Підсумки грудня у Справах Майдану, 2021

Підбиваємо підсумки останнього місяця 2021 року. Грудень для #СправиМайдану запам’ятався важливим рішенням Верховного суду, який залишив без змін вирок колишньому президенту-втікачу Віктору Януковичу — 13 років ув’язнення за державну зраду. Це третя і остання інстанція, яка, попри численні намагання захисту зривати засідання та затягувати розгляд, визнала Януковича злочинцем.

Святошинський суд у справі про #РозстрілиНаІнститутській мав у грудні відразу кілька результативних засідань. Суд спочатку за клопотанням захисту переглянув відео допиту так званого “свідка захисту”, а за твердженням представника потерпілих актора — Олександра Ревазішвілі, який просував фейкову версію “грузинських снайперів” і координатором цих снайперів називав Мамуку Мамулашвілі. А слідом за клопотанням прокурора допитав самого Мамуку Мамулашвілі, який максимально переконливо спростував міф про так званих “грузинських снайперів” і, сподіваємось, поставив крапку у цій фейковій історії. Крім того важливим був також допит свідка Максима Андрєєва. Який розповів обставини смертельного поранення Ігоря Пехенька. Також в грудні суд досліджував цивільні позови. Тут цікавою була позиція міністерства внутрішніх справ, яке є цивільним відповідачем. Його представник у суді зазначив, що МВС не може відповідати за дії міліціонерів, оскільки після реформи міліції, яка вчиняла злочини на Майдані, вже немає, а є поліція. Однак, представник не зазначив, що один з підрозділів цієї нової поліції є фактично аналогом “Беркуту” і став прихистком для багатьох обвинувачених та підозрюваних у справах Майдану.

Також у грудні закінчилася епопея у #СправаПасічника щодо визнання сина потерпілого правонаступником цивільного позову. Таке визнання давало б можливість Денису Пасічнику та його представнику брати участь у процесі, але суддя Омельян відмовила. Однак, більшою втратою для цієї справи є 9 місяців!, протягом яких суд розглядав заяву Дениса Пасічника. Захисники шукали різні причини, аби кожного разу відкладати розгляд, і суд ставав на бік захисту. Це спричинило втрату 9-ти місяців у справі, в якій спливають строки давності.

Загалом у грудні відбулось 69 результативних судових засідань у 46-ми судових процесах — із 121 призначених засідань у 76-ти судових процесах.

У 39-ти судових процесах був прогрес.

Засідання у грудні зривалися через: неявку обвинувачених та їх захисників з неповажних причин, зокрема через “відрядження”, через хворобу та відпустку суддів, перебування суддів в інших процесах або у відпустці, повідомлення від суду про відкладення розгляду без пояснення причини майже на півроку.

Підсумки місяця — це щомісячний аналітичний дайджест. Тут ви знайдете детальну інформацію про перебіг судових процесів у #CправиМайдану у грудні 2021 року. Фактологічна і статистична інформація про рух справ згрупована за епізодами 💼. Для розгорнутої інформації про конкретні процеси і засідання переходьте за посиланнями в тексті.

Напишіть нам, якщо Ви хочете, щоб ми направляли такий дайджест та інші наші публікації Вам особисто.

Розгін Майдану 30 листопада 2013 💼

#СправаБойка — Попри те, що у Шевченківському суді не вперше не знайшлося зали для трансляції, засідання 8 грудня у справі беркутівця Олега Бойка відбулося. На ньому допитали потерпілого Ігоря Чечуна. Він був на Майдані з вечора 29 листопада 2013 року. Приблизно о 4-ій ранку на Майдані вимкнули світло і з Інститутської почали спускатися “беркутівці”. Потерпілий стояв на першій сходинці з боку Інститутської. “Беркут” зі щитами обступив мітингувальників та почав бити кийками.

Ігоря Чечуна спочатку вдарили з-під щита по ногах, а потім почали бити зверху. Потерпілий отримав сильний удар по голові. З рани почала йти кров.

Він дійшов до “швидкої допомоги” на Інститутській. “Швидка” відвезла постраждалого до лікарні, де йому зашили голову.

#СправаДеревянкінаШепеля — 9 грудня Шевченківський суд задовольнив клопотання прокурора Олега Багнюка, який просив змінити порядок дослідження доказів у справі беркутівців Вадима Шепеля та Дмитра Дерев’янкіна. Суд мав допитувати свідків, а коли вони не з’являлися, розгляд відкладався. Тепер суд буде досліджувати письмові докази, а за явки свідків — допитуватиме їх.

#СправаПаріловаПерчука — Після задоволення самовідводу судді Тетяни Овсеп’ян у справі беркутівців Павла Парілова та Олександра Перчука авторозподіл призначив суддю Олену Мєлєшак. Однак, вона теж заявила самовідвід з тієї ж причини — ухвалювала рішення на досудовому розслідуванні у справі, з якої виділили справу Парілова та Перчука.

#СправаПопова — Оскільки обвинувачений, колишній голова КМДА Олександр Попов, перебуває на лікуванні закордоном — засідання 8 грудня у Шевченківському суді не відбулося. Наступне — аж у лютому.

#СправаДанилюка — 10 грудня Шевченківський суд закінчив досліджувати відеодокази, надані потерпілими у справі беркутівця Миколи Данилюка.

#СправаКлюєва — Київський апеляційний суд під головуванням Володимира Мельника залишив у силі ухвалу, якою Печерський суд наклав арешт на майно Андрія Клюєва. Таким чином, суд 13 грудня не задовольнив скаргу захисника Клюєва.

Нагадаємо, колишнього секретаря РНБО Андрія Клюєва підозрюють в організації силового розгону протестувальників 20 листопада 2013 року.

#СправаГалайдиКорха — 14 грудня захист беркутівців Андрія Галайди та Максима Корха просив суд закрити справу. Однак, суддя Шевченківського суду Павло Слободянюк відмовив захисникам. Беркутівців обвинувачують у побитті людей під час розгону протестувальників 30 листопада 2014 року, а також у складанні неправдивих протоколів.

#СправаЛободи — Адвокат Володимир Смєхнов 28 грудня зірвав засідання у справі беркутівця Сергія Лободи. Захисник не з’явився до суду без пояснення причини. Суддя Олена Мєлєшак попередила обвинуваченого, що у разі повторної неявки захисника буде ставити питання про призначення державного захисника.

Детальніше про засідання читайте в матеріалі Watchers.media

#СправаЕйсмонтаМохоня — Київський апеляційний суд 22 грудня не став розглядати скарги на вирок засуджених беркутівців Віктора Ейсмонта та Володимира Мохоня — під приводом того, що до суду не прийшли представники національної поліції м. Києва, які у справі є цивільними відповідачами. Представник НП надіслала клопотання про відкладення через стан здоров’я.

