie :)

Inak ak hľadáte vhodné kancelárie a výborné miesto na parkovanie, ktoré bude vždy voľné = pozrite sem ak ste z Košíc: www.bcrozvojova.sk

member of United brand advisors