Při rozvoji firmy mi nejvíc ze všeho pomáhalo sportovat

Za celých 10 let bylo sportování to nejdůležitější, co mi pomáhalo všechno dotáhnout. Ne, nedělám stěhováka a nepracuju ani ve skladu. Mám webové studio.

Marek Čevelíček
Feb 4, 2018 · 2 min read

Kontakty, vytrvalost, škola, přednášky, knížky, spolehliví společníci, náhoda. Všechno to je důležité, ale bez energie a vášně bych nic z toho stejně nedělal. A k tomu je důležitá psychická pohoda. Tu mi dal sport.

1. Fyzická dřina dobře čistí hlavu

Jako každý sport. Nikoliv nezbytně to musí být práce s činkami. Jsem přesvědčený, že horská turistika, běhání a cokoliv jiného bude fungovat stejně. Podle mě je důležité, že se jedná o fyzickou aktivitu, která má dvě specifika — . Myslím si, že doma to fungovat nebude. Ale napište mi, pokud máte jinou zkušenost.

2. Buduje vaši vytrvalost

Hodně zkušených lidí vám řekne, že v podnikání . Je snadné zabalit to, když se zrovna nedaří. Na začátku podnikání jsem byl zelenáč a udělal si pár fakt naštvaných klientů. Byla doba, kdy se mi opravdu nedařilo a všechno bylo na draka. Ale v posilovně to taky nezabalíte, když se nějaký trénink nepovede. . Vytrvalost se přenáší do vašeho každodenního života.

3. Získáte odvahu k riskování

Ve své práci jsem musel několikrát dost zariskovat. Někdy to vyšlo, někdy ne, ale . Není snadné se odhodlat. V posilovně riskujete téměř při každém výkonu. Činku buď zvednete nebo skončíte pod ní. Není důležité, jak to dopadne. Váhu ale nikdy nezvednete, když se o to nepokusíte.

4. Po tréninku se cítíte dobře

Endorfin, který se uvolňuje při cvičení a po něm vám prostě zlepší i ten nejhorší den. Tu atmosféru si dokážete dobře vychutnat teprve, když už máte pár tréninků za sebou. Pokud si přečtete článek, půjdete do posilovny a večer čekáte na endorfin, možná budete trochu zklamaní, že nic moc necítíte a navíc vás bolí celé tělo. Dlouhodobě to ale funguje.

5. Jste prostě fit

Jestli nesportujete, napravte to—. Choďte cvičit pravidelně a nejlépe si k tomu vybudujte nějakou rutinu, která vám vytvoří návyk. Lépe se vám bude vstávat ze židle ve vyhřátém kanclu. Nestačí sportovat 2x měsíčně, jednou ráno, jednou večer. To je na nic. Klíčem je pravidelnost.

. Tak do toho času zakomponujte i pohyb, ať u té obrazovky nezkameníte.


Začal jsem ve 13 letech obyčejnou posilovnou a byla to nejlepší věc, jakou jsem mohl udělat. Připravilo mě to postupně na silový trojboj, thaibox a nakonec i veřejně oblíbený crossfit. Ze všeho jsem si něco vzal a doporučuju to i vám.

Marek Čevelíček

Written by

I care about design at Liquid Design — webdesign company at Brno | www.lqd.cz