І прокурор, і представник потерпілих Юлія Науменко категорично заперечували проти відкладення, адже участь цивільних відповідачів не є обов’язковою для розгляду апеляції. Крім того, державний орган має можливість направити іншого представника на час непрацездатності цього. Проте суд відклав розгляд.

Напад на журналістів

#СправаМарчука — 16 грудня Шевченківський суд втретє допитував потерпілу у справі журналістку Марію Лебедєву. Ініціював допит адвокат беркутівця Руслана Марчука — Володимир Смєхнов.

“Знову і Смєхнов, і Марчук намагались довести, що Маша не журналістка. І не була журналісткою 30.11.2013, коли Марчук ⁠ — і це чітко видно на відео ⁠ — штурхає її, а Маша тримає перед його носом посвідчення і голосно попереджає, що вона журналістка”, — зазначила представник потерпілих адвокат Євгенія Закревська, — сотні публікацій Лебедєвої в різних виданнях, які ми надали суду і захисту, їх не переконує. А посвідчення, оригінал якого досліджували в суді? А посвідчення вона могла купити, припустив в засіданні Марчук.

Відео цього моменту на Майдані можна знайти ТУТ.

Деталі в нашому дописі.

Переглянути трансляцію засідання можна за посиланням.

Побиття на Банковій 1 грудня 2013 року 💼

#СправаПустового — Подільський суд в особі судді Людмили Казмиренко 6 грудня досліджував матеріали справи заступника командира спецроти Беркуту Дениса Пустового. А ось наступне засідання 10 грудня захисник Пустового зірвала, повідомивши, що перебуває на навчанні.

#СправаМариненкаДидюка — 22 грудня все той же захисник Володимир Смєхнов зірвав засідання у справі керівництва київського “Беркута”. Адвокат не з’явився до суду, повідомивши, що в нього в цей час заплановане засідання в Київському апеляційному суді.

Штурм Майдану 11 грудня 2013 💼

#СправаКалмиковаЦвигуна — 20 грудня суддя Олеся Батрин ухвалила рішення про відвід судді Крістіни Константінової. Її визначили за авторозподілом після відводу Світлани Смик.

Позбавлення водійських прав за поїздку до Межигір’я 29.12.2013 💼

#СправаАхметаВасютиВидиборця — У справі ДАІшників щодо переслідування учасників поїздки до Межигір’я суддя Святошинського суду Вікторія Жмудь 1 грудня відклала розгляд через неявку до суду одного з обвинувачених.

Як це відбувалося можна переглянути за посиланням.

На наступному засіданні 13 грудня суддя призначила відразу шістьом обвинуваченим Яворському, Гуляренку, Видоборцю, Сологубу, Щербі і Зєваєву державних захисників з центру безоплатної правової допомоги. В когось з обвинувачених закінчився договір з захисниками, інші мають розбіжності зі своїми адвокатами. На питання до обвинуваченого Ахмета, чи потрібен йому держзахисник, той відповів, що в нього є адвокат за договором. На це суддя відповіла, що його захисник ще жодного разу не з’явився на засідання суду.

Після цього суд досліджував докази. Продовжать розгляд вже наступного року — 11 січня.

Переглянути трансляцію засідання можна за посиланням.

Нагадаємо, раніше суд закрив справу відносно 5-ти обвинувачених за строками давності.

#СправаЛастовки — 3 грудня захисник обвинуваченої Нелі Ластовки не з’явився до суду, повідомивши про свою хворобу. Тому суддя Роман Вінтоняк відклав розгляд справи.

Цікавою була реакція обвинуваченої на фотофіксацію процесу представником потерпілих Романом Маселком. Ластовка відреагувала нервово і вимагала від суду заборонити Маселку фотографувати.

#СправаКицюка — Київський апеляційний суд 1 грудня мав розглядати апеляцію представника потерпілих Романа Маселка на вирок судді Віктору Кицюку. Того самого, який у часи Майдану засуджував автомайданівців за поїздку до Межигір’я. Головуючим у колегії був Микола Худик, який донедавна був членом ВРП і рік тому, 3 грудня, голосував за те, щоб призначити Кицюка суддею довічно.

Худик тоді разом з іншими погодився, що у Кицюка бездоганна репутація і він достойний вершити правосуддя аж до пенсії.

Суддя Худик призначив засідання, але потім згадав, що розглядав справу Кицюка у ВРП та вирішив самовідвестись.

Детальніше читайте у пості Романа Маселка.

Також дивіться відео Стаса Козлюка “Як і чому судді Майдану повертаються на посади”.

Згодом авторозподіл визначив нову колегію. Але 22 грудня представник потерпілих Роман Маселко вимушений був заявити відвід двом суддям колегії Андрію Дризі та Віктору Габрієлю. Вони залишали у силі аналогічні рішення щодо автомайданівців, які ухвалював і виправданий суддя Віктор Кицюк. Відвід задовольнили. Тепер суд має вдруге провести авторозподіл та визначити нову колегію.

#СправаСтепановоїШалапудиМори — 7 грудня Оболонський суд в особі Сергія Родіонова задовольнив клопотання представника потерпілих Романа Маселка про відеотрансляцію. А 20 грудня завершив допит обвинувачених Оксани Степанової, Олега Мори та Наталії Шалапуди.

Попри те, що представник потерпілих Роман Маселко з поважної причини попросив суд перенести розгляд справи, суддя Родіонов вирішив, що неможливість прибуття в судове засідання представника потерпілих не є підставою для перенесення і допит обвинувачених відбувся без участі потерпілих та їх представника.

Деталі про це засідання ТУТ.

Переглянути трансляцію засідання можна за посиланням.

Обвинуваченими у цій справі є голова Обухівського райсуду Оксана Степанова, суддя цього ж суду Олег Мора та заступниця керівника апарату Обухівського райсуду Наталія Шалапуда. Мора та Степанова обвинувачуються у перешкоджанні мирним зібранням (шляхом притягнення автомайданівців до адміністративної відповідальності на підставі завідомо неправдивих документів (сфальсифікованих доказів) та позбавлення їх водійських прав), а Степанова та Шалапуда — ще у втручанні в систему авторозподілу суду.

#СправаБоднюка — 9 грудня до суду не з’явилися обвинувачений та захисник. Як виявилося, вони були неналежно повідомлені Шевченківським судом. За даними слідства, Олександр Боднюк складав неправдиві протоколи та незаконно притягував до відповідальності учасників поїздки до Межигір’я.

До слова, Олександр Боднюк продовжує працювати в правоохоронних органах. Він — інспектор взводу в патрульній поліції та один з тих, кого потерпілі у справах Майдану вимагають звільнити з правоохоронних органів.

#СправаВернидубова — 10 грудня у Деснянському суді допитали двох свідків у справі колишнього судді Дніпровського суду Ярослава Вернидубова. Він обвинувачується у незаконному перешкоджанні мирним зібранням — притягненні до адміністративної відповідальності та позбавленні водійських прав двох автомайданівців на підставі сфальсифікованих доказів.

