Ali Amca ile Güne Başlamaca…

Ali Amca’yı tanımayanımız kaldı mı? 85 yaşında, dünya tatlısı, gerçek bir stil ikonu!

Kendisini fotoğrafçı Zoe Spawton sayesinde tanıdık. Ali Amca her sabah işe gitmek için Zoe’nin çalıştığı kafenin önünden geçiyor ve Zoe Ali Amca’nın fotoğraflarını çekmeye başlıyor. “What Ali Wore”un ortaya çıkış hikayesi böyle.

Ali Amca, 45 yıl önce Berlin’e göç etmiş bir Türk. Yolları bir şekilde Zoe ile kesişiyor ve Zoe her sabah Ali Amca’nın fotoğraflarını çekmeye başlıyor. İşte benim bayıla bayıla takip ettiğim blogun çıkış hikayesi böyle. Ali Amca, modayı her zaman yakından takip ettiğini ve şık giyinmeyi sevdiğini söylüyor, ne de olsa hayatını terzilikle kazanıyor. Moda onun hayatının bir parçası. Renk renk takım elbiseleri, fötr şapkaları ve elinden eksik etmediği tesbihleriyle çok ilgi çekici. Ali Amca, sanatçı ruhunu diktiği kıyafetlere yansıtmasının yanında poz verişiyle ve bakışlarıyla gerçek bir stil ikonu.

Şimdi size soruyorum: Yolda Ali Amca’yı görsek hangimiz bakmayız? Hepimiz bakarız ve kafamızı çevirdiğimizde yüzümüzde kocaman bir tebessüm kalır. Bunun sırrı hayat enerjisi ise, hayat enerjin hiç bitesin Ali Amca

http://alioutfit.tumblr.com

Like what you read? Give mayni a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.