BitTurk API

BitTurk API ile anlık kur bilgisine ve işlem geçmişine erişebilirsiniz, alım satım işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz ve cüzdanlarınızdaki miktarları öğrenebilirsiniz.

○ BitTurk API ile işlemlere başlayabilmek için https://bitturk.com/api dökümantasyonuna göz atabilirsiniz.

BitTurk Api ile neler yapabilirsiniz ?

○ Anlık kur ve hacim bilgisine ulaşabilirsiniz.

○ Bekleyen alış satış emirlerini görebilirsiniz.

○ Gerçekleşen son alım satım işlemlerini görebilirsiniz.

○ Cüzdanınızdaki bakiyelere ulaşabilirsiniz.

○ Açık emirleriniz, görebilirsiniz.

○ İşlem geçmişinizi görebilirsiniz.

○ Alım satım yapabilirsiniz.

○ Açık emirlerinizi iptal edebilirsiniz.

API kullanmak güvenli midir?

API kullanırken dikkat edilmesi gerekilen en önemli durum API Secret anahtarınızı güvenle saklamanız ve kimseyle paylaşmamanız gereklidir. API secret size özel üretilmiş bir anahtardır. Ayrıca IP izinleri ile sadece sizin belirlediğiniz IPler üzerinden API erişimizi sağlayabilirsiniz.

API sınırları limitleri nelerdir?

Saniyede en fazla 1 adet çağrı yapabilirsiniz.
Yetkilendirme gerektiren işlemlerde çok fazla sayıda geçersiz istek yaptığınızda API Anahtarınız işlemlere kapatılır.


Değerli Kullanıcılarımız,

Son dönemde yukarı yönlü sert hareketlerin yaşandığı kripto para piyasasında talep patlaması yaşanmış olup ve aşırı yoğun günlerden geçmekteyiz. Sizler yatırımcı olarak hızlı işlem yapmak niyetindesiniz biz de sizlere bunu fazlasıyla sunmak istiyoruz ama kimi zaman aksamalar yaşanmaktadır. BITTURK olarak hizmet kalitesini iyileştirmek için yeni önlemler ve geliştirmeler yapma ihtiyacı duyduk bilgilerinize sunarız.

25 Ekim 2017 tarihinde hayata geçirdiğimiz platformumuzda sıfır komisyon kampanyamız 1 ay boyunca geçerliydi ancak sizlerden gelen istek üzerine uzatmıştık. Artık kampanyamızın sona erdiğini ve 16 Aralık 2017 Cumartesi 00:00'dan itibaren yapılan alım satım işlemlerinde komisyon uygulanmaya başlayacağımızı belirtmek isteriz.

İşlem yaptığınız kripto parada son…


Türkiye’deki kripto para yatırımcılarının isteklerini karşılamak amacı ile bir aydan daha kısa süre önce yayın hayatına başladık ve kendimizi yenilemeye devam ediyoruz.

18 Kasım 2017 Cumartesi günü 01:00–05:00 saatleri arasında planlı bakım çalışması ile güncellemeler devreye alınacaktır. Bu çalışma süresince siteye erişimler kapatılacaktır. Güncelleme sonucunda herhangi bir sorun ile karşılaşılmazsa sizlerden gelen yoğun istek üzerine “Dash” ve “Monero” sitemizde listelenmeye başlayacaktır.

Kullanıcılarımızın bilgisine sunarız.


Türkiye’nin dijital para platformu olma vizyonuyla çalışmalarına başladığımız BitTurk için geliştirme, test ve güvenlik süreçlerimizin sonuna geldik. Ancak Ethereum resmi olarak bu sabah Türkiye saati ile 08.22'de Byzantium hard fork’unu başarıyla gerçekleştirdi ve blok zinciri altyapısında yapılan güncellemeler sitemizin süreçlerinde bir takım değişikliklere yol açtı. Güvenli bir platform olma vizyonumuzu sürdürebilmek için test ve güvenlik süreçlerimize biraz daha zaman ekleme ihtiyacı duyuyoruz. Sizlere kusursuz hizmet vermek amacıyla yayına çıkma tarihimizi 23 Ekim 2017 Pazartesi günü olarak belirledik. Bilgilerinize…

Anlayışınız için teşekkürler.

BITTURK BİLİŞİM VE TİCARET A.Ş.


Ethereum’u yakından takip ediyorsanız, Ethereum Kurumsal İttifakı’nı daha önce duymuş olabilirsiniz. Ben Türkçe’ye direk ittifak olarak çevirdim ama konsorsiyum da diyebiliriz. Bu kuruluşun amacına yaptığı çalışmalara değineceğim.

İnternet sitelerinde kendilerini bu şekilde tarif ediyorlar:

Kurumsal Ethereum İttifakı, Fortune 500 şirketlerini, girişimcileri, akademisyenleri ve teknoloji tedarikçilerini Ethereum uzmanlarıyla birleştirir. Birlikte, gerçek hayatta çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen tek blok zinciri olan Ethereum’u iş dünyasının en zorlu karmaşık uygulamalarını hızlandırmak için kurumsal düzeyde yazılımlar yaratmak için çalışacağız.