Події Грушевського 💼

Справа Пасічника

#СправаКлюгеМатюши — Суддя Інна Омельян 15 грудня відмовила сину померлого потерпілого Денису Пасічнику у визнанні його правонаступником. Суд вирішував це питання 9! місяців. Захисники обвинувачених відверто затягували процес, вимагаючи то особистої присутності самого Дениса, то документів від його сестри, а потім — і присутності в суді сестри, нібито, для підтвердження того, що вона не бажає бути правонаступницею.

“Очевидно, що питання вже давно було вирішене, але 9 місяців ми йшли до ухвали. 9 довгих місяців… І все це було не для того, щоб дотриматися прав, а лише з метою максимально затягнути розгляд”, — зазначила представник потерпілих Марина Ліліченко.

Детальніше про засідання читайте в матеріалі Watchers.media

Нагадаємо, ексзаступниця прокурора Оболонського району Києва Ілона Клюге та слідчий Віталій Матюша обвинувачуються у незаконному притягненні до кримінальної відповідальності 72-річного Миколи Пасічника, затриманого 22 січня 2014 року під час подій на Грушевського.

У справі спливають строки давності:

🔻 Обвинувальний акт направили до Оболонського суду у липні 2019 року.

🔻 Через численні самовідводи суддів Київський апеляційний суд 05.03.2020 року передав справу до Дніпровського районного суду

🔻 Там самовідводи продовжились і ще 2 рази Київський апеляційний суд намагався змінити підсудність справи.

🔻 Суддя Омельян почала розглядати справу з березня 2021 року. 9 місяців суддя Омельян не могла вирішити питання про залучення до справи сина Миколи Пасічника.

🔻 Термін давності злочину спливає 22.01.2024 — через 25 місяців.

Заручники

#СправаПанченка — 7 грудня беркутівець Дмитро Панченко не з’явився до суду, бо, за словами його захисника, поїхав у відрядження. Суддя Оксана Бушеленко відклала розгляд.

Затримання випадкового перехожого під час нападу на студентів інституту Карпенка-Карого 20.01.2014

#СправаНагорногоСемеськаГоробченкаЧипового — Єдине призначене у грудні засідання у цій справі не відбулося. Слідчий Анатолій Горобченко та прокурор Анатолій Нагорний обвинувачуються в незаконному затриманні випадкового перехожого під час незаконного спланованого нападу на студентів інституту Карпенко-Карого, а слідчий Сергій Семесько та прокурор Олександр Чиповий обвинувачуються у безпідставному клопотанні про обрання цьому перехожому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

#СправаТатаурової — Суддя Броварського суду Анатолій Телепенько 23 грудня задовольнив клопотання ГО «Автомайдан» про трансляцію засідань у справі судді Деснянського суду Києва Ірини Татаурової. Однак, транслюватимуться засідання лише після допиту всіх учасників справи та свідків.

Переслідування за участь в акціях протесту 💼

#СправаХіміча — Суддя Голосіївського суду Юрій Токман 2 грудня відмовив у задоволенні заяви про відвід прокурора, яку заявив обвинувачений колишній голова Дніпровського суду Володимир Хіміч. А 22 грудня суддя також відмовив у задоволенні у задоволенні клопотання про відеотрансляцію засідань, яке подавала “ГО “Автомайдан”. На цьому засіданні продовжили зачитувати повний виклад обвинувального акту.

#СправаВернигори — 7 грудня підозрювана Лілія Вернигора і її захисник знову не з’явилися до апеляційного суду, де прокуратура оскаржує скасування підозри Вернигорі. Адвокат надіслав клопотання про відкладення розгляду, в якому послався на хворобу сина Вернигори і на свою зайнятість в інших справах. Сама Вернигора також надіслала клопотання про відкладення через хворобу сина. Розгляд відклали.

Трансляцію з суду можна переглянути за посиланням.

#СправаБорисенкаУздемира — 21 грудня в Оболонському суді допитали свідка Гулька. Він був тим інспектором ДАІ, який зупиняв автомобіль потерпілого Дмитра Юрченка.

«На досудовому розслідуванні він стверджував, що керівництво дало йому вказівку зупиняти авто, які можуть везти шини на Майдан. Також казав, що в райвідділ Юрченка він відвіз за вказівкою керівника», — зазначив представник потерпілих Роман Маселко.

На допиті в суді свідок змінив свідчення і вже казав, що жодних вказівок не було. А зупинив Юрченка, бо «можливо, була інформація про крадіжку шин».

Нагадаємо, Вʼячеслав Гончаренко, Олександр Борисенко, Богдан Бондюк (слідчі Солом’янського райвідділу), Андрій Уздемир (прокурор Солом’янської прокуратури) обвинувачуються у перевищенні службових повноважень, підробці документів, незаконному затриманні і притягненні до кримінальної відповідальності двох водіїв, які перевозили автомобільні покришки у січні 2014 року.

Напад на жовтий автобус у Кріпосному провулку 23 січня 2014 року 💼

#СправаСвятногоЗазимка — На одному з минулих засідань прокурор просив відсторонити від посади і взяти під варту обвинуваченого Дмитра Страшка через неодноразову неявку ним на судові засідання без поважних підстав. Однак, 2 грудня суддя Іван Бандура відмовив у задоволенні клопотання.

На наступному засіданні прокурор долучив нові докази у справі, частину з них дослідили. Також дослідили відео слідчого експерименту з потерпілим Андрієм Лісовенком, водієм жовтого автобуса, на який, згідно з обвинувальним актом, напали беркутівці.

А 22 грудня суд досліджував матеріали справи про напад на жовтий автобус. Зокрема, вивчали документи, які стосуються потерпілих — протоколи, заяви та інші.

У цій справі спливають строки давності.

#СправаЛогвиненка — У справі беркутівця Анатолія Логвиненка Святошинський суд досліджував письмові докази. А 21 грудня захисник обвинуваченого клопотав про відкладення через те, що в його обвинуваченого, нібито, ознаки ГРВІ. Суд долучив частину матеріалів з тому 14 і відклав розгляд.

Напад на автомайданівців 23.01.2014 на вул. Щорса 💼

#СправаКравченка — 3 грудня Бориспільський міськрайонний суд досліджував трафіки мобільних з’єднань у справі ексзаступника начальника київської міліції Олександра Кравченка. Зокрема, це були також з’єднання беркутівців Добровольського, Бороденка, Посвистака, Цінарідзце, Дидюка, Тягнирядна та інших. На наступному засіданні суд продовжив досліджувати докази.

Переглянути трансляції засідань можна за посиланнями ТУТ і ТУТ.

#СправаКравченкаШевченка — Обвинувачені та їх захисники зірвали два засідання у справі щодо Олександра Кравченка, Олександра Шевченка, Михайла Марініча, Романа Москальця та Олександра Швайчука. 6 грудня відразу троє захисників обвинувачених попросили суд відкласти засідання. Вони також повідомили про хворобу одного з обвинувачених Олександра Швайчука.

