Çok heyecanlı günler gerçekten bizim için. Kendimi toparlayabildiğim bir ara tüm ekibime küçük bir mesaj yazabildim. Sizlerle de paylaşmak istedim.

Merhaba arkadaşlar,

Bir aile gibi yemeklerimizi birlikte yediğimiz, yakınlığımızın ve bağlarımızın kaynağı, kültürümüzün ana bileşeni olan büyük yemek masamıza bir sandalye daha ekliyoruz bugün.

Bugün itibariyle Gram Games olarak Zynga ailesine katılmış bulunmaktayız. Birazdan bu haberi bütün dünya duymadan önce, sizlerle bu kararımızın sebeplerini ve önümüzdeki yıllar için heyecanımı paylaşmak istedim.

Bundan 5.5 yıl önce Gram Games’i kurduğumuzda, tek amacımız milyonlarca insanın tutkuyla oynayabileceği oyunlar yapmaktı. Nice birbirinden eğlenceli oyun çıkardığımız geçmişimizde, karşılaştığımız tüm zorlukları aşmayı, hedeflediğimiz her amaca ulaşmayı, yine aynı masanın etrafındaki insanların, sizlerin, sayesinde gerçekleştirebildik. …


Bu yıl girişimciliğimin 10. Yılı. 2008 yılında ilk girişimim için gece 03:00’lere kadar kod yazdığım günlerden bu yana 10 yıl geçmiş.

İlk şirketimi kurarken bazı şeyleri daha iyi yapabileceğimi düşünüyordum. Tam zamanlı danışmanlık işimden istifa edip, ilk girişimimi hayata geçirmek için kolları sıvamıştım. 10 yıl önceki, 25 yaşındaki ben, tabii ki bir startup kurmanın, bir ürün geliştirmenin neler gerektirdiğini bilmiyordum.

Hayatımın kesinlikle en güzel ve en acı deneyimlerini bu 10 yıl kazandırdı bana. Ünlü beyzbol oyuncusu Vern Law, tecrübe için; “Tecrübe çok zor bir öğretmen, önce testi veriyor, sonra dersi” demiş. …

About

Mehmet Ecevit

Founder & CEO at GramGames