Fandíme novým podnikatelům, kteří vystoupí z komfortní zóny a jdou s kůží na trh, který se s nikým moc nemazlí. Snažíme se je podporovat co to jde a jsme moc rádi, že v tom nejsme sami.

Co je Startupmania?

Startupmania je projekt, který chce vykreslit podnikání bez příkras a v praktické rovině. Success story typu Forbes nebo vzory jako Elon Musk jsou potřeba, ale mám pocit, že tu chybí médium, které popisuje aspekty podnikání více do detailu. Třeba co konkrétně obnáší založit firmu a získat první klienty, jak se vypořádat s prvními neúspěchy apod.

Proto se mi líbí vize projektu, který chce představit…


Řekněme si to narovinu. Ne všechny firmy u nás mají otevřený mindset a své nápady si syslí pro sebe. “Co když mi můj skvělý nápad někdo ukradne? Nebo co budu dělat, až nedejbože zjistím, že jezdím na mrtvém koni?”. Myslíme, že toto je ještě stále slabina českého trhu.

O to více jsme rádi, že pracujeme s osvíceným lídrem, který chápe, že zpětná vazba je klíčem k úspěšnému produktu. Že jakkoli geniální nápad je velmi křehký, dokud ho nezhmotníme do konkrétní podoby a neukážeme trhu.

O co jde?

Dejme tomu, že chcete založit fintech startup. To úplně nejtěžší (a nejdražší) je získat první koncové…


Momentky z prvního roku — byla to jízda! ;-)

Tak už je to rok, co jsme založili inovační lab. A abychom to neměli ani trochu jednoduché, začali jsme stavět firmu úplně na zelené louce — bez klientů nebo investora. Po roce jsme pořád ti stejní nadšení kluci. Akorát s týmem, zázemím, značkou a klienty jako ČSOB, Česká spořitelna nebo Economia.


Super, tak si na to klikl…a teď si to přečti, nebo uvidíš! ;-)

Proč zabíjet? Já chci tvořit!

Naše firma vznikla z lidí, které už nebavilo dělat projekty, které nemají smysl a nejsou ověřené na trhu.

Věříme, že když se nám včas podaří zabít špatné nápady, zbyde nám více času a energie na to dělat opravdu boží digitální produkty.

Jinými slovy nechceme, aby spolupráce probíhala podobně jako na obrázku:


Kdyby měl člověk přečíst všechno, tak nedělá nic jiného.

Všichni to známe. Nových informací je denně nepřeberné množství. A my bychom neradi o něco inspirativního přišli. To bychom pak ale nedělali nic jíného, než hledali a četli. V dnešním světě je tak jednoduché dostat se k informacím, že se musíme naučit soustředit jen na to podstatné.

Já osobně několik posledních let vědomě “osekávám” množství času, který trávím pročítáním různých zdrojů a hledám způsoby, jak být více efektivní. Níže uvádím několik svých oblíbených nástrojů, které mi v tom pomáhají.

1) Muzli

Agregátorů je spousta a ve většině případů jenom multiplikují množství informací, které musíte vstřebat. Ale např. takový Muzli na to jde…


Tak a je to tady. Máme založenou společnost a stojíme na vlastních nohou! Máme za sebou hodiny diskuzí, společnou vizi, business plán, pitchování s cílovou skupinou a potvrzení, že na trhu máme své místo. Fakt nás to bavilo.

Pak přisla ta méně zábavná část — postarat se, aby firma legálně vznikla. V tu chvíli jsme narazili na problém. Nevěděli jsme jak. Na internetu jsme našli množství (převážně právnických) seznamů toho, co se musí vyřídit. My si ale pokládali otázku:

“OK, ale kde najdu tlačítko ZALOŽIT FIRMU?”

Toto tlačítko jsme zatím nenašli. Proto jsme se museli zorientovat v současných podmínkách a…

Michal Kardaš

Future is now. Co-founder at Outboxers

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store