А 21 грудня жоден з обвинувачених не з’явився на засідання. Адвокат обвинувачених Богдан Бівалькевич після попереднього засідання, де він захищав Володимира Косенка, був у суді — його бачила представник потерпілих Марина Ліліченко у коридорі суду, однак на засідання захисник не прийшов, подавши клопотання про відкладення судового засідання у зв’язку із відрядженням на 21 грудня обвинувачених Шевченка та Марініча. Підтверджень про відрядження захисник не подав.

Прокурор та представники потерпілих просили суд визнати причини неявки неповажними та оштрафувати всіх обвинувачених, а щодо захисників звернутися до органів самоуправління про накладення дисциплінарних стягнень. Крім того, прокурор зазначив, що буде клопотати про зміну запобіжного заходу всім обвинуваченим.

Суддя Людмила Казмиренко сказала, що все буде вирішувати в наступному судовому засіданні.

У справі спливають терміни давності:

Більше читайте ТУТ.

#СправаЦінарідзеНападНаАвтомайдан — У справі бійців 1-ї роти київського Беркуту захист також зірвав засідання. 6 грудня один із захисників не з’явився до суду та повідомив про участь в іншому засіданні.

22 грудня суддя Іван Бандура об’єднав цю справу, в якій фігурує Сергій Цінарідзе із ще однією справою Цінарідзе, яка до цього слухалася в Шевченківському суді. В тій справі він обвинувачувався за епізодом побиття людей 30 листопада 2013 року.

Представники потерпілих і прокурор виступали категорично проти об’єднання. Адже це різні епізоди подій Євромайдану і об’єднання справ поставить під загрозу можливість винесення вироку до спливу строків давності.

Зазначимо, що у справі спливають строки давності:

🔻 Обвинувальний акт направили до суду у липні 2016 року. Спочатку справа потрапила до Дарницького районного суду.

🔻 Через численні відводи та самовідводи суддів — Київський апеляційний суд 27.02.2018 року з другої спроби передав справу до Святошинського районного суду

🔻 Суддя Іван Бандура почав розглядати справу з грудня 2018 року.

🔻 Термін давності цих злочинів спливає 2️3️.0️1️.2️0️2️4️ — через 2️5️ місяців

Викрадення і вбивство Юрія Вербицького, викрадення Ігоря Луценка 💼

#СправаМедвідя — 3 грудня Шевченківський суд продовжив досліджувати трафік мобільного зв’язку обвинуваченого та його контакти з іншими ймовірними учасниками викрадення Ігоря Луценка та Юрія Вербицького.

Трансляція засідання за посиланням.

Наступне засідання, 24 грудня, не відбулося.

#СправаТиднюкаТендіта — Бориспільський суд має розглянути клопотання прокурора про надання дозволу на спеціальний судовий розгляд у справі за підозрою Віктора Тиднюка та Олександра Тендіта. Але спочатку суддя Юрій Кабанячий заявив самовідвід від участі у розгляді клопотання прокурора, а потім і новий призначений суддя Дмитро Ткаченко також заявив самовідвід. Таким чином клопотання залишається без розгляду.

#СправаВолкова — Київський апеляційний суд закінчив зачитувати скарги сторін на вирок Олександру Волкову. Також суд заслухав заперечення на апеляційні скарги та визначив порядок розгляду: спочатку досліджуватимуть письмові докази, потім допитають потерпілих, свідків та засудженого Волкова.

Нагадаємо, Бориспільський суд 16 квітня 2021 року визнав винним Волкова, зокрема, в організації викрадення та катування Юрія Вербицького та Ігоря Луценка, а також у протидії мирним зібранням у 2014 році, призначивши йому 9 років ув’язнення.

#СправаМисливого — Київський апеляційний суд 14 грудня під головуванням судді Ольги Жук змінив підсудність у справі по обвинуваченню Сергія Мисливого і направив її до Білоцерківського суду. Там же розглядається ще одна справа, в якій Мисливий обвинувачується разом з Іваном Новотним.

#СправаМисливогоНовотного — 13 грудня адвокат Сергія Мисливого зірвав засідання, виписавши собі наказ про відпустку. Таким чином захисник не з’явився до суду. Розгляд відклали.

16 грудня засідання також не відбулося через неявку захисника Мисливого. Цього разу він причину не пояснив.

Незаконне прослуховування Ігоря Луценка 💼

#СправаПащенкаХізанова — Через хворобу одного з обвинувачених Шевченківський суд відклав розгляд справи щодо працівників МВС Костянтина Пащенка та Дмитра Хізанова.

Події побиття протестувальників перед Черкаською ОДА 23 січня 2014. Переслідування активістів 💼

#СправаКалініченка — У справі колишнього прокурора Чорнобаївського району Черкаської області Віктора Калініченка 23 грудня Черкаський районний суд досліджував письмові докази. Наприкінці засідання один із захисників обвинуваченого висловив клопотанням призупинити трансляції на Youtube на час допиту свідків. Прокурор заперечував, але суддя задовольнив клопотання захисника. Таким чином стадія допиту свідків у цій справі не транслюватиметься.

Наступне засідання, 29 грудня, проходило без трансляції. На ньому учасники заслухали аудіозаписи допиту свідків у слідчого судді. Свідками були слідчі, які готували підозри затриманим протестувальникам. Вони повідомляли, що Калініченко підписував ці підозри, тоді як деякі інші прокурори відмовлялися це робити.

#СправаЗахарченкоРибченкаПашковського — На засіданні 28 грудня з’ясувалося, що захисник, обраний обвинуваченим Шевченком, раніше представляв інтереси когось із потерпілих. Обвинувачений заявив про можливий конфлікт інтересів. Прокурор Ширяєв уточнив цю інформацію — вона підтвердилась. Суд відклав розгляд, аби обвинувачений зміг знайти іншого захисника, але попросив обвинуваченого бути на зв’язку з прокурором і перевіряти інформацію про адвокатів, аби уникнути конфлікту інтересів надалі.

#СправаКостенка — 9 грудня Черкаський апеляційний суд відклав розгляд апеляції на вирок командиру Луганського беркуту Валерію Костенку. До суду мають викликати представників Нацполіції Луганської області та МВС.

Розгін протестувальників перед Запорізькою ОДА 26 січня 2014 💼

#СправаСерби — 9 грудня потерпілий Віктор Низовцев свідчив у Жовтневому суді Запоріжжя у справі колишнього керівника запорізької міліції Володимира Серби.

Низовцев розповів, що прийшов до Запорізької ОДА вечері 26 січня.

“Тоді на сцені виступала дівчина. В якийсь момент вона закричала: “люди, розбігайтеся ⁠ — вони йдуть!” На площу посунув натовп людей з палицями — тітушок, а за ними шеренгою йшли міліціонери і добивали тих, хто не втік”, — зазначив Низовцев.

