Case study: Ako sme s Interezom za jeden deň dostali na udalosť 7-tisíc ľudí

Becherovka organizuje každoročne v 5 najväčších mestách Slovenska event, kde ľudí láka do zaujímavých a príjemných záhradných priestorov s jedinečným konceptom záhradných párty.

Interez, ako silné médium pre mladých s hlavnou cieľovou skupinou 18–35 rokov, prevažne stredoškoláci, vysokoškoláci či absolventi, dostalo za úlohu v krátkom čase zvýšiť povedomie o týchto eventoch. Na distribuovanie kampane medzi ľudí sme mali len jeden deň, deň pred konaním prvého eventu v Bratislave.

foto: Becher garden party

Ako sme sa k tomu postavili?

Naša základná kreatíva sa skladala z troch výstupov:

  • Viral post na Instagrame
  • Stories s preklikom na udalosť
  • Článok, ktorý približoval netradičné aktivity pre každého na toto leto

Viral post na Instagrame

Keďže našou hlavnou cieľovou skupinou na Instagrame sú mladí ľudia, rozhodli sme sa o jednoduchý viral post, kde mali označiť niekoho, s kým chodia na párty najradšej. Klasickú označovačku sme podporili peknými a atmosferickými fotkami z predchádzajúcich Garden parties a v popisku sme predstavili Becher Garden Party.

Jednoduchý príspevok mal na Instagrame bez akéhokoľvek boostu viac ako 3-tisíc lajkov, viac ako 500 ľudí, tento post komentovalo a 191 ľudí priamo kliklo na profil @becherovkaslovensko s cieľom zistiť o tomto evente viac. Okrem tisíciek interakcií z jediného postu bez akéhokoľvek rozpočtu na boost sa tento príspevok dostal k viac ako 70-tisíc ľuďom.

Stories s preklikom na udalosť

Druhú kreatívu sme opäť riešili cez Instagram @interezsk, tentokrát sme využili Instagram príbehy. Pri kampani sme sa opreli o koncept záhradných párty v domnení, že len málo ľudí niekedy taký druh párty zažilo. Práve preto sme vytvorili dva príbehy. V prvom príbehu sme sa ľudí pýtali, či už niekedy zažili garden párty.

Zistili sme, že takmer 70% ľudí (hlasovalo 11-tisíc ľudí) ešte nikdy podobný druh akcie nezažili na vlastnej koži. Naše očakávanie sa naplnilo a tak sme po publikovaní druhého príbehu už iba zlízli smotanu.

zdroj: Instagram insight

Druhý príbeh, ktorý ľuďom ukázal, že podobný event na Slovensku organizuje Becherovka, získal viac ako 5-tisíc akcií. Viac ako 4 400 ľudí sa z príbehu prekliklo na udalosť a viac ako 500 ľudí navštívilo Instagram profil Bechcerovky. Príbeh si bez akéhokoľvek boostu pozrelo 43-tisíc ľudí a každý 13-ty človek, ktorý si tento príbeh pozrel, sa zaujímal o túto udalosť.

zdroj: Instagram insight

Článok

Keďže bol článok publikovaný v strede leta, ľudia si už klasické letné aktivity vyskúšali. My sme im ale v článku vybrali 5 netradičných aktivít, ktoré môžu toto leto absolvovať. Tým sme sa vyhli bežným klišé aktivitám ako turistika či kúpanie sa. Jednou z aktivít bola aj Becher Garden Párty, o ktorej sme sa zmienili v druhom bode.

Článok dosiahol 7-tisíc videní ale hlavné bolo že: 80% ľudí si prečítalo odsek, kde sa písalo o Becher charden Parties. V odseku sme promovali eventy v jednotlivých mestách Slovenska, aby si každý čitateľ našiel event najbližšie k jeho mestu. Zo 7-tisíc ľudí, ktorí si prečítalo článok, sa viac ako 11% prekliklo na udalosť v Bratislava, viac ako 4% ľudí na udalosť v Trnave, takmer 6% ľudí sa zaujímalo o udalosť v Banskej Bystrici, 7% ľudí sa prekliklo na párty v Žiline a o párty v Košiciach sa zaujímalo a prekliklo na udalosť viac ako 8% ľudí. To znamená, že viac ako 36% ľudí, ktorí si článok prečítali, sa reálne o danú udalosť zaujímali.

zdroj: Hotjar, vzorka 925 čitateľov

Za jeden jediný deň sa nám podarilo formou tejto jednoduchej kampane osloviť viac ako 130-tisíc ľudí, na posty ľudia reagovali tisíckami interakcií a priamo o event formou prekliku na udalosť alebo na profil Bechcerovky sme dostali 7-tisíc ľudí. To všetko sa nám podarilo za jeden deň a len vďaka trom výstupom.


Ak by ste mali záujem o vypracovanie kampane priamo pre vás, kontaktujte ma na mblasko@interez.sk