Green Day | Revolution Radio — Albüm İncelemesi

Punk demeyeceksek anlaşabiliriz.

Green Day! Çocukluğumdan bu yana müziklerinden köşe bucak kaçtığım adamlar… Klasik rock ve başta heavy olmak üzere metal müzik dinleyerek ergenliğini tamamlamış bir birey olarak nerede görsem bu adamlardan kaçtım ama bu albümle ucundan da olsa yakalandım sanırım.

Benim Punk anlayışımla örtüşmediği için yıllardır elimi sürmediğim Green Day’in son albümü Revolution Radio beni nasıl çekti hemen söyleyim, Arkadaşlar bu albümdeki müzik punk değil en genel tabiriyle bildiğiniz rock, hatta garage rock. Dolayısıyla öylesine bir bakıp çıkarım diye play tuşuna bastığım albüm Somewhere Now ile beni kendine çekmeyi başardı diyebilirim.

Haliyle hakkında az şey bildiğim grubun yeni albümü ile ilgili biraz etrafa bakındığımda herkes albüme düşük puanlar vermiş ve yerden yere vurmuş, ben bu albüm genelinde konuşacağım için bu albümün o kadar da kötü bir albüm olduğunu düşünmüyorum.

Albümdeki şarkıların canlı performanslarını izlediğinizde siz de farkedeceksiniz ki şarkıları daha yüksek tempolarla çalıyorlar, halbuki ben bu albümdeki standart tempoları çok yerinde ve oturaklı bulmuştum.

Albümün sözleri ironik, bana genel olarak yüzeysel ve anlamsız geldi, bazı aşırı absurt yerler de yok değil. Sanırım ben genel olarak Punk adı altında yapılan bir müzikten biraz daha eleştiri ve hiciv bekliyorum.

Albümdeki favori şarkılarım Somewhere Now, Bang Bang, Outlaw, Troubled Times şarkıları. diğerleri pek bana göre değil.

Greenday anladığım kadarıyla yine bildiği şeyi yapmış ve ortaya bu çıkmış, bence güçlü ve enerjik sizi bişey yapmaya zorlayan bir müzik var ortada ama sözler bunu yeterince desteklemiyor.

Bu albüm için genel notum 3/5 ⭐️ ⭐️ ⭐️

Like what you read? Give Melih Bertan a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.