Хтось із цього натовпу ударив потерпілого і побіг далі.

Також суд допитав свідків Олену Ярьоменко та Костянтина Собка. Олена розповіла, що ще перед початком акції протесту вся площа біля Запорізької ОДА була схожа на ковзанку — її попередньо залили водою, аби людям було складно стояти. Лід був навіть на сходах.

Олена Ярьоменко зазначила, що перед розгоном протестувальників вона зустрілася з Володимиром Сербою і той її запевнив, що жодного розгону не буде, але “порекомендував” піти додому.

Також свідок бачила, як близько 18-ї години Серба заходив у приміщення ОДА.

“Коли почався розгін, ми побачили людей з дубинками, всі в чорному з білими пов’язками на рукаві. Це був шок. Людей били дубинками. Я бачила кров на землі. Ми хотіли завернути у двір, але почули там крики. Нас врятувало те, що нам відкрили двері в під’їзд”, — розповіла свідок.

Вона зазначила, що з вікна квартири, в якій разом з іншими протестувальниками тоді ночувала, бачила, як міліціонери забирали всіх, кого знаходили у дворах.

Переглянути трансляцію засідання можна за посиланням.

23 грудня суд продовжив термін дії особистого зобов’язання Серби на 2 місяці.

#СправаКісенка — Засідання у справі колишнього запорізького слідчого Євгена Кісенка мало відбутися 20 грудня. Та за півгодини до засідання представнику потерпілих прийшло повідомлення про перенесення засідання аж на 13 квітня! наступного року. Тобто перерва майже 5! місяців.

Як зазначила представник потерпілих Олена Яркіна, це вже не вперше суддя відкладає розгляд на 5–6 місяців. Головуючою у цій справі є суддя Олена Щаслива.

Події силового розгону протесту перед Сумською ОДА в ніч з 26 на 27 січня 2014 💼

Переслідування активістів

#СправаБілоконяСтавицькогоМостового — На засіданні 16 грудня у справі щодо сумського Майдану один з обвинувачених попросив суд витребувати деякі матеріали з ЄРДР. Суддя Анна Замченко пішла до нарадчої кімнати та оголосить рішення щодо цього клопотання на наступному засіданні.

Нагадаємо, прокурор Сумської області Білокінь, заступники прокурора міста Суми Савченко, Мостовий, прокурори Романенко, Ставицький та слідчі Дєдов, Чалий, Грищук, Падалка обвинувачуються у перешкоджанні мирним зібранням; підсудним також інкримінується (залежно від ролі) незаконне притягнення до кримінальної відповідальності та незаконне затримання завідома невинних учасників протесту біля будівлі Сумської ОДА, затриманих під час силового розгону в ніч з 26 на 27 січня 2014 року.

18 лютого 2014 року. Мирна хода 💼

#СправаПацеляка — Святошинський суд 1 грудня відмовив у задоволенні заяви потерпілого Луця про відвід судді Анатолія Ясельського. Тому Ясельський продовжив розгляд справи командира львівського “Беркуту” Ростислава Пацеляка.

7 грудня суд допитав потерпілу Катерину Десятник. Катерина розповіла суду, що 18 лютого прийшла на Майдан о 09:10 та брала участь у мирній ході.

На розі Інститутської і Садової її побили беркутівці. Їх, за словами свідка, було 2–3 особи. Вони завдали кілька ударів по спині та голові. Також Катерина розповіла, що бачила, як правоохоронці кидали світлошумові гранати із-за машин, що стояли на Садовій. Також вона бачила правоохоронців на даху одного з будинків у Кріпосному провулку.

Переглянути допит Катерини Десятник можна за посиланням.

14 грудня суд досліджував трафіки телефонних дзвінків потерпілих на підтвердження того, що вони дійсно перебували у тому місці, де отримали ушкодження від дій беркутівців.

Трансляція засідання за посиланням.

А на наступному засіданні, 21 грудня, учасники вивчали трафіки телефонних з’єднань бійців, якими керував Пацеляк. У суді з’ясували, що дані мобільних телефонів «беркутівців» зі львівського підрозділу підтверджують їхнє перебування в зоні штурму протестів на Майдані 18-го лютого 2014 року.

Подробиці ТУТ.

Фоторепортаж від потерпілого Олександра Тимошенка.

Нагадаємо, що у цій справі спливають строки давності.

#СправаСпасських — 7 грудня прокурор Пономарьов заявив відвід колегії суддів на чолі з Мариною Єсауленко у справі Юрія Спасських. Він аргументував це професійними тісними стосунками суддів колегії з суддями, які допитувалися у справі Майдану.

Переглянути заяву прокурора можна за посиланням.

Уже наступного дня, 8 грудня, суд задовольнив заяву прокурора про відвід колегії.

23 грудня апеляційний суд змінив підсудність і відправив цю справу до Солом’янського суду, де її почнуть слухати спочатку.

В іншій справі, в якій Спасських є підозрюваним, 15 грудня суддя Печерського суду Світлана Волкова змінила запобіжний захід йому — замість тримання під вартою Спасських обрали цілодобовий домашній арешт. Прокуратура намагалася оскаржити це рішення, але 22 грудня до апеляційного суду надійшли не всі матеріали справи. Таким чином Спасських вийшов з-під варти.

💼 Штурм Майдану 11 грудня 2013

💼 Грушевського 22 січня 2014

💼 Мирна хода 18 лютого 2014

#СправаЛукаша — Дарницький суд 8 грудня допитав двох потерпілих у справі керівника харківського Беркуту Владислава Лукаша. Потерпілий Олег Крупа розповів суду, що був на Майдані з 10 грудня по 18 лютого. Тяжкі травми він отримав під час мирної ходи 18 лютого.

“Були зіткнення з “Беркутом”. Бійці почали нас обходити зі сторін. Люди, які там були, утворили тисняву і падали. Ми підійшли, аби допомогти людям піднятися, “Беркут” почав нас розтягувати по одному, клали нас на землю і притримували. Потім підходили інші беркутівці і почали бити. Мене роздягли до футболки і почали грамотно бити: по колінним чашкам, по руках. Зламали руки в двох місцях, зламали ребра, вибили 9 зубів. Це було навпроти Нацбанку. Коли я прийшов до тями, наді мною було обличчя офіцера міліції, здається старший лейтенант. Він запитав чи я живий. Я сказав, що ще живий. І він сказав: якщо хочеш далі жити, то відповзай звідти, бо будуть зараз добивати”, — розповів потерпілий.

Після побиття Олега Крупу відвезли до Будинку профспілок. Там, каже свідок, було безліч поранених людей.

Інший потерпілий Марк Мельник зазначив, що бачив, як правоохоронці 18 лютого стріляли з рушниць та кидали гранати.

“Я був у крайній шерензі протестувальників, яка була найближче до правоохоронців, і я бачив як на касках представників самооборони утворювалися дірки від куль”, — зазначив Марк Мельник.