Ethereum blok zincirinin gerçek dünya problemlerine yazılımsal çözümler üretme hedefinde olması şüphesiz ki destekçilerini memnun ediyordur. Tabi yukarıdaki bu açıklama pazarlama ekiplerinin ürettiği bir metindir…


BitTurk, Türkiye pazarında hizmet verecek bir dijital para platformudur.

Mart 2017'de dijital para platformu kurulması üzerine yola çıkılmıştır. Sizlere kusursuz ve güvenli bir platform sunabilmek için geliştirmeler tüm hızıyla devam etmektedir. 15 Ekim 2017'de yayına çıkmasını planlıyoruz.

Site üzerinden Türk Lirası ile dijital para alıp satabileceksiniz. Ayrıca online cüzdan olarak da kullanılabilecektir. Diğer sitelerdeki dijital paralarınızı sitemize transfer edip TL ve dijital para çevirimlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Site içi oluşacak alım satım hacmini verimli tutabilmek adına ilk aşamada 4 adet dijital para ile hizmet vereceğiz. (Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Ripple) Yeterli üye ve hacim sağlandığında site içinde işlem gören dijital para sayısı artacaktır.

Gelişmeleri ve güncellemeleri https://blog.bitturk.com sayfamızdan sürekli olarak paylaşıyor olacağız.
Soru, görüş ve önerileriniz için destek@bitturk.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Saygılarımızla,


ICO kavramı, blockchain tabanlı projeler için, katılımcılara proje ile ilgili oluşturulan tokenların ön satışını yaparak proje kapsamında sunulacak servisi daha uygun fiyatlarla kullanmalarını ve gelecekteki gelir modeline ortak olmalarını sağlamak olarak özetlenebilir.

Yeni bir kripto para genel kullanıma çıkmadan önce ICO yaparak kullanıcılara ön satış yapar. Peki neden piyasaya henüz çıkmayan bir kripto paraya yatırım yapmayı tercih edesiniz ki ? Çünkü Size bir takım avantajları olacak bunlardan en yaygını kripto para ICO bittiğinde 1 tane token 10$ dan piyasaya çıkacaksa size güzellik yapılıyor ve ICO süresince 1 tokenı 5$ dan alıyorsunuz. …


Eğer Ethereum’a yatırım yapıyorsanız, akıllı sözleşmelerin ne olduğunu bilmeniz anlamanız gerekir. İnsanlar bu teknolojiye son derece iyimser bakıyor ve bunun için iyi nedenleri var. Akıllı sözleşmeler geleneksel blok zinciri’nin yeteneklerini önemli ölçüde genişletiyor ve bu teknoloji Fortune 500 şirketlerinin bile dikkatini çekiyor.

Hala ikna olmadınız mı? JP Morgan’ın Ethereum’un akıllı sözleşmelerine olan ilgisinin bir sonucu olarak geliştirdiği Quorum (https://github.com/jpmorganchase/quorum) projesine göz atın.

Akıllı sözleşme nedir?

Akıllı sözleşme teknolojisi, blok zinciri üzerinde karmaşık işlem emirleri çalıştırmanızı sağlar. Geleneksel blok zinciri üzerinde sadece bir talimat çalıştırmanıza olanak sağlar o da transfer işlemleridir (ör: Bitcoin transfer işlemi.) Ethereum’un akıllı sözleşmelerinin en etkileyici tarafı…


Lightning Network, açık kaynak kodlu olarak yürütülen bir geliştirmedir. Bitcoin block zincirini daha verimli hale getirmek üzere planlanmıştır.

Merkezi olmayan block zinciri sistemlerinde anlık olarak yüksek miktarları güvenli bir şekilde transfer edilebilmesi, hızlı ve ucuz para transferine olanak sağlaması gibi özelliklerin yanı sıra; Ethereum block zincirinde çalıştırılabilen akıllı sözleşmelerin bir benzerinin de Lightning Network içinde olacağı belirtiliyor. Akıllı sözleşmelerin önemi ve kullanım alanlarını burada anlatmaya çalıştım merak edenler okuyabilir.

Lightning Network’ün en önemli özelliklerinden biri de Payment Channel’dır (Ödeme Kanalı). Payment channel ile birlikte kullanıcıların küçük miktarlarda (micro payments) ve hızlıca para transferi yapmalarına olanak sağlanacaktır. Örneğin; internetten dinleceğiniz bir…


Bitcoin’de şu an yüksek maliyet ve 30 dakikayı bulan yavaş işlem onayları gibi dezavantajlarının olması diğer altcoinler için bulunmaz bir fırsattır. Tabi yavaş işlem derken 10–15$ işlem ücreti ödediğinizde işlemleriniz nitekim daha hızlı gerçekleşiyor. Son 1 yıldır Bitcoin’in bu problemlerine çare bulunması için yapılan tartışmalarda Bitcoin Core ekibi ve Çinli Madencilerin görüş ayrılıkları olmuş ve bildiğiniz gibi çatallaşma olmuştu.

Bitcoin’deki bu negatif yönlerden Ethereum başta olmak üzere Bitcoin’in genelde göz ardı edilen küçük kardeşi Litecoin’in ilerleyen zamanda bundan fayda sağlayacağını düşünüyorum.

Litecoin 2011 yılında Charlie Lee namı diğer “SatoshiLite” tarafından açık kaynaklı merkezi olmayan bir yazılım olarak ortaya çıktı. …

Emin Budak

#BitTurk

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store