Drugie urodziny mojego Maczka

Nie jestem wielkim geekiem technologicznym. Dla mnie sprzęt ma być przyjemny w codziennym użytkowaniu. Bezawaryjność, zero problemów z oprogramowaniem czy pogwarancyjna pomoc. Również zwracam uwagę na mobilność, system oraz baterię. W dzisiejszych czasach to podstawa. Ponieważ po co mi komputer, który będzie ciągle stał w domu?

Zawsze zwracałem uwagę na Apple. Imponował im ten sprzęt, a Jobsa uważałem za mega wizjonera, który podchodził z pasją do technologii. Jeszcze był okres w którym mówiłem sobie, że nigdy nie kupię iPhonea, bo jest za drogi i dla hipsterów. Na szczęście stało się to pół roku po zainwestowaniu w MacBooka Air. To nie był błąd i wcale tego nie żałuję. Wręcz przeciwnie. Nie wyobrażam sobie pracy bez sprzętu Apple.

Dokładnie 19.10.2014 roku stałem się szczęśliwym nabywcą swojego pierwszego Machintosha. Teraz wiem, że wszystkie udogodnienia i ekosystem Apple, to poezja. Biurka, gesty, skróty klawiszowe CMD, pisanie smsów z Maka, niezacinające się Safari czy pęk kluczy, który pamięta wszystkie hasła i przechowuje je w bezpiecznym miejscu. Można by wymieniać w nieskończoność. Po tym wszystkim, jeśli ktoś kazałby mi pracować na poczciwym Windowsie, uznałbym to jako największą karę.

Jest jeszcze coś. Osobiście lubię mieć wrażenie, że dobrze zainwestowałem swoje pieniądze. Co to oznacza? Mam tu na myśli niską utratę wartości, ale również poczucie, że każda moja złotówka przeznaczona na dany sprzet spowoduje, że dana firma wykorzysta te pieniądze w budowaniu przyszłości jutra. Znajdą się przeciwnicy, którzy powiedzą, że #AppleSięKończy. Sam mam wrażenie, że po śmierci Jobsa, firma z Cupertino nie jest już taka sama. Jednak ciągle uważam, że ponownie będziemy świadkami rewolucji technologicznej z nadgryzionym jabłkiem🍏


Cześć🙂

Spodobał Ci się ten wpis? Zostaw serduszko❤️ wrzuć komentarz📝 albo podaj dalej➡️ Zachęcam również do obserwowania mojego profilu na Twitterze oraz Facebooku

Dzięki!✋

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.