Він отримав поранення на розі вулиць Шовковичної та Інститутської біля будинку, з якого правоохоронці стріляли по людях. Потерпілий намагався зайти в будинок, однак з вікна вилетіла граната, яка потрапила під ноги Марку Мельнику і спричинила рвану рану стегна.

Переглянути трансляцію засідання можна за посиланням.

13 грудня суд досліджував матеріали справи. Також представники потерпілих Юлія Науменко і Євгенія Закревська попросили суд долучити до матеріалів рішення ЄСПЛ “Шморгунов та інші проти України”. Прокурори та потерпілі підтримали клопотання. Суд ухвалить рішення після того, як захист ознайомиться з клопотанням представників потерпілих.

Трансляція за посиланням.

22 грудня суд у режимі відеоконференції допитав ще одного потерпілого Артура Цицюрського. Він детально розповів про те, як отримав тяжкі тілесні ушкодження.

«Я нагнувся взяти дерев’яний щит, аби чимось прикритися, бо по нас стріляли, і в цей момент мені куля під кутом вдарила по оку та брові. Разом з хлопцями, які стояли ззаду, ми почали втікати, бо від нас нічого там би не залишили. Я прикрив око і мені потрібно було через масу людей пробратися та шукати першу допомогу», — розповів свідок.

Перед пораненням він бачив, як силовики також кидали світло-шумові гранати та стріляли з рушниць. Зокрема, за словами свідка, на дах одного з будинків вилізли двоє людей в камуфляжі. Один почав стріляти з рушниці, а другий — кидати гранати «на голови протестувальникам».

Фоторепортаж від потерпілого Олександра Тимошенка.

Трансляція засідання за посиланням.

Строки давності у цій справі продовжують спливати.

Справу в Дарницькому суді призначили до розгляду 29.09.2016 року

Термін давності спливає 1.12.2023 року

Залишилось 23 місяці.

#СправаГриняка — 9 грудня у справі Володимира Гриняка засідання не відбулося, тому що один із суддів колегії перебував на навчанні у школі суддів. Наступне засідання заплановане аж на лютий 2022 року.

Силовий розгін Майдану в ніч з 18 на 19 лютого 2014 року 💼

#СправаЩеголєва — У справі Олександра Щеголєва Шевченківський суд протягом двох засідань допитував свідка Степана Кубіва. У суді він розвіяв міфи про самовільне захоплення Будинку профспілок протестувальниками, про утримання там зброї та про існування якоїсь секретної лабораторії ⁠ — такі чутки поширювалися, аби дискредитувати мирні протести.

Детальніше про засідання в матеріалі Watchers.media

Крім того, Кубів був свідком безпосередньо самої пожежі і бачив, як займисті речовини закидувалися до приміщення Будинку профспілок.

Більше про свідчення Степана Кубіва 8 грудня читайте ТУТ, а 23 грудня — ТУТ.

Ще одне засідання, 16 грудня, на якому планували досліджувати документи під грифом “цілком таємно” не відбулося — суддя Євген Мартинов перебував у нарадчій кімнаті.

Протидія тітушок протестним акціям 💼

#СправаШадрова — 13 грудня на засіданні у справі тітушки Олега Шадрова досліджували відео слідчих експериментів потерпілих Казимова і Бабича. Казимов розповів, що отримав вогнепальне поранення, коли тікав від натовпу людей у напрямку Софіївської площі. І що його прихистили охоронці готелю Hyatt Regency, де він перебував до приїзду швидкої.

Потерпілий Бабич розповів, що був на перехресті Великої Житомирської та Володимирської разом з товаришем. Там він почув, як тітушки трощать машину. У цю мить він отримав поранення в голову, у ділянці вуха. Потерпілий не бачив, звідки стріляли, але в нього склалося враження, що постріл здійснили з будівлі МВС, неподалік якої і відбувався напад тітушок. Потім його потягнули до швидкої, але через вогнепальне поранення “швидка” його не забрала. Тоді волонтери посадили його в авто та відвезли до лікарні.

#СправаКостенкаГебанаПогребного — 7 грудня у справі тітушок Костенка, Гебана та Погребного продовжився допит свідків. На засіданні Шевченківський суд встиг допитати відразу двох свідків. Наступні два засідання не відбулися.

Події 18 лютого 2014. Переслідування учасників протесту 💼

#СправаГолуба — Всі троє захисників колишнього слідчого Святошинського відділку міліції Олександра Голуба 1 грудня проігнорували засідання Святошинського суду. Один захисник повідомив про хворобу, ще двоє — про участь в інших процесуальних діях.

#СправаНазарова — Суддя Святошинського суду Іван Бандура 2 грудня передав справу колишнього слідчого Андрія Назарова іншій судді Вікторії Жмудь. Вона розглядає справу щодо ще одного слідчого Святошинського відділу міліції Артема Єльцова та вирішуватиме, чи об’єднувати ці справи в одну.

#СправаЗубка — 3 грудня до суду не з’явився захисник обвинуваченого Руслана Зубка, він повідомив про свою хворобу. А також до суду не зміг приїхати потерпілий, який живе у Тернополі. На цьому засіданні планувався його допит. Потерпілий надіслав заяву до суду та просив проводити його допит в режимі відеоконференції. Суд задовольнив. Слідчий Дніпровського РУ ГУМВС України в м. Києві Руслан Зубко обвинувачується у зловживанні службовим становищем, службовому підробленні, завідомо незаконному затриманні та притягненні завідомо невинного до кримінальної відповідальності.

#СправаЛітавського — У грудні зірвалися відразу 2 засідання у справі колишнього старшого прокурора прокуратури Києва Тараса Літавського. 6 грудня суддя Людмила Косик була на лікарняному, а 20 грудня захисники обвинуваченого не з’явились у суд, тому розгляд не відбувся. Наступне засідання заплановане аж на 10 лютого.

#СправаДзюби — У справі колишнього заступника голови Дніпровського райсуду Києва судді Олександра Дзюби у грудні відбулося два засідання. 10 грудня суддя Бориспільського суду Юрій Кабанячий відмовив у задоволенні клопотання про відеотрансляцію судового процесу над колишнім заступником голови Дніпровського суду Олександром Дзюбою.

А 20 грудня суд допитував свідка Оксану Томчук. Вона розповіла, що 19 січня 2014 року разом з колегою-адвокатом чергувала в Дніпровському суді. Тоді вони надавали юридичну допомогу затриманим під час протестів.

“Пам’ятаю, що Струбицький (потерпілий) був дуже побитий. Ми заявляли клопотання про надання медичної допомоги, здається, суд відмовив. Звісно, ми заперечували проти підозри та обрання запобіжного заходу», — зазначила свідок.

Вона пригадала, що тоді в суді були народні депутати, які були готові взяти на поруки затриманих. Але суд Струбицького на поруки не віддав.

