SEZONUN MERAK UYANDIRAN 5 TİYATRO OYUNU

1- TORUN İSTİYORUM - Moda Sahnesi

Kısa zamanda hatırı sayılır bir takipçi kitlesine erişen Moda Sahnesi, sezonun iddialı işlerinden biriyle kapılarını açıyor. Thomas Jonigk’in yazdığı, dilimize Siber Arslan Yeşilay’ın çevirdiği ve Kemal Aydpğan’ın yönettiği oyunun oyuncu kadrosunda Nazan Kesal, Münircan Cindoruk, Caner Cindoruk, Aslı Samaz, Hülya Gülşen, Bülent Çolak ve Ahsen Özercan var. Hemen hemen yaptıkları bütün oyunlarla merak uyandırmayı başaran Moda Sahnesi’nin Torun İstiyorum adlı oyununun da ilgi göreceği aşikar.

2- KOZALAR - Pangar

Uluslar arası Avignon Tiyatro Festivali’ne giderek büyük sükse yapan Pangar, sezonun merak edilen oyunlarından Kozalar’ı seyircisiyle buluşturacak. Usta yazar Adalet Ağaoğlu imzası taşıyan oyunun yönetmeni ise seyircinin çok sevdiği isimlerden Ayşenil Şamlıoğlu. Demet Evgar, Binnur Kaya ve Esra Dermancıoğlu’nun rol aldığı Kozalar, şimdiden pek çok tiyatroseverin listesinde bulunmakta. Oyunu ay sonunda Zorlu PSM’de seyredebilirsiniz.

3- İVAN İVANOVİÇ VAR MIYDI YOK MUYDU - Tiyatro Adam

İki sezon önce sahneledikleri Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı ile büyük bir çıkış yakalayan Tiyatro Adam, yeni sezonda bir Nazım Hikmet oyunuyla izleyicisinin karşısında olacak: İvan İvanoviç Var Mıydı Yok Muydu… Stalin sonrası bir sorgulama dönemini kaleme almış olan ünlü şair Nazım Hikmet’in bu metnini sahneye taşıyan isim ise Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nda başarılı işlere imza atmış olan Emrah Eren. Sezon içinde mutlaka görülmeli.

4- BEYAZ ADAM AĞACI KESER - gusto

Yaz aylarından başladıkları tanıtımlarıyla dikkatleri üzerlerine çeken gusto, sezonun merak uyandıran oyunlarından birisi ile seyircisini buluşturmayı planlıyor. Son dönemin başarılı genç tiyatrocularından olan Gökhan Erarslan, kendi yazıp yönettiği Beyaz Adam Ağacı Keser ile bu sefer kendi tiyatrosunda yeni bir yolculuğa çıkacak. Oyunda Onur Bilge, Ezgi Hüyükpınar Erarslan, Talha Kaya, İffet Kendirli, Cansu Fırıncı ve Vural Buldu rol alıyor.

5-KUNDAKÇI - Oyun Atölyesi

Tiyatro seyircisinin ajandasında her zaman özel bir yeri olan Oyun Atölyesi yeni sezona yeni bir oyunla başlıyor. Grigory Gorin’in yazdığı, Haluk Bilginer’in çevirdiği ve Muharrem Özcan’ın yönettiği Kundakçı adlı oyun bu sezonun merak edilen oyunlarından birisi. Bizi milattan önceki döneme götürüp eğlenceli bir seyirlik vaat eden Kundakçı için daha şimdiden yerler ayrılmış durumda.

Like what you read? Give Mehmet Nas a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.