Один день з життя студента МБА

Навчання в американському університеті відрізняється від мого досвіду навчання в українському. А навчання на МБА — це наче взагалі інша реальність.

Тому я вирішила написати цей пост, аби розповісти, з чого складаються мої трудові дні)

Отже, середа, 11 жовтня:

6:00 — непростий підйом, душ, сніданок, збори в університет. Пакую обід з собою. Збираю безкінечні роздруківки, папки, блокноти.

7:10–5-хвилинна дорога до автобусної зупинки, автобус приходить точно по розкладу, о 7:18. В автобусі читаю в The Wall Street Journal статті для обговорення на парі з економіки.

7:45–8:00 — закидаю зайві речі в шкафчик, шукаю аудиторію.

8:00–9:30 — пара з економіки (Managerial Economics). Починаємо з обговорення статей, визначаємо коефіціент еластичності попиту на новий Айфон, і як це впливає на його ціну, оцінюємо стратегічний хід Apple — випуск одразу 2 нових моделей, обговорюємо покупку Амазоном мережі супермаркетів Whole Foods, і їхні плани стосовно цін на продукти, теж у розрізі недавно вивченої теми еластичності попиту і пропозиції. Обговорення неймовірно цікаві, адже все, що ми вивчаємо на парах, можна відразу використати при аналізі ось таких от актуальних статей. Після обговорення — лекція, цього разу вчимо регресію (горе гуманітаріям типу мене)

9:30–9:45- перерва, переходимо в іншу аудиторію, особливо спритні встигають збігати за кавою чи чаєм в студентську кімнату відпочинку.

9:45–11:15 — Статистика (Data and Decisions). Тут страждають не лише гуманітарії, а,схоже, велика частина всієї групи. Вчимо біноміальні та нормальні розподіли випадкової величини (скористалася перекладачем гугл, бо таких слів в українській мові не знаю). Оцінюємо шанси, що користувачі Убера перейдуть на користування Ліфтом, і навпаки, вираховуємо достовірність медичних тестів, малюємо «дерева можливих значень».

11:30 — перша зустріч клубу по публічних виступах. В бізнес школах безліч професійних клубів, і клубів по інтересах. В нашій школі середньостатистичний студент є членом 5 клубів. Моя любов до Тостмастерса не дала мені пропустити можливість вступити саме в цей клуб.

12:30 -13:00 — обідаю. Погода прекрасна, надворі безліч столиків, тому обідаємо ми зазвичай на вулиці.

13:00–14:30 — зустріч з моєю навчальною командою (learning team). Працюємо над проектом з економіки, саме по регресії. Для таких зустрічей заздалегідь бронюємо навчальну кімнату в бібліотеці, з проектором і дошкою. Робота в командах — дуже грамотний, на мою думку, елемент навчання в бізнес школі. Програма у нас однакова, а досвід студентів дуже різний (пр. Я не маю жодного досвіду в економіці, навіть базового курсу, в той час як 3 людини в моїй команді — економісти за освітою). Робота в команді дозволяє нам навчатися один у одного — в цю середу, наприклад, Джеф, найбільш досвідчений в Екселі, показує нам, як працювати з регресіями.

14:30–16:00 — біжу на наступну пару, Кар’єрна серія. В моєї бізнес школи найкращий кар’єрний центр, що не може не радувати. На цьому тижні ми все ще працюємо над резюме. Приносимо на пару опис вакансії, яка нам подобається, і працюємо в групах. Завдання — співставити опис роботи і резюме, і проаналізувати, в чому людина підходить на цю вакансію, і яких навичок їй поки не вистачає. Я відлучаюся з групи на 15 хвилин, аби проглянути моє резюме з моїм кар’єрним радником, і знову виходжу з десятком виправлень) Цей процес просто бескінечний.

Аби ви краще зрозуміли американський підхід, ось вам приклад — один пункт з опису моїх обовязків на давній роботі:

Було:

- Recruited participants for cultural exchange program FLEX

Після того, як я дізналася, що треба описувати не обовязки, а результат:

- Interviewed around 1500 program applicants to shortlist 100 candidates

І що з цього вийшло в поки що останній версії:

- Identified high potential candidates through multi-faceted interviews, shortlisted 100 candidates out of 1500 program applicants, ensured organization culture fit and value alignment

Що скажете? Америка і бізнес школа — точно не місце, де потрібно бути скромним).

16:00–17:00 — International Career Team meeting. Продовжуємо кар’єрну тему, але цього разу — другокурсники розповідають про особливості пошуку роботи в США для іноземців.

17:00–23:00 — офіційно, день на сьогодні закінчився. Іду в наш дворик, щоб трішки перепочити, поспілкуватися з одногрупниками, перекусити.

Потім планую, що треба зробити на наступні дні, розбираю емейл, в якому вже близько 50 листів про різноманітні події, можливості, тусовки. Вечір — час вибору. Домашні завдання у нас обємні і непрості– одна лише статистика, яку треба здавати раз в тиждень, займає 5–7 годин. З іншого боку, студенти бізнес школи, як ніхто, вміють відпочивати і гуляти, і щосереди вся МБА громада традиційно вибирається в бар. Тут вибір за кожним) Я в цей день вибрала спокійний відпочинок дома.

А ось так виглядає мій розклад на цей тиждень:

Аби у вас не склалося хибного враження, що МБА — це лише навчання і робота над резюме, і аби ви краще зрозуміли всю багатогранність американської бізнес-школи, то розбавлю цей пост рядом фотграфій з найбільш тусовочних подій цієї осені. Насолоджуйтеся і не дивуйтеся. Як то кажуть, work hard, play harder:)