#СправаФедюка — 13 грудня у справі колишнього судді Дніпровського суду Олександра Федюка продовжили досліджувати докази. Федюк обвинувачується у тому, що незаконно обирав запобіжні заходи протестувальникам після силового штурму 18 лютого 2014 року.

#СправаСахнюка — У справі колишнього слідчого Дніпровського відділку міліції Артема Сахнюка 22 грудня прокурор заявив відвід судді Марії Сазоновій — вона допитувалась як свідок в основній справі Майдану.

Напад тітушок на протестувальників і вбивство В’ячеслава Веремія 18.02.2014 💼

#СправаБялая — 16 грудня Шевченківський суд продовжив досліджувати докази у справі тітушки Павла Бялая. Зокрема, учасники слухали звукозапис допиту свідка Бабича у слідчого судді. Він розповів, що у тітушок 18 лютого була зброя.

“Був Іван Бойко (нині перебуває у розшуку). Він наглядав за нами, рахував нас, бачив у нього помпову рушницю. Максюра (ймовірно Станіслав Максюра) мав автомат Калашнікова. У Поторочі (ймовірно Олександр Потороча) також був автомат Калашнікова. Вони стріляли в напрямку Михайлівського площі. У Дагестанця бачив пістолет. У Костенка Сергія також бачив пістолет. Ще підходила група людей. У них були пістолети і вони стріляли в бік Михайлівської площі. Потім прийшов Юрій Крисін. З ним було 3–4 людини. Одного звали Олександр”, — розповідав свідок.

Він також зазначив, що тітушки зупинили автомобіль. Туди побіг Крисін. Разом з іншими він бив по машині. Потім били водія та пасажира. Згодом приїхала “швидка”.

Розстріл протестувальників перед Хмельницьким СБУ 19 лютого 2014 року 💼

#СправаКрайтораТарадая — 24 грудня суд продовжив досліджувати матеріали щодо потерпілих у справі про розстріл людей під Хмельницьким СБУ. Наступне засідання відбудеться вже в березні.

Розстріл на Інститутській 20 лютого 2014 💼

#РозстрілНаІнститутській — У надважливій майданівській справі про вбивства людей на Інститутській у грудні відбулося три цікавих засідання. 1 грудня Святошинський суд оголосив цивільні позови потерпілих до обвинувачених та МВС. Захисники обвинувачених очікувано заперечили. Представник МВС Антон Щепанський зазначив, що міністерство внутрішніх справ не визнає позовні вимоги в повному обсязі. Його позиція зводиться до того, що після Майдану відбулася реформа МВС, а тому міністерство не може відповідати за дії міліціонерів, в тому числі беркутівців, оскільки зараз міліції вже немає, а є поліція.

“Постановою Кабінету міністрів прийнято рішення про ліквідацію як юридичних осіб УМВС, в тому числі УМВС в місті Києві. МВС не є правонаступником органу внутрішніх справ, який ліквідується, а тому не може відповідати за дії сторонніх осіб, зокрема працівників УМВС в місті Києві”, — зазначив Антон Щепанський.

Переглянути засідання можна за посиланням.

А почитати допис журналіста Стаса Козлюка про запитання представника МВС до представника потерпілих можна ТУТ.

На наступному засіданні, 14 грудня суд допитав свідка Максима Андрєєва. Максим — молодий хлопець з Мелітополя. Приїхав на Майдан напередодні. Був очевидцем смертельного поранення потерпілого Ігоря Пехенька і потім евакуював його до головпоштампту. І навіть не знав ні самого Пехенька, ні його долю — вижив чи ні, хоч і намагався дізнатися. А за кілька років на фотографії, зробленій під час евакуації Пехенька та розміщеній в Фейсбуці, свідок впізнав себе.

Андрєєв розповів, що був очевидцем того, як люди на Інститутській отримували поранення, бачив правоохоронців у чорній формі з жовтими пов’язками та автоматами.

“Люди почали підніматися на пагорб на вулиці Інститутській, де розміщений годинник. Я теж піднявся туди. Там я побачив, як людину поранили в сідницю, і вона скотилася вниз. Потім ми перелізли через металевий паркан і чоловік на ім’я Ігор, який сидів ліворуч від мене, сказав, щоб ми не хвилювались, що все буде добре. У нього був дерев’яний щит. Потім він сказав щось незрозуміле і почав хилитися на мене. Під светром у нього я бачив кров”, — розповів Максим Андрєєв.

За його словами, чоловік отримав поранення в груди. Максим і Ігор сиділи в ту мить поруч — на куті Жовтневого палацу (ближче до Майдану) біля сходів. Ховались за щитами. Правоохоронці в чорній формі з жовтими пов’язками з автоматами Калашнікова в цей момент були в районі колон Жовтневого палацу.

Допитували свідка Андрєєва за клопотанням адвоката потерпілих Євгенії Закревської.

На цьому ж засіданні суд переглянув відео допиту Олександра Ревазішвілі у Білорусі за участі адвоката Олександра Горошинського. Захист “беркутівців” тривалий час активно просуває фейк про так званих “грузинських снайперів”, які стріляли в людей 20 лютого. Ревазішвілі називає себе одним з таких снайперів. Сторона потерпілих вважає цього так званого свідка фейковим. Прокуратура надала докази того, що в період подій Майдану, і зокрема 20-го лютого Ревазішвілі взагалі не було в Україні.

Переглянути трансляцію допиту можна за посиланням.

А 22 грудня в суді остаточно спростували міф про “грузинських снайперів. Суд допитав свідка Мамуку Мамулашвілі. Ревазішвілі зазначав, що саме Мамука Мамулашвілі організовував приїзд в Україну самого Ревазішвілі та інших «грузинських снайперів». В такій саме ролі Мамука фігурував в декількох фільмах, які використовував захист беркутівців для обґрунтування необхідності допиту “грузинських снайперів” в суді.

Мамука Мамулашвілі повністю заперечив, як знайомство з так званими “грузинськими снайперами”, так і факт перебування в Україні під час подій Майдану. Він доволі іронічно висловився про “свідка” Ревазішвілі і інших акторів фільму:

«Люди, які беруть участь у фільмі це не грамотно підібрані актори. По-перше, на військових вони не схожі. А по-друге, грузинською вони говорять з таким важким акцентом, що відразу чути, що вони жили в Росії», — зазначив свідок.

Мамука розповів, що під час Майдану взагалі не був в Україні. Приїхав в Україну лише в кінці квітня 2014 року — навчати українських військових, які брали участь у захисті української території від російської агресії. До цього Мамука Мамулашвілі в Україні був лише раз у червні 2013 року, коли приїжджав на чемпіонат Європи зі змішаних єдиноборств як голова грузинської федерації. Це підтверджується відмітками в його паспорті і записами в фейсбуці, які продемонстрували в суді.

