Blog jako kolejny Start-up

W tym wpisie chciałbym opowiedzieć więcej o tym, dlaczego postanowiłem pisać bloga i jaką mam na to strategię. Robienie startupów w ostatnim czasie stało się bardzo modne. Sam przez pewien czas realizowałem swój pomysł na biznes. Trochę szalony, jak na pierwszy model biznesowy. Nazwa projektu też nieprzypadkowa.

Stylówa Zczapy — to ręczna produkcja fullcapów z niecodziennymi wzorami. Skończyło się na powstaniu egzemplarzy testowych, z którymi było dużo pracy i problemów do rozwiązania. Obecnie odstąpiłem na cały rok od dalszej realizacji projektu. Nie wykluczam kolejnego rozwoju mojego małego “startu”. Dałem sobie czas, aby nabrać nowej inspiracji. Poza tym w zimę nikt normalny nie chodzi w czapkach z daszkiem😋

Czego nauczył mnie start-up w życiu?

Miej odważne pomysły i staraj się je realizować. Nie słuchaj opinii innych, chyba że ekspertów. Sam widziałem grymasy na twarzach ludzi, kiedy opowiadałem o swoim pomyśle. Wiedziałem, że musi generować pieniądze w przyszłości. Jednak ważniejsze dla mnie było stworzenie prototypów czapek, które będą spełniały określoną jakość wykonania. Chciałem sprawdzić, czy uda mi się stworzyć to, co ciągle siedziało w mojej głowie.

Zacznij od czystej kartki papieru. Zaplanuj budżet i swoje cele na najbliższy czas. Mów głośno o tym, co robisz i szukaj ludzi do współpracy. Bez sensu jest robić coś, co może zmienić życie innych osób nie rozgłaszając tego światu. Staraj się szybko rozwiązywać problemy oraz nie przejmować się nimi. Przeszkoda to idealna okazja, aby zrobić coś inaczej, lepiej, szybciej!

“Bez zabawy nie ma jazdy”

Na koniec najważniejszy punkt programu. Zawsze powtarzam, że musi być też radość z tworzenia czegoś. Walisz głową o ścianę albo męczysz się? 
Nie rób nic na siłę. Odstaw to na bok i zacznij robić coś nowego. Świat się przez to nie zawali. A Ty nie zachorujesz na załamanie nerwowe.

Wracając do mojego bloga. Chciałbym wykorzystać wcześniej zdobytą wiedzę. Podobnie jak z własnym pomysłem “Zczapy”, zaczynam z pisaniem od samych podstaw. Na początku eksperymentalnie, ale będę go tworzył z myślą o przekazaniu wartościowych opinii i własnych spostrzeżeń. Będą to dziedziny, które mnie interesują: zaczynając od technologii a kończąc na motoryzacji. Z innej beczki osobiście uważam, że praktyczna wiedza przekazana w ciekawy sposób znaczy więcej niż morze lajków, fejm i sława 👍👍👍


Cześć🙂

Spodobał Ci się ten wpis? Zostaw serduszko❤️ wrzuć komentarz📝 albo podaj dalej➡️ Zachęcam również do obserwowania mojego profilu na Twitterze oraz Facebooku

Dzięki!✋

Like what you read? Give Michał Stawny a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.