Фото: Reinventing Media Business, Facebook.

Допоможемо «в’їхати» в останні медійні тренди за 5 хвилин: ми зібрали для вас в одному тексті найголовніші думки та тези з Reinventing Media Business Forum, який відбувся в Ризі. Спікери з The Washington Post, Financial Times, Axios та багатьох інших відомих видань розповідали про свої спостереження за тим, що відбувається в галузі медіа. А ми трансформували для вас це в півтори тисячі дуже корисних слів.

Дрю Салліван, OCCRP: «Ми працюємо в галузі, в якій люди люблять поскиглити. Насправді в них є достатньо причин, аби поскиглити. Багато медіа просто намагаються вижити. …


Якщо спробувати знайти в Google зразок маркетингового плану для медіа, то пошуковик буде вперто пропонувати вам документ для просування в соцмережах. Як же зробити маркетинговий план для ЗМІ? Розповідає маркетингова директорка PaySpace Magazine та менторка в програмі Media Manager Academy Тетяна Кулькова.

Маркетинговий план допомагає визначати цілі та завдання, розуміти цільові групи проектів та шляхи монетизації, встановлювати критерії, аби зрозуміти: тут був успіх, а тут — провал. План також потрібен з огляду на те, аби відстежувати динаміку та напрямок розвитку проектів (про це детальніше трохи згодом). …


«Скільки сто́їть білєт до Львова?» — спитає мене безхатько, «А шо ви тут снімаєте?» — скаже охоронниця наукової бібліотеки, «А кофе будешь?» — запропонує слюсар-фотограф, «А за скільки ти лишишся в Сумах?» — спитають мене в «ЦУКРі» через два місяці.

А поки що я заповнюю заявку на 13-му поверсі Громадського і завершую літню практику. Я укладаю з собою чергову угоду. Якщо пройду на міжредакційний обмін — я точно поїду і напишу репортаж. Якщо ні — далі намагатимуся сама собі поставити дедлайн і посварити себе, коли провалю його. Штука в тому, що велика репортажна форма мене давно захоплює і притягує: я…


Ольга Беца з радіо Єдéн на місяць поїхала до Запоріжжя аби попрацювати на сайті 061.ua за програмою міжредакційних обмінів JEP. Як назва ЗМІ може стати причиною для булінгу й чому журналістика — це більше, ніж написання новин, Ольга розповіла в програмі «Сніданок по вегану».

За словами Ольги, перед початком стажування її лякала перспектива «застрягнути» на стрічці новин й писати весь контент російською мовою. Тим не менше, поїхати на стажування журналістка хотіла саме до Запоріжжя. «Коли ти працюєш журналісткою в тому чи іншому місті, є спільнота, в якій журналісти допомагають одне одному. В такій спільноті комфортно. Ти знаєш куди й за…


Зараз озираюся назад і розумію, що до кінця не використала всі можливості, які могло б дати мені це стажування. Найбільше хотіла нового досвіду, та не знала, яким саме він має бути: хотіла, щоб це було щось цікаве. Тож, щоб ви не повторювали моїх помилок, напишу кілька інсайтів.

Привіт. Мене звати Богдана. Мені 20. І я одна з тих, кому поталанило взяти участь в JEP (Journalism Exchange Program). До цього я працювала лише у регіональному онлайн-ЗМІ «Ostroh.info» та на фрілансі писала у всеукраїнську газету «День». Це я називаю моєю студентською практикою, оскільки доводилося поєднувати денне навчання в університеті й журналістську роботу…


Виконавча директорка Bihus.info розповідає про те, ̶ч̶и̶ ̶і̶с̶н̶у̶є̶ ̶ж̶и̶т̶т̶я̶ ̶н̶а̶ ̶і̶н̶ш̶и̶х̶ ̶п̶л̶а̶н̶е̶т̶а̶х̶ як працює організація, яка займається усім: від розслідувань до оцифрування декларацій та створення онлайн-баз даних.

Група проектів Bihus.info взяла участь у дослідженні Media Development Foundation щодо організації роботи та потреб розслідувальних редакцій. Дослідники поспілкувалися з дев’ятьма редакціями з усієї Європи та виділили чотири моделі, за якими працюють розслідувачі. Наприклад, Bihus.info працює за повністю інтегрованою (Fully integrated) моделлю, коли редакція самостійно виконує більшість ключових завдань. Як це працює на ділі? Слухайте у подкасті.

Таймкоди:

00:50 — про інтегровану модель роботи

1:44 — про структуру організації та як зібрати…


Програма міжредакційних обмінів стала для мене своєрідним зрушенням з мертвої точки: я почала працювати в якіснішому медіа, переїхала з Одеси до Києва та знайшла свою компанію творчої молоді. Що трапилося від моменту заповнення анкети до завершення стажування? Розповім детально та переживу всі емоції наново разом з вами.

Той самий день

Все почалось з того, що я два вечора поспіль приходила з роботи і сідала заповнювати анкету на участь в програмі: хотілось згадати все, якісно себе презентувати і, звісно, перемогти у відборі. Відправила. …


Аплікаційна форма, «лист радості» від координаторки JEP — і ось я вже на двотижневому стажуванні в одному із провідних українських медіа «Радіо Свобода». А далі: прямі включення, брифінги, відеоблоги, опитування, онлайн публікації і десятки цікавих знайомств. Словом, я опинилась у правильний час у правильному місці.

Стати учасницею Програми міжредакційних обмінів (JEP) мені пощастило з першого разу. Знаю, що багато колег кілька разів поспіль надсилали заявки і не проходили відбір. Отож у мене не було сумнівів щодо участі, адже це дуже крута можливість перезавантажитись, перейняти професійний досвід, отримати нові знання і знайомства.

Упродовж п’яти років я працювала журналісткою в різних черкаських…


Media Development Foundation допомагає об’єднанню шести чернівецьких громадських організацій під брендом «Український народний дім» налагодити внутрішню і зовнішню комунікацію. Ціль: щоб важливі ініціативи і заходи знаходили свою аудиторію. У рамках цього проєкту експерти від MDF провели тренінги з побудови комунікаційної стратегії, а також відправили до «УНД» стажера, який протягом вересня реалізовуватиме стратегію.

Микола Андрощук працює у сфері SMM, позиціює себе як інтернет-маркетолог та спеціалізується на Email-маркетингу, дизайні, таргетованій рекламі. Він створює контент для брендів, а також долучається до діяльності всеукраїнської молодіжної громадської організації «Фундація регіональних ініціатив» та проводить тренінги на засадах pro bono.

У серпні Микола наважився сказати «так» можливості…


Є три питання, які допоможуть з аналізом будь-якої бізнес-ідеї, не лише для медіа. Що? За скільки? Як? Разом із Валерієм Гармашем, засновником сайту 6262.com.ua та ментором програми Media Manager Academy, детально розбираємо ці питання та що за ними стоїть.

Видання 6262.com.ua зуміло вийти на окупність через чотири місяці після запуску, а його засновник провів низку тренінгів про продажі в медіа, менеджмент та виробництво контенту. Під час першої програми MMA Валерій Гармаш був її учасником, а вже до другої він приєднався як ментор. А тепер — вйо до питань!

Що?

Аналізуючи це питання, треба одразу розуміти, що є два клієнти: той…

Media Development Foundation

The Media Development Foundation (MDF) is a Center of Excellence and a Media Expertise hub focused on empowering journalists and media organizations.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store