Фільм про «снайперів» Мамука Мамулашвілі назвав суцільним фейком. І переконливо довів це в суді. Звернув увагу на численні “проколи” авторів фільму. Починаючи від непрофесійного підбору акторів на роль “снайперів” —

«Це кілька товстячків, які представляються моїми снайперами. Це доволі смішно. Я вам можу показати снайперів, які представляють грузинський легіон. Вони можуть за день пройти до 60-ти кілометрів».

І завершуючи посвідченнями, які так звані «снайпери» демонструють на камеру. Які виявились не просто фейкові, з граматичними помилками, але і взагалі видані неіснуючою в Грузії структурою, є несправжніми.

«Там зроблено кілька граматичних помилок. До того ж такі книжечки-посвідчення у Грузії не використовувалися з 2004-го року. Замість них пластикові ID», — зазначив свідок.

Свідчення Мамулашвілі настільки переконливо забили останній цвях в труну легенди про “грузинських снайперів” що наприкінці допиту захист беркутівців почав ставити під сумнів вже той факт, що “свідок” Ревазішвілі мав на увазі саме цього Мамуку, можливо є інший Мамука Мамулашвілі, який дійсно робив всі ті речі, про які повідомив Ревазішвілі білоруську прокуратуру? Але ж в фейковому фільмі, яким саме захист вперше обґрунтовував необхідність допиту “грузинських снайперів” є зображення Мамуки Мамулашвілі. І це саме той свідок, якого допитували в суді. В чому Суд переконався, дослідивши скріншоти з фільму.

Трансляція засідання за посиланням.

Також дивіться блог Стаса Козлюка і відео-сюжет 5 каналу

Також дивіться блог Стаса Козлюка і відео-сюжет 5 каналу.

Стаття в виданні Бабель.

#СправаКосенка — На засіданні Подільського суду у справі офіцера спецпідрозділу “Омега” Володимира Косенка констатували, що потерпілі були повідомлені про засідання. Близько 100 потерпілих надали заяви про розгляд справи без їх присутності. Також головуючий Олександр Кітов задовольнив клопотання прокурора про трансляцію. Однак, підготовче засідання відклали, бо на думку суду, його не можна проводити без цивільних відповідачів, яких суд з невідомих причин не повідомив про засідання вже не перший раз.

Як відомо, Володимир Косенко обвинувачується в умисному вбивстві протестувальників 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській та інших злочинах, які призвели до тяжких наслідків.

Підпал бази Беркуту у Львові 20.02.2014 💼

#СправаГолубаЛьвів — У справі заступника командира львівського Беркуту Сергія Голуба два з двох призначених засідань у грудні не відбулося через клопотання сторони захисту.

Спецзасоби на Майдані 💼

#СправаЛекаря — 6 рудня Голосіївський суд в особі судді Оксани Первушиної дослідив перший том справи колишнього заступника міністра МВС Сергія Лекаря. Його обвинувачують у незаконному постачанні спецзасобів РФ на Майдан. 13 грудня суд продовжив досліджувати письмові докази та зупинився на 4-му томі.

20 лютого 2014. Видача вогнепальної зброї тітушкам зі складу МВС 💼

#ВидачаЗброїТітушкам — У цій справі продовжуються процесуальні диверсії з боку захисників. 14 грудня усі четверо адвокатів Ростислава Заворотного не прийшли до суду. Пояснили вони це тим, що у Вищому антикорупційному суді був запланований розгляд запобіжного заходу у вигляді застави одному з їх клієнту. І це просто “збіг”, що всі троє адвокатів Заворотного захищають одного підозрюваного. Ще один адвокат обвинуваченого — “захворіла”, але документів на підтвердження цього не надала.

Прокурор Олексій Донський попросив суд подати звернення до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, аби притягнути адвокатів до дисциплінарної відповідальності. Суддя Павло Слободянюк частково задовольнив клопотання прокурора.

Також Олексій Донський попросив щоденно призначати засідання у цій справі, оскільки захист постійно зриває розгляд. Присутні в суді адвокати інших обвинувачених заявили, що це порушить право їх підзахисних на захист. Суд очікувано відмовив прокурору.

За даними слідства, експрацівники міліції Роман Калетний, Михайло Діхтяр та Віталій Степанчук передали Ростиславу Заворотному для «тітушок» понад 600 одиниць автоматичної вогнепальної зброї та більше 160 тис. набоїв до неї.

Дивіться відео Стаса Козлюка про те, як міліція видавала зброю тітушкам.

Тим часом у справі спливають строки давності:

Справи Януковича 💼

Державна зрада

#ЯнуковичДержавнаЗрада — У грудні стався фінал епопеї щодо державної зради Януковича, засудженого до 13 років позбавлення волі. Верховний Суд залишив без задоволення касаційні скарги захисту Януковича. Це третя і остання інстанція в Україні, яка підтвердила вину Януковича.

Його захисники намагалися зірвати розгляд власних касаційних скарг. Вони не прийшли до суду, попросивши визнати причину їх неявки поважною та організувати їм зустріч з Януковичем у Росії. А сам Янукович відмовився від власних захисників та просив суд дати йому час для пошуку адвоката.

Однак, колегія суддів на чолі з Андрієм Чистиком спочатку відмовила Януковичу та захисникам у їх клопотаннях, а потім оголосила рішення залишити вирок Оболонського суду та ухвалу Київського апеляційного суду без змін.

Більше про рішення Верховного суду читайте за посиланням.

Переглянути трансляцію засідання можна ТУТ.

Викрадення і вбивство Василя Сергієнка 💼

#СправаЗавражинаГорбенка — 2 грудня Дарницький суд зняв з розгляду справу Валентина Завражина та Віктора Горбенка, скільки суд чекав розгляду клопотання про об’єднання цієї справи з “городищенською” справою, в якій окрім Валентина Завражина та Віктора Горбенка також обвинувачуються Вадим Мельник, Володимир Воронков, Роман Недибалюк та Максим Русин.

#СправаМельникаВоронкова — 10 грудня Дарницький суд під головуванням Ольги Просалової пом’якшив запобіжний захід обвинуваченому у вбивстві Василя Сергієнка Володимиру Воронкову. Цілодобовий домашній арешт суд змінив на нічний.

Крім того суд задовольнив клопотання представника потерпілої адвоката Закревської та прокурора Малашич і передав справу колегії під головуванням судді Скуби для вирішення питання про її об‘єднання зі справою Завражина та Горбенка.

Детальніше про це засідання читайте в дописі АДГ.

Переглянути трансляцію можна за посиланням.

#СправаГорбенка — 13 грудня Подільський суд продовжив досліджувати докази у справі щодо неправдивих показів Віктора Горбенка — обвинуваченого також у викраденні Василя Сергієнка.

Читайте також:

підсумки листопада | підсумки жовтня | підсумки вересня

Ми в соціальних медіа:

Facebook | Telegram | Twitter | Instagram | Youtube

Адвокатська дорадча група представляє інтереси потерпілих у справах Майдану 2013–2014 р